Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MS hastası Rebif 44 kullandıktan sonra ayak kollarda ağrılar ve kasılmalar oluyor!?

ahmetfurkan131313

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
iyi günler benim annem MS hastası ve rebif44 ilacını yarım doz almakta.Annem bu ilacı kullandıktan sonra ayaklarında ve kollarında eklem ağrıları kasılmalar oluyor.Hatta ayaklarında kızarıklar oluyor.Bu ilacın yan etkisi mi? Bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı?

benim bir arkadaşım haftada 3 kere vuruluyor bu iğneden. onda da şiddetli başağrısı yapıyor. ağrıkesici alınca rahatlıyor biraz. demek ki herkeste yan etkileri farklı olabiliyor. kimisini de depresyona sokup intihar düşüncesine sokuyormuş. yabancı bir internet sitesinde yazılanları okumuştum. ordan biliyorum.

ahmetfurkan131313 öncelikle çokk geçmiş olsun.
Ben de 15 yıldır MS hastasıyım , 7 yıl rebif 44 kullandım (haftada 3 gün), ilaca başladığım ilk günlerde grip hali, ateş, baş ağrısı,sıtmalanma gibi çeşitli yan etkiler olmuştu, zamanla bu etkiler geçti. İğneden önce ağrı kesici ilaç alıyordum.

ÖzgürKızbu yan etkileri olarak belirtiliyor ama yani ilacı kullanmadığı günlerde kendini daha iyi hissediyor
anrlka0101 teşekkür ederim

angelmlk teşekkür ederim sizede geçmiş olsun.
bir sorum daha olacaktı annem ms olalı 5 yıl olmuş ama teşhi yeni konuldu fazla ileri seviyede olmadığı söylendi ve annem için şuan tavsiyeleriniz var mı? yapması gereken şeyler ne olmalı? bitkisel tedavi için önerebileceğiniz şeyler var mı?

ahmetfurkan131313
Öncelikle moralini yüksek tutması gerekiyor annenizin, internette gördüğü duyduğu her şeye inanmasın, herkesin ms'i farklı.( Parmak izi gibi) Geç teşhis konmuş hastalar olabiliyor evet ama bundan sonrası için ilaçlarına dikkat etsin ve doktorunun dediklerine sadık olsun. MS te moral, ilaçların düzenli kullanılması, dengeli ve sağlıklı beslenme çok önemli. Bitkisel tedaviyi doktorlar çok tavsiye etmiyor..Tekrar çok geçmiş olsun..

Acıklı,hüzünlü filmleri bile izleme demişti bana doktorum,, bi de sıcak duş,sauna ,hamam..vs. biz ms'lilere yasak,anneniz bunlara da dikkat etsin

Üst Alt