Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MS hastasıyım, Aubagio kullanıyorum, aranızda kullanan var mı?

fuatonal

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
MS hastasıyım aubagıo kullanıyorum aranızda kullanan var mı

geçmiş olsun
AUBAGIO 14 mg 28 film kaplı tablet mi kullanıyorsunuz.. (2246.12 TL sanırım bu yıl oldu bu ilaç)

alevlenmeyi azaltmak için kullanılır. unutmayalım bu ilaç MS için tedavi değildir.
karaciğerinizde sorun var mı varsa doktora bildirin 6 ay da bir kontrol olun ilaç bırakıldıktan sonra BÜNYEDE İKİ YIL KALMAKTADIR.
Kan basıncınızı düzenli kontrol edin 6 ayda bir tahlil verin
not ilaçı kullanmıyorum bilgi amaçlı yazdım
evli iseniz çocuk sakın düşünmeyin ilaç bırakılana kadar doğum kusurları sebebiyet veriyor

asanur orta ve ağır alevlenmelerin, ya da atakların, oranında düşürme semptomların iyileştirilmesinde ve alevlenme riskinin azaltılmasında kısaca var olan hastalığın şiddetini söndürme durdurma bloke teme

Yani bu alevlenme MS hastalarında olan atakların derecesi yada kısımları denilebilir mi?

MS hastalığı için hap kullanan var mı?

aubagıo ile eş değerde mi diğer haplar aynı mı

Merhaba, bu ilacı kullanmaya karar verdik doktorumla. 27 yaşında Erkegim. Kafama takilan 2 yan etki var, birisi kara cigere etkisi ikinciside cocuk dusundugumuzde 2 yil kullanilmamasi gerekmesi. Bu 2 yillik surede hastalik cok ilerler mi? Tehlikeli midir almam?

Son olarak SGK da fark cikiyor mu bu ilaca, fiyatlar cok yuksek cunku.

6 ayda 1 kan verin kara ciğere zararı oluyormu bakılıyor çocuk konusunda bir bilgim yok sgk da fark çıkmıyor

Slm bende ms hastasıyım

Bu msj nasıl size geldiki.ben burda yeniyim

MS hastalığında her kullanılan ilaç çocuk sahibi olmaya karar verildiğinde (Dr'unuzla konusupta tâbi ) bırakılıyor bildiğim kadarıyla,,,

Arkadaşlar selamın aleyküm hepinize geç miş olsun rabbim şifa versin belirtileri neler arkadaşlar bende bipolarım ayaklarım oluyor arkadaşım dedi Bi nörolojiye gözük titreme uyuşma el ayak boşanması ve karımcalanma elektrik çarpması oluyor nasıl anlarız bu ms hastalığını

Ayrıca yorgunluk halsizlik unutma yutkunurken zorlanıyorum epey hapı bile zor içiyorum

Üst Alt