Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MS hastasıyım. Gilenya kullanan var mı?

Merhabalar ben Orçun 21 yıllık ms hastasıyım.13 yasından ms ile tanıştım.
interferonlar dahil birçok tedaviyi kullandım.3 yıldır düzensiz bir şekilde copaxone kullanıyordum.yeni dr um gilenya yada tysabrı başlayalım dedi.Kan tahlili verdim. Haftaya belli olacak.
Gilenya taysabri nin bana fayda sağlayacağını umut etmesemde ilaç kullanmak beni psikolojik olara rahatlatıyor..
Mecburen bir süre kullanmak zorundayım..
İnşAllah en kısa zamanda kayda deyer bir tedavi bulunur
Herkese gecmiş olsun..

Ben korkuyorum bu gidişle rebif iğneye dönmeyi düşünüyorum

bugun kullanmaya başlicagım ilaç, iğne meşakatinden kurtulacağım icin mutluyum

Salamlar her kese. Annem MS hastasi.Azerbaycanda yasayiriq. Lutfen Gilenya'nin kaç tl olduğunu soyler misiniz? eczanelerden alina biliniyormus dedi arkadaslardan birisi . Burdaki doktorlar herhalde 10 yil sonra gilenya ile tedavi ederler MS hastalarini.
haberleri bile yok.Cox sag olun, tesekkurler onceden !

natina buradaki fiyatını soruyorsanız içinde 28 kapsül var 3.950TL

MS

bakuden salamlar herkese. burda mitoxantrone kullanan varmi? varsa lutfen o ilacla ilgili yaza bilirmisiniz? benim de annem 3cu yili ve 1aydir mitoxantrone kullaniyor. simdiden tesekkurler

bir kutusuyla olacak iş değil ki natina malesef, çok çok uzun zaman hatta bir ömür boyu kullanılabilir. yani belli bir düzen altında tedarik etmek gerekiyor ilacı seyyaren gidip al gel ile olacak şey değil yani. işte iyi kötü bir düzen oturttuk biz yine umarım herkes oturtabilir o düzeni çok zor çünkü, rr tipi ilerliyor ilaç almayınca yani benim ki öyleydi. ha gilenya ya başlayamıyorsanız ki onun için de bazı tetkikler gerekiyor bunlarda hastanede yapılmalı yani kafaya göre gidip al gel durumu olmaz bu ilaçta, eğer yoksa ilaç başka elde hangi koruyucu tedavi varsa şartlar dahilinde ona devam edin, en azından biraz olsun önleyici birşey olur natina, benim tavsiyem bu sana. yani bakmayın burada eczanelerden alıyoruz da ben ne uğraştım daha önceleri belgeler gitti geldi bilmem ne, şimdi şimdi düzenli oldu ancak.

Merhaba iyi akşamlar

Gilenya kullanıyorum ama rapor tarihi bitti üniversite hastanesinde verilmişti süresi bitti herhangi bir devlet hastanesinde yaptırabilirmiyim yoksa üniye mi gitmem gerek ? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim

geçmiş olsun öncelikle, eski raporların sistemden görünüyordur istediğin bir uzmandan yazdırabilirsin

farukkck
Bence daha önce aldığınız üniversite hastanesinden talep geçseler daha kolay olur. Birde bildiğim kadarıyla sadece eğitim ve araştırma hastanelerinden alabilirsiniz. Biliyorsunuz bu kullandığımız ilaç Ankara dan çıkıyor raporları dediğim gibi daha önce aldığınız üniversite hastanesinden talep ederseniz daha kolay olur.

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun ben 6 yıldır ms hastasıyım 4 yıldır copaxone kullandım doktorum şimdi Gilenya başlamak istiyorum bu ilaç sizce nasıl bir sıkıntı yaşayan varmı acaba

baak

Natina said öncelikle Allah acil şifalar versin .ben ve kardeşim Ms hastasiyiz.Bir kutu gilenya ayarlarım istersen yanlız ilk kullanım hastanede doktor kontrolünde en az 6 saat kalp atımı takibi yapılıyor birde ondan önce kalp elektirosu isteniyor.

Son düzenleme:
Ms

Sağlığın için kullanmak gerekse mecburen yapcak bir şey yok durumunu bilemem ama ben kullandim bir anlamı ayagim falan kitleniyodu tysabri geçtim ayda bir defa serom şeklinde iste

Ms hastasıyım 1 sene iğne kullandım sonra kendimi kötü hissettim bıraktım.Evet belki iyi birşey değil ama ben kendimi böyle daha iyi hissediyorum

MS hastası olan arkadaşlar, lyme hastalığını araştırdınız mı? Bu hastalık MS dahil birçok hastalığı taklit ediyor. Belki de MS değilsinizdir!

ben 2 sene gilenya kullandım .olumlu etkilerini görmedim.bu yüzden ocrevus a geçtim.

Bende ocrevusa gectim
1.5 yildir atak yok.bas donmem gecti.yuruyusumde biraz duzelme oldu.

Üst Alt