Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mutluluğun formülü nedir?

(ben)

Emektar Üye
Konular
45
Reaksiyonlar
63
E deyin hele bu nasıl bir şey

Saygı olsun başka birşeye gerek yok.

Kadının mutluluğu İSTİYOR.
Erkeğin mutluluğu İSTİYORUM.

mutlulugun formülü olmaz.formüller standarttır.mutluluk kişiden kişiye değişir. en basit biri gs yi tutat galıbıyetı mutlu ederken dieri fbyi tutar onun galıbıyetı mutluluk verir.yani formül işi değil kişinin yapı karakteri ile ilgili.

Mutluluğun formülü; az insan, çok huzur.

Hayatı çözmeyi bırakıp, var olduğun durumun en iyi yönleri ile devam etmek bence, mutluluk.

Başkaları için yaşamamak kendin olmak kimseye zararın olmadan kimsenin de sana zararı olmadan şartlar koşullar izin verdiği kadarıyla sadece kendi istediğin gibi yaşamak kendini mutlu eden şeyleri yapmak özgürlük gibisi yok ben de yok işte birisi dünyanın öbür ucunda bi suç işlese onun pisliği de gelip beni buluyor bahtsız bedeviyim işte evet

Cahillerden uzak durmak

Yanılıyorsun... :)

Aydın insan her şeyi sorgular, araştırır, kendine dert eder.
Cahil olur, cahillerle yaşarsan son derece mutlu olursun. Hiç bir şeyi dert etmez, umursamazsın. :)

Mutluluğun sırrı cehalettir.

"Savaş Barıştır Özgürlük Köleliktir Cahillik Güçtür" (George Orwell)

huzur, aşk, güven ve olmazsa olması para :)

Hayatı çözmeyi bırakıp, var olduğun durumuna en iyi yönleri ile devam etmek bence, mutluluk.

Hayatı çözmeyi bırak, gerçekler acıtır. 🙄 Cehalet mutluluktur...diyorsun.😄

Herkes zamanı geldiğinde gerçekleriyle ve korkularıyla yüzleşir. En sevdiğin kişiyi kaybedersin, aklından çıkartamaz ve hatta numarasını telefonundan silemeyenlerden olursun.🙁
Sağlığımızın değerini kaybedince anlarız. Bu yüzden önce sağlık dedim. Sağlığını para ile alamazsın. Eğer sağlıklı ve paralı biriyseniz zaten hayat size doğru akar ya... 🤗

"Evliler boşanmak istiyor, Bekarlar evlenmek…
İşsizler çalışmak istiyor, İşi olanlar çalışmaktan bıkkın.. Fakirler zengin olmak istiyor, Zenginler bir parça huzur… Ünlüler saklanıyor, Ahali ün peşinde..
Siyahlar beyaz olmak istiyor, Beyazlar bronzlaşmak.. Demem o ki,
MUTLU OLMAK istiyorsan,
Sahip olduklarının farkında ol ve olduğun hale ŞÜKRET…"🙏

6jD2qk.jpg

Yanılıyorsun... :)

Aydın insan her şeyi sorgular, araştırır, kendine dert eder.
Cahil olur, cahillerle yaşarsan son derece mutlu olursun. Hiç bir şeyi dert etmez, umursamazsın. :)

Mutluluğun sırrı cehalettir.

"Savaş Barıştır Özgürlük Köleliktir Cahillik Güçtür" (George Orwell)

Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu ?
Cahil lafını bilmez,haddini bilmez , saygıyı sevgiyi bilmez , sevgisi bile karşı tarafa zarar verir ,bilginlerin en korktuğu kişiler cahillerdir .
Cahil ne mutlu olabilir ne de mutlu edebilir .
Senin bahsettiğin cehalet mutluluktur konusu ,benim bahsettiğim cehaletle alakası olmayan başka bir konu 😎

Sıfır beklenti bol huzur ne insanlardan ne dünyadan beklenti içinde olmayınca insan daha huzurlu mutlu sağlıklı neşeli oluyor sanırım ☺

Sahte mutlulukları mutluluk, sahte insanları da insan saymamak. 🙂

"Evliler boşanmak istiyor, Bekarlar evlenmek…
İşsizler çalışmak istiyor, İşi olanlar çalışmaktan bıkkın.. Fakirler zengin olmak istiyor, Zenginler bir parça huzur… Ünlüler saklanıyor, Ahali ün peşinde..
Siyahlar beyaz olmak istiyor, Beyazlar bronzlaşmak.. Demem o ki,
MUTLU OLMAK istiyorsan,
Sahip olduklarının farkında ol ve olduğun hale ŞÜKRET…"🙏

Nokta.
İnsanın elinde olanının kıymetini bilmesi.

bir sen bir ben bir de .... :p
değil elbette

valla ben meditasyon yapıyorum geceleri. sonra mışıl mışıl nenni yapıyorum.

bu dönemde ve bu şartlar da kimsenin mutlu olduğunu sanmıyorum

Üst Alt