Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Nasıl hastalandım? Hastalıktan emin olman ne kadar sürdü?

xdedahii

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
128
2016 Ağustos ayında yeni işe başlamıştım. Öncesinde biraz zayıflamıştım. İşe girdikten sonra bir anda sanrılar başlamaya başladı. Herşey şüphelenip yanlış anlıyordum.

O zaman hastalık ne bilmiyoruz ilk defa oluyor.

Hislerime güveniyorum garip şeylerden anlam çıkarıyorum. Kafama (3 harfliler ile ) şifreli kelimeler yazıldığını düşünüyorum.

Neyse hastalıktan hala haberimiz yok. Bu durumdan dolayı nasıl davrandığımı bilmediğimden işimden oldum.

Hala hastalıktan haberim yok.

İş yerindeki bir kıza aşık oldum ondan böyle oldum sanıyorum. Kızın yazdığı twitlerden bana yazıyormuş gibi algılayıp cevap yazıyorum.

Kısaca kelime türetip anlam çıkarıyorum.

2017 Mayıs ayına kadar ilerledi. Aşırı alkol tüketip herşeyden anlam çıkarıyordum. Herşeye tepki veriyordum.

Hala hasta olduğumdan haberim yok bunun bir hastalık olduğundan. Aylarca sokaklarda gezdim. Kelimelerdeki anlam çıkarıp.

Sonra artık beynim herşeye ani tepki veriyordu ve hasta olduğumu anladım. Doktora birde hocaya gittik. 3-4 ay ilaç kullanınca iyileştim.

Tabi hastalığın farkında hala değiliz. Hastalık bilinci ve iç görü yok. Aşık oldum. Reddedince böyle oldum sanıyorum.

Derken olanları unuttum. Yeni bir işe girdim. Başlarda çok zorlandım ama hastalığımda unuttum gitti. Hiç yaşanmamış gibi.

Tedaviyi de tam tamamlamadım. Hastalık bilinci yok. Hastalığımın ne olduğu hakkında en ufak bilgim yok.

Kısa süre sonra ilaçları bıraktım. Herşey yolundan gidiyor. Grip gibi falan sanıyorum. Biraz kullanılıp bırakacak ilaçlar.

Neyse herşey yolunda gidiyor. Bir anda hastalık alevlenmesiymiş daha yeni öğrendim atak geçirdim. Bir hafta hastanede yattım. Yine biraz ilaç kullandım. Atlattım.

Hastalığın ne olduğundan haberim yok. Özelerde gidiyoruz devletede bilgilendiren yok.

İlaçları bıraktım eskisi gibi herşey yolunda…

Sonra 2021 başında atak gelmeye başladı. Farkında oldum ama bu sefer hastaneye yada doktora gitmedim. İlerledikçe ilerledi. 2 sene psikoz duruma girdim kendimden geçtim.

Beynim kelime türettiğini sanıyordum. 3 harftiler ile düşüncelerimi okuduklarını sanıyordum. Dini konulara kendimi biraz kaptırmış rivayetlerin nasıl olduğuna kaptırmış ispat etmeye çalışıyordum.

Böyle böyle artık kendimden geçmişim. Normal hayatı unutmuşum. İşim sosyal hayatım hepsi bozulmuş. Kendi dünyama dalmış. Garip konular hakkında 1-2 dk bloglar çeken biri olmuşum.

O anda hangi konu gelirse tv de o konu hakkında birşeyler söyleyip 1-2 dk vlog çekip internete atıyorum. Sosyal medyadan arkadaşlarıma izliyor.

Artık tamamen kendimden geçmişim. İlaç kullanmadığım için hastalık alevlenmiş ve BÜYÜK BİR ATAK geçiriyorum.

Annem durumun farkında ama elinde bişe gelmiyor. Yalnız yaşıyorum o ara

Annem herkesle konuşup adliyeye dilekçe vermiş oğlum hasta tedavi olması lazım diye.
Dilekçe verildikten 1 sene sonra beni zorunlu olarak ancak yatırabildiler.

Şimdi anlıyorum. ÇOK AĞIR ATAK geçiriyormuşum. Tedavim ilaçlarla sağlandı. 6 ayda anca kendime geldim. İlaç doz ayarlaması falan derken 10 ayda stabil oldum.

Anlayacağınız eski halime geldim.

Tüm hayatım mahvoldu. İşimden oldum. Arkadaşlarımla aram bozuldu.

Tedavi olmak istemediğim için annem vasim olarak atandı tedavi ettirebilmek için

Yani 7-8 yılda hastalığımın ne olduğunu anladım ve tedavisinin ne olduğunu ancak çözdük.

Şimdi yeniden hayata başlamış gibi oldum.

Yeniden iş arıyorum. Vasimi kaldırmaya çalışıyorum.

35 yaşındayım önceleri evlilik düşünüyordum. İlaçların yan etkisinden ve hastalıktan dolayı bu olayı nasıl çözeceğimi bilmiyorum. BİR ÖMÜR YANLIZ GEÇMEZ.

Tüm bunların niye anlattım. Hastalıktan emin olman nasıl oldu. Onu anlatmak için

@xdedahii, psikoz durumun cok cok uzun sürmüş bu arada sokaklarada düşebilir alıp başını mecnun gibi gidebilirdin seni cok iyi anlıyorum 2 ayda ben psikoza girdim ailem olmasaydı yok olur giderdim kendimde degildim Allah bi daha psikoza sokmasın saglıklı ğünler

@xdedahii

Şizofren misin ? Bir ömür yalnız geçmez demişsin. Şizofren hastası biriyle kızlar evliliğe yanaşmıyorlar. Ömür boyu evlenemezsen ne yapmayı düşünüyorsun ? Yalnızlığa karşı ne gibi planların var ?

@tb2nhf, aynen sokaklarda mecnun gibi geziyordum. Son zamanlarım öyle geçti. Fotoğraf çekip geziyordum.

@erbin, söylediklerine göre psikoza giriyorum. Sebebi hala belli değil.

Evlenmeyi düşünmüyorum ama ilaç evlenmemize main oluyor.

Cinsiyetsiz bir yaşam sürüyoruz. Hiç istek ilgi kalmıyor. (Karşı cinse karşı)

İlaçları bırakınca normale dönüyoruz ama bu seferde atak geçiyoruz.

Ayrıca 10 ayda kendime geldim. Stabil oldum. Şuan en alt doz xeplion(50) ve 2 adet fulsac içiyorum.

Eskisi kadar iyi oldum. Hiç birşeyim kalmadı sayılır.

İlaç yan etkisi olarak, iktidarsızlık dışarı çıkmama isteği ve biraz bilişsel olarak yavaş oluyorum.

Ben de zihnimde Freudun ruhu ile bir hayali bir medyum tarafından zihnimde konuşuyordum. Yine özel deki psikiyatrist imin de zihnimde girdiğini sanıyordum.

Toplamda 8 yılımı aldı. 3 defa atak geçirdim. En sonuncusu en çok hasar veren oldu. İlaç kullanmadığım için hayatımdan 3 yıl gitti.

Toplamda 8 yılımı aldı. Şimdi iç görü kazandım. Hastalık konusunda bilgilendim. En alt dozda ilaç kullanıyorum.

Bende cinlerle alakalı olduğunu düşünüyr om. İlaçlarında faydası var. Hem tedaviye devam ettim. Hemde metafizik le yardım almaya muska yazdırdım. Çoğu sıkıntılarım geçti. Tek birşey kaldı bende senede 2 defa 3 ile en fazla 7 gün arasında atak geçiriyorum. Tamamen kendimi kaybetmiyorum fakat istemdışı farklı düşüncelere giriyorum ve sonradan normal Halime dönüyorum. 350 mg trevicta iğneyi bıraktım doktorla konuştum kullansamda yine atak oluyor iğneyi kaldır dedim. Anlaştık hap kullanmaya devam ediyorum şu anda oda yarım doz 150 mg ketya sabah akşam 300 mg yapıyor. Ben halen daha metafiziksel olduğunu düşünüyorum. O nedenle biriyle görüşecem.Eğer bu problemde giderse sizinle paylaşırım.Herkezin rahatsızlığı farklı teşis aynı fakat farklı o nedenle kendinizi benle veya başkası ile kıyaslamayın. İlaçlarınızı düzenli kullanın.Eğer ki metafiziksel olduğunu düşünüyorsanız. Tam anlamıyla fayda görmeden ilacı bırakmayın. Muska bana fayda etti. 10 şikayetim varsa 2 ye düştü. Lakın tam çözüm olmadı o nedenle hap kullanmaya devam edeceğim. Son olarak metafizik uzmanıyla görüşmem var fayda görmessem bir ömür ilaç kullanmaya devam.Fayda görürsem bunu sizinle paylaşırım. Hapı tam manasıyla fayda görmeden bırakmak çok riskli atak geçirmek insanı çok sarsıyor.

Kültürel anlamda cinlerle alakalı olarak görülen dissosiyatif bozukluktu diye biliyorum.

Üst Alt