Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Neden ben diye sordunuz mu kendinize? [Yaşam]

bende cok sordum bu soruyu kendime artik sormuyorum ve hayati tam anlamiyla yasiyorum kendimi ozurlu gormuyorum ve biliyorumki allah insana cekemiyecegi yuku vermezmis

bende cok sordum bu soruyu kendime artik sormuyorum ve hayati tam anlamiyla yasiyorum kendimi ozurlu gormuyorum ve biliyorumki allah insana cekemiyecegi yuku vermezmis

Evet bende dedim "Allah`ım yaaa neden beni böyle yarattın" dedim ama çok pişmanım Allah bizleri affetsin inşallah illaki deniyor elimizden bir şey gelmiyorki ister istemez deniyor inşallah bir daha dedirtmemeye nasip etsin Mevlam...

evet hemde çooooooooooookkkkkkk .daha çok küçükken sorardım artık sormuyorum ,büyüdüm çünkü artık birçok şeyin farkındayım bilinçlendim.bu soruyu sorup kendimi üzmek yerine allaha şükür ediyorum

NEDEN?
Allah kimseye taşıyamıyacağı yükü vermez.
NEDEN hep kötü neden aranıyor bu bir misyon olamaz mı?Belki hayata, insanlara birşeyler öğretmek göstermek için seçilmiş güçte olamaz mısınız?

NEDEN BEN?
Çünküüüüü, bir Asya'yı daha kaldıramazdı bu dünya...Bunu biliyorum ve hiççç hesap sormuyorum.Alacaklı olmak borçlu olmaktan iyidir :wink:

mezapotamyalı kederi,

bence en guzel cvp alıcaklı olmak borclu olmaktan ıyıdır..

slmlar. bende osoruyu deflarca sordum kendıme ama cevap veren yok. her aklıma geldınde şükredıyoruum .

HAYIR HİÇ SORMADIM VE İYİKİDE BÖYLE BİRŞEY BENİ BULMUŞ DİYORUM

AMA SADECE BİŞEY VAR ÖLÜMÜ ÇOK YAKIN HİSSEDİYORUM KENDİME O KORKUTUYOR HEPSİ BU

o soruyu eskiden sorardım NEDEN BEN.şimdi ise neden ben olmayayım ki diyorum. madem bu meret var en doğrusu kabullenmek ve yapılması gerekenleri yapmak bence. iyi ki diğer kardeşlerimde yok.

ben hatırlıyorum bu soruyu sordum kendime
ama artık sormuyorum
herkes taşıyabileceği kadar yük omuzlar!

insanlar

öyle insanlar varki vücutlarının tüm uzuvları saglamdır .....ama bir şeyi idrakk edemezler dünyaya geliş nedenlerini neden dünyaya geldiler amaçları ne ne için yaratıldılar hesapsızca yasayıp giderler.bizlerin tek gayesi insanca yasmak ve dünyaya neden geldiğimizi bilmektir evet özürlüyüz ama sunu unutmamalıyızki allah yinede bizleri dünyaya getirmeyi murat etmiş ve bizde ona bu sukrumuzu isyan ederek değil ona kulluk ederek odemeliyiz ve varoluş nedenimizi iyi bilmeliyiz......

an geliyor düşünmeden edemiyorum.

rabbim diyorum ya bir ayak ne olur bende sağlamca şu yere bassaydım ne olurdu düşünmeden edemiyorum.

evet ama özürlüler nedense hep sıkıca saarılmalı
güçlü olmalı
gülmeli
küçükken çocuklar yere düşerler canları yanmasada aglarlardı ben hıc aglamadım çünkü bana acımasınlar diye
düşünce hemen kalkardım.
halada öyleyim
ama diyorumki kardeşlerim sakat olacğaına ben olayım çünkü ben daha güçlüyüm diyorum.

bence neden ben diyeceğimize beterin beteri vardır diyerek şükretmek gerekiyor =) aslında hastalıklarında insana kattığı çok şey var insana sabrı öğretiyor ve daha çok olgunlaştırıyor. hastalıgımızla yaşamayı öğrenirsekte hayattan daha kolay zevk almayı küçük şeylerle mutlu olabilmeyi öğretiyor bence. Ayrıca şu da bir gerçekçi kaldıramayanı Allah rahatsızlıkla sınamıyor sonuçta dünyada gösterilen sabrın mükafatı öteki tarafta alınacak :)

NEDEN BEN?

Arthur Ashe'den...

Efsane Wimbledon'un ilk zenci şampiyonu Arthur Ashe kan naklinden kaptığı AIDS'den ölüm döşeğindeydi.
Dünyanın her köşesindeki hayranlarından mektuplar yağmaktaydı. Bunlardan bir tanesi şöyle soruyordu:
- Tanrı böylesine kötü bir hastalık için neden seni seçti?
Arthur Ashe cevap verdi:
- Tüm dünyada 50 milyon çocuk tenis oynamaya başlar. 5 milyonu tenis oynamayı öğrenir.

500 bini profesyonel tenisçi olur, 50 bini yarışmalara girer,
5 bini büyük turnuvalara erişir, 50'si Wimbledon'a kadar gelir,
4'ü yarı finale, 2'si finale kalır.
Elimde şampiyonluk kupasını tutarken
Tanrı'ya 'Neden ben?' diye hiç sormadım.
şimdi sancı çekerken, Tanrı'ya nasıl 'Niye ben' derim?

Mutluluk insanı tatlı yapar. Başarı ışıltılı...
Zorluklar güçlü... Hüzün insanı insan yapar, yenilgi mütevazı...
Tanrı'ya asla 'Neden ben?' diye sormayın.
ne olacaksa olur. :wink:

Mutluluk insanı tatlı yapar. Başarı ışıltılı...
Zorluklar güçlü... Hüzün insanı insan yapar, yenilgi mütevazı...
Tanrı'ya asla 'Neden ben?' diye sormayın.
ne olacaksa olur.

kesinlikle katılıyorum bu sözlere..
ben hiç neden ben demedim..
bunun bi denge meselesi olduğunu düşünüyorum allah öyle güzel bi denge kurmuşki bizim eksikliklerimizi başka bi yerden verdiği fazlalıkla dengelemiş..
neden ben dıye sormadım ama bikeresinde iyiki ben dediğimi hatırlıyorum. benım için çok özel herkes için çok basit gibi görünen bı mutluluk yaşamıştım ve kendi kendime iyiki böyleymişim. yoksa bu şeyden bukadar mutlu olmazadım kimsenin görmedii tarafını ben görebiliyorum diyebilmiştimm

hiçbi konuda neden ben diye sormadım ve sormamda.çünkü bu hayatta yaşadığımız herşeyin bi sebibi var.fizik kuralları. :wink:
zoru başarmak öyle güzel bi duygu ki hatta bazen sakat olarak pek çok şeyi başarabildfiğim için böyle olmaktan gurur duyduğum bile olmuştur. :wink:

Üst Alt