Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Oğlu asgari ücretle çalışan sydv'dan dul maaşı alabilir mi?

(Gölge)

Aktif Üye
Konular
232
Reaksiyonlar
39
Bi yakinim var dul maaşi almak istiyor 1 oglu var asgari ücretle çalişiyor dul maaşi alabilirmi kadinin ikameti ayri oglu ayri yaşiyor nafaka yükümlüsü sayilirmi oglu

eşi vefat etmiş olan dul maaşını soruyom sydv nin verdigi

(Gölge)

isterse aynı evde yaşasınlar.eşinin vefatı sebebiyle eş dul maaşını alır.annemde alıyor.asgari ücretten fazla olan maaşlı devlette çalışan kardeşlerim var.kısaca eş hak sahibi oluyor.
oğlu boşanma değil ki nafaka alsın.ayrıca asgari ücretle çalışan 18 yaş üzeridir.çalıştığı için engellide olsa o bişi alamaz. vefatta oğul 18 yaş altı ya da öğrencı olsaydı yetim maaşı alırdı.birde %60 çalışamaz engelli raporu olursa yetim maaşı alırdı.kısaca yakınınız olan bayan dul maaşı alabilir

Bende merak ettim ?
ne diyordu bi şarkı sözü merak etme sen :D
bahsedilen bayan eşinin vefatından dolayı dul maaşı alır.ne zamana kadar alır ölene kadar ya da yeniden evlenene kadar alır.evlendıgı an dul maaşı kesilir.

oglu annesını bakmıyor dıye aklınca nafaka ıstıyor belkı:)
hanı gelırı olmayan ebeveynlerı maası olan cocukları bakmazsa mahkeme yoluyla nafaka alabıldıgını soruyor anlasılıyor baslık:eek:
ıkncıde sydv maası dıye soruyor:confused:
7 bınlıra gıbı sydv ınsanların gozunu kamastırmıs:eek::eek::eek:

Arkadaşlar 2 ayda verilen 1000 tl onu soruyorum sydv oglu çalişiyor nafaka yükümlüsü demiş baglanmaz demiş

.mka

Üst Alt