Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Okb’den engelli raporu alanlar ekpss’de mühendis olarak atanabiliyor mu?

Birgaripokbli

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar, forumda benzeri konular gördüm ama mühendislikle ilgili net bir cevap göremedim. Okbden engelli raporu alıp ekpssde mühendis olarak atanmamızda bir sıkıntı çıkar mı? Bilen arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.

Birgaripokbli Bütün mesele atanman çıkarsa işe başlamak için istenilecek sağlık raporunda doktorun bu işi yapabilir veya yapamaz demesi ve onun sonucunu kimse bilemez denemeden sizde bilemezsiniz doktorunuzla konuşun durumunuzu en iyi o bilir.

Birgaripokbli

Ben de OKB ve Bipolar Bozukluk rahatsızlıklarına sahip olup mühendisim ve de engelli raporu alıp ekpss'ye girmeyi düşünüyor ayrıca mühendis olarak atanmak istiyorum.
kara duman

Anlamadığım nokta şu ki ekpss zaten bu durumlar için değil midir? Yani fiziksel ve/veya ruhsal yönden rahatsızlık(lar)a sahip olup, engelli raporu olanların istihdama katılmalarını sağlamak. İşe başlamak için istenilecek sağlık raporu nerelerden alınır(!), formatı/şablonu nedir(?) bilemiyorum ama, bu işi yapabilir veya yapamaz gibi ibareler mi yer alıyor?

Forum’u çok ayrıntılı inceledim öğretmen olup atananlar mevcut yani öğretmen olabilir yazısı almışlar anladığım kadarıyla, ben de bu durumda olup atanan mühendis arkadaşımız var mı merak ettim bu tür bir yazı talep ettiler mi?

Rasput Birgaripokbli
Evet ekpss rahatsızlığı olan insanların istihdama katılmaları için ama her engelli her işi yapamaz diye düşünüyor devlet örneğin gözü görmeyen bir engelli veri işleme memuru olamaz herhalde ama burada şöyle bir tezat ortaya çıkıyor kişi zaten sağlıklı olsa normal kpss girer ekpss girdiğine göre bir rahatsızlığı var o zaman ekpss ne anlamı var sağlık raporu kısımında devletin biraz daha töleranslı olması lazım.
Tam emin olmamakla beraber sanırım tam teşekküllü devlet hastahanelerinden kişi şu görevi yapmaya engel bir rahatsızlığı varmıdır diye yazı isteniyor sanırım.
Benim şahsi kanaatim eğer çok ağır değilse okb li bir kişi mühendislik yapabilir tabi benim söylememim bir önemi yok.

@Birgaripokbli

Ben de merak ediyorum. Arkadaşlar normal kpss ya da ekpss (normal kpss ile ekpssde atanırken sağlık raporu alabileceğimiz yerler farklı mı?) ile atanırken sağlık raporunu nerelerden alabiliyoruz? Bizim elimize geçiyor mu sağlık raporu yani biz görebiliyoruz mu yoksa başvurduğumuz sağlık kuruluşu kendi mi atanacağımız kuruma gönderiyor? Böyle bir sağlık raporunun örneği olsa raporun içerdiklerini, hangi ibarelerin yer aldığını anlayabiliriz. Özel sektörde işe girerken biraz biliyorum da bu durumları, devlet memuriyetine girerken işler nasıl yürüyor bilmiyorum..

kara duman

Geri bildirimin için çok sağol, çok teşekkür ederim. Yukarıda yazdığım sorular hakkında bir bilgin var mı? Bilen arkadaşlar cevaplarsa çok memnun olurum..

Arkadaşlar bipolar arkadaşim normal kpss ile hastanede hemşire olarak çalişiyor, biz engellilere kolaylık olsun diye yapılan ekpss'den atanabilir miyiz diyoruz, biraz fazla kasıyoruz galiba. Ben de bipolar bir mühendisim bu arada.

Ben de OKB ve Bipolar Bozukluk'tan müzdarip bir meslektaşınızım. Arkadaşlar engelli sağlık kurulu raporu alıp almamakta çok kararsız kaldım. Eğer rapor alıp EKPSS' de başarılı olamazsam, bu sefer özel sektörde iş aramaya devam edeceğim ve aldığımız bu rapor özel sektörde işe girerken karşımıza çıkmayacak mı ? Siz neler düşünüyorsunuz yani ya atanamazsak, rapor yüzünden özel sektörde işe alınmazsak diye kaygı duymuyor musunuz?

Rasput öncelikle geçmiş olsun. Engelli raporu karşınıza çıkabilir . . . OKB li olupta düzenli iş hayaatı olan kaç insan var merak etmiyor değilim.

Feline

Herkesin hastalığının seviyesi bir değil maaşallah ne güzel siz ve arkadaşınız mesleğinizi yapabiliyormuşsunuz ama pisikoz belirtileri gösteren bipolar kişiler ve pisikoz/şizofren olan kişiler normal mesleklerinin gerektirdiklerini yapmakta çok zorlanabiliyorlar onun için engelli olarak atanıp kurumun onların seviyelerine uygun vereceği görevler için ekpss tercih ediyorlar.
Ama tabi durumu kötü olmayan hastalar normal kpss de şansını deneyebilir ondada şöyle sıkıntı olabiliyor işe başladıktan sonra iş yoğunluğu ve stresten rahatsızlığı şiddetlenen kişiler olabiliyor.
Yani her halukarda engelli arkadaşların işi zor.
Allah herkesin karşısına anlayışlı,nerhametli kişiler çıkarsın ve sorunsuz çalışabileceği işler nasip etsin.
Amin

Rasput
Ekpss normal Kpss den daha kolay bir sinav, muhtemelen başarili olursunuz. Olamazsaniz da düz memurluğu dusunurseniz onu tercih edersiniz ki ben onu dusunuyorum

Üst Alt