Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Okuduğunuzda Sizi En Çok Etkileyen Kitap Hangisidir?

Italyanca Ask Baskadir

Yasam yorgunu iki kisi karsilastiginda, omuzlarinda dünyanin tüm dertlerini tasiyor olabilirler. Buna ragmen mucizeler gerçeklesebilir...

"Tüm incelik ve duyarliligiyla büyük bir roman. Yayimlandigi 18 ülkede çok satan kitaplar listesine giren Italyanca Ask Baskadir, Irlanda edebiyatinin ustalarindan Maeve Binchy'nin yetenegini bir kez daha çarpici bir sekilde gözler önüne seriyor."
- Graham Hamer, Amazom.com-

"Çekici... insani saran... unutulmayacak bir roman."
The Philadelphia Inquirer

"Hikaye anlatimi son derece güzel... Binchy her birinin yasamindaki gizli dramlari inceleyerek karakterleri üzerinde basarili bir sekilde yogunlasmasini biliyor."
- Chicago Tribune-

"Maeve Binchy'nin romanlarini okumak eve dönmek gibi bir sey."

kitap okumayı çok seviyorum ve okumayada çalışıyorum çok eskiden okumama rağmen okuduğum andan itibaren beni etkisi altına aldı victor hugo nun sefiller adlı kitabı
bunun üzerine çok kitap okudum ama o zamanlar en çok bu kitaptan etkilendim

suç ve ceza- Dostoyevski
Nietszche Ağladığında-Irvin D. Yalom
goriot baba-Balzac

Eskilerden Oğuz Atay - Tehlikeli Oyunlar beni en çok etkileyen roman ve hayatımın her anında kahramanların fırlayıp karşıma çıktığını düşündürür bana. Her yerde bir Hikmet, bir Bilge, bir Sevgi, bir Hüsamettin albay var benim için. Hastalıklı bir durum sanırım.

Son zamanlarda okuyup etkilendiğim kitap ise Ilgın Olut'un Neva'sı.

Veritas;
sana bir olric lazım... zamanı gelmiş :)

Hemen deneyeceğim. :)

2 gün önce yalayıp yuttuğum kısa bi roman İhsan Oktay Anar - Kitab-ül Hiyel. Çizimler falan muhteşem. Okurken film kareleri şeklinde gözümün önünde belirdi herşey. Beni en çok etkileyen kitap olmasa da şiddetle tavsiye ediyorum.

gelibolu uzun beyaz bulut (buket uzuner) pal sokağı çocukları, ferrasini satan bilge,mutluluk(dalai lama) bioenerji ve alternatif tıp

çok çok sevdiğim ve etkilendiğim kitaplar oldu yaşantımda...mesela şeker portakalı,martı
yada orhan pamuk_ yeni hayat...

lakin yinede hiç aklımdan çıkaramadığım bir kitap varki; sabahattin ali____kürk mantolu madonna ,kendimi özleştirdiğim maria puder karakteri...

geçenlerde karşıyakadan 146 ya binmiştim,bu karşıyaka devlet hastanesinin önünden geçen;yol üzerinde bir cafe gördüm adı maria puder...eğer işim olmasaydı inip o cafeye girip sahibiyle laflayacaktım bir az ne yalan:)

o kadar çok ki aklıma eldikçe eklerim:
muhammed ticani nasıl hidayete kavuştum
irvın yalov "Nietszche Ağladığında"
reşat nuri çalı kuşu
nermin bezmen sır
halit jhüseyin uçurtma avcısı
halit hüseyin bin muhteşem güneş
ayşe kulin veda
frank mccourt angelanın külleri
safiye sultan
leyla
ve marlo morgon bir çift yürek
daha çok var ama aklıma ilk gelenler bunlar

fuzulinin ermişlerin bahçesi kitabını okurken çok ağlamıştım
kaside mersiye seveniniz varsa muhakkak okumalısınız...

ilk okuma alışkanlığı edindiğim sıralardı huzur sokağını okuduğum dönem hiç unutamam tekrar tekrar okumuşumdur ve birde viktor hügo sefiller bunların etkisinden uzun zaman çıkamamıştım

bela taşları -- sıddık erdem

güzel farklı bir bakış..

Peygamberimizin hayati ...

Peygamberimizin sünnetinde Terbiye ....

Fareler ve İnsanlar - John Steinbeck
Sol Ayağım - Christy Brown
Yüreğinin Götürdüğü Yere Git - Susanna Tamaro
Aşk - Elif Şafak

İlk okuduğum kitaplar Teksas, Tommiks, Kızılmaske, Mandrake, Korku, Tenten, Yüzbaşı Volkan vs. sair kitaplardı. :) Hepsinden az biraz etkilenme olmuştur muhakkak...

Şu anda okuduğum her kitaptan etkilendiğimi söyleyemem ama pek çok da etkileyici olan var...

Özellikle Richard Preston'un Buzluktaki Şeytan kitabından çok etkilendiğimi itiraf etmeliyim.

Ben sürekli okuyorum ama Oğuz Atay'ın Tehlikeli Oyunlar kitabının önüne geçebilen olmuyor.
Geçenlerde kütüphanemi temizlerken elime geçti de Erdal Öz'ün Odalarda'sı da en 2 oluyor benim için. :eek:

Hemen deneyeceğim. :)

2 gün önce yalayıp yuttuğum kısa bi roman İhsan Oktay Anar - Kitab-ül Hiyel. Çizimler falan muhteşem. Okurken film kareleri şeklinde gözümün önünde belirdi herşey. Beni en çok etkileyen kitap olmasa da şiddetle tavsiye ediyorum.

Tutunamayanlar, çok ağır bir kitaptır, ilk denemenizde zorlanırsanız, pes etmeyin:)

Oğuz Atay'ın Tutunamayan'ları tek geçerim...

Elif Şafak_Aşk,, Konya'ya gidecek kadar etkiledi beni.

Üst Alt