Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS başvuru sayısı açıklandı

kardeşim ben kazandım gitmedim hiçte pişman olmadım sanki zor bi zanat ünv kazanmak bütün soruları sallasan açık ögretimden istedin yere girersin ne bu yükseklik eğosu anlamadım eee biz okuduk bize iş verin öyle olsa bak memleket ünv.mezunu dolu elini sallasan ünv.mezuna çarpar yani fazlalığınız yok açısından söyledim...

neyse eğitimin neden önemli oldugunu belli ki kavrayamamışsın ama sen de haklısın bir sürü üni mezunu malesef işsiz bu suç da üni mezunlarında değil. bir de sınavı kazanmak gerçekten kolay ama adam gibi bi bölüm kazanmak olay anladın sen onu:)

3xman dostum herkes ekmek peşinde. ha sen adalet peşindeyim diyosan özür gruplarını da kat işin içine(görme-işitme-genel gruplarına da ayrı kadro verilsin) + yarın 50 bin kura başvurusu olduğunu varsayarak bana kuradan kaç kişi alınması gerektiğini de söyler misin?:confused:

Kurumlar nereye ne kadar ihtiyaç olduklarını bildirir alımlar yapılır.Okuyanı cezalandırmak gibi bişey olamaz zaten kurumlar mümkün mertebe lisans önlisans mezunu ister devlette sosyal projeyle lisanstan önlisanstan kırpabildiği kadar kırpıp giren kişi sayısı fazla olduğu için Lise mezunlarından çok tutmaya çalışır ama Lisans önlisansın avantajı var sınavda.kpssde milyonları banka sınavlarında 70binleri gördükten sonra bu rakamlar benim için ümit verici :)sizde kaygılarınızdan kurtulun bence arkadaşlar.

kardeşim burda bölümden bahsetmiyoruz dikkat edersen seninde nasıl mezun olduğun belli eğitim değil insanın kendini düşüncesini geliştirmesi önemli olan demek ki:D diyoruz ki geneli iyi bölüm kötü bölüm davası yok lisan mezunumu bitti 5000 kişi içinde yazıyormu 100 ögretmen 100 mühendis 1000 açık ögretim falan genelini kapsıyor.NEEDJUST KARDEŞİM ORTA-İLK OKULDA SINAVLA YAPILSIN herkeze oranına göre iş verilsin ama şansına kalcaksa sınava katılcaklardan birazdaha az olmalı biz boşuna konuşuyoruz yine bakalım ilerde belli olur...

söyle bakalım benim kendini akıllı zanneden arkadaşım ben ne mezunuyum

dur ben cevap vereyim ben yüksek lisans mezunuyum ya sen?

benim anlamadığım şuan zaten kamuda olanların bile başvurması.. onlar o koltuktanda olsa özülmem....

ben halihazırda memur olanların atanmayacağını duymuştum

ben liseyim kardeşim utanmam mı gerek şimdi ezilip büzülmem mi? ünv mezunu olunca noluyor iki insan yerinemi geçiyorsun aşalamaya çalışıyorsun? kardeşim ben sana anlatamıyorum işte okumak önemli değil kendini geliştirmek önemli bir ilkokul mezunu bile senden benden üstün zekidir okuyamamıştır bu onun aptal olduğunu yada insan olmadığını göstermez okumak herşey değildir insanlık önemli olan ama sende bi kapris daha matematik orandan haberin yok ünv. mezunu olmuşsun kaç yazar;)

rakamların bizi kaygılandırdığından bahsetmiyoruz neyse daha fazla yorum yapmıcam herkese sınavda başarılar umarım herşey dilediğiniz gibi olur.

1) insanlık ayrı bir meseledir. burada insanların seninle ilgili ne düşündüklerine birçok defa tanık oldum.
2) evet haklısın ilkokul mezunu bile senden benden daha zekidir. ben zekayla ilgili bir şey söylemedim. anşılan o ki sen bu konudan müzdaripsin.
3) bana oran dersi verecek durumda değilsin. bunu anla

bence 60.000 bi rakamı çok büyük bi rakam değil. 70-80 milyonluk ülkede 60 bin sayısı nedir ki. çalışanın bu sınavı kazanacağını düşünüyorum. çalışmayanın ne olacağı malum.

en iyisi tüm kadroyu kuraya bıraksınlar. o zaman take in one of three olsun görsün herkes

kardeşim işte sana göre lisans mezunu 5 bin kişi alıncak olsa sen neden çalışıyorsun gircek lisans mezunu 5bin kişi zaten biraz mantık lütfen :eek: bizde onu diyoruz çalışan kazansın elma piş ağzıma düş yok sizden de eleyecekler ki sende oturup akıl vermek yerine çalışacaksın hak eden kazanacak...

yok estgf. benim ne haddime akıl vermek zaten çalışıyorum. merak etme sen beni:)

Allah herkese nasip etsin demekten öte diyecek birşeyim yok. inşallah herkese kadro imkanı dogar. ne demişler gün doğmadan neler doğar. senin benim konuşmamla bu işler hallolmaz. zaman gelir herkes sonuçları görür

torpil yoksa nasip kardeşimburda konuşmamızla olmuyor torpilsiz bi sınavsa sahiden biri çıkar bütün soruları sallar nasibinde varsa girerse nasip değilse bir soru kaydırır hepsi gider nasip HERŞEYİN HAYIRLISI...

xxman,neopolis ;

bu arkadaşların yaşı kaç bilmem de,bir sene önce hayal olan sınav gerçek olmuş,başvurular alınmış,yakında sınavda olacak,herşey şeffaca yapılmaya çalışılıyor,tarihte ilk kez ayrı bir sınavla engellilik durumuna göre herkes sınava girecekken bunların amacı nedir bilmiyorum..siz çok biliyonuz değilmi herşeyi..ağzınız var ki konuşun..burda bile siyaset,muhalefetlik..bıdı bıdı yapana kadar sınava başvuranların aklını karıştırana kadar,eğerki bi yüzle sınava başvurmuşsan gitte sınavına çalış.

golden heart, hocam eyvallah teşekkür ederim anlamlı bi bitiriş oldu inşallah bu tartışmaya son nokta olur

bizde onu diyoruz çalışan kazansın ama işine gelmeyen atakta lisanla önlisan mezunu sınavsız girsin desek çok iyi olcak demi biz 48bin kişiyle siz 5 bin yedi bin kişiyle yarışcanız oran orantı kurulmalı herkez çalışmalı burda akrasifliğin bi anlamı yok çalışan kazansın deniyorsa herkez oturup çalışsın:DGOLDEN KARDEŞİM SINAV SENİN SAYENDE OLDUYSA Bİ EL DAHA ATTA ALINACAK SAYISI 20BİNDEN 60 BİNE ÇIKSIN KİMSE TARTIŞIP STRES OLMASIN:):):)

şimdi bunlar ilk alımda 20 bin gibi bişe alamazlar farzedelimki 12 bin kişi alsınlar ve toplamda kura dahil 120 bin başvuru olsa her özürlü grubundan ve egitim durumunu ayırarak yüzde 10 dagılım yapsa süper olur bence

kaldıki kadrolar zaten belirlendi bakan Çelik’in verdiği bilgiye göre özürlü memur kotası 50 bin 522 adet ve bu özürlü kotasındaki açık miktarı toplam 29 bin 693 adet. Değiştirilen yasaya göre kurumların boş olan özürlü memur kadroları için alım taleplerini Ekim ayı sonuna kadar bildirme zorunluluğu olduğunu kaydeden Bakan Çelik, “Mevzuat değişikliği nedeniyle ilk özürlü alımlarının ancak 2012 yılında gerçekleşmesi mümkün olacaktır” dedi. iyi okuyun hepsini birden atama işi yok ortada

MARTICIK kardeşim bi denilen öbürünü tutmuyor 29 binden açılış yapıldı 23 bin 20 bin düştükçe düşüyor sınav günü kadrolar dolu denirse şaşmamak gerek açık 29 693 dendiyse bu 9bin 623 kişilik kadro nereye gitti ? yirmi bin deniyor dediğin gibi her mezun okuldan %10 alcaklar yoksa sınav sadece liseliye yapılıyor olur herkezden eşit orandan alcaklar sınav sınav olsun...

xxman: sınav benim sayemde olmadı..benim gibi ısrarla,kararlılıkla devlete yazı yolayıp dikkatimizi çektirmeye çalışan bir sürü insanla oldu..ama olmayanlarda vrdı..onlarıda biliyorum ben..neden olmasın..hep böle dalgacı yaklaşımla,umutsuz söylemlerle devam ettikçe hiç bi hakkını alamazsın..şükür olsun medya her yere hakim,devlette artık seni adam yerine koyuyor,yaz devlete bi yazı şu kadar kadro yetmez daha çok olmalı diye seni dikkate almazlarsa o zaman konuş bence..böyle umutsuz vakalar yüzünden bi adım ileri gidemiyo engelli hakları..

golden kardeşim beni adam yerine koymuyorlar ben o kadar meail attım kamuda memur olan ünvanı olmayıp sırf yükselmek yada kurum değiştirmek isteyenleri sınava almayın diye beni dinlemediler :eek: sen yapsaydın kesin kamu memurları sınava alınmazdı öyleyse yapalım 60 hatta 100 bin kişi alınsın kimse işsiz kalmasın ama 29 bin düştükçe düşüyor 20 bine inmiş sen hala seni adam yerine koyuyorlar yazda alınacak kişiyi çoğaltsınlar diyorsun sen dene belki seni adam yerine koyup sayıyı çoğaltırlar:D

üni hastanesınde calışan bırı olarak dıyebılırım kı :
ipini kopran sınav için engelli raporu aldı. drlarda verdii...
kanser,seker hastaları. troıt hastaları.kronık akcıger hastalıkları. astım.kalp hastaları doku ve organ nakıllı olanlar( ılık naklı bıle).vs vs her ılaç ıçen hastaneye koştu acaba sakatmıyım dıe, drlarda yazık barı devlet kurumuna gırsın dıye raporları verdıler sanıırm .. üzüldüğüm tek mevzu kalça çıkıklığı olanlar :( ne yazıkkı bı onlar artık engellı sayılmıyorlar...

şeker hastalarıda ip koparan cinsten oldu,ilacımızı içince hemencecik iyleşiyo muyuz?hiç haberim yoktu.Doktor raporumu verirken ah kıyamam yazık alsın diye vermedi bana raporu yada maliye vergi kesinti için sağlık raporumu onaylarken.Ne güzelde basite indirgiyosunuz.

cirkinkedi;

böyleyse durum kötü. ben tekerlekli sandalyedeyim, lisansım ve y. lisansım var, ders çalışmak için vaktim vardı çalışıyorum da. kazanırım sanıyorum.

fakat bu yapılan yanlış, bu sınavı yaparken evde oturan engelli kalmasın diye yapıyorlar. engeli günlük yaşamını hiç hiç etkilemeyecek insanların rapor alması hiç etik değil.

tabi burada suç tam olarak doktorlarında değil. rapor verirken hangi rahatsızlıkların ne yüzdede özüre tekabul ettiği belirleyen kriterlerin çok sağlam ve adil belirlenmiş olması gerek.

önce bu rapor kriterlerinin düzenleyip sonra sınav ilanı yapsalardı bu son anda haksız rapor alanlara engel olunurdu en azından.

açık kapı olunca, işe ihtiyacı olan kullanır, gayet doğal.

fazla tartışmayın çalışın bence. hiç başlamamışlar, adam akıllı çalışmayı düşünüyorlarsa konuları biraz zor yetiştirirler.

xxxman yine ileri geri konuşmaya başlamışsın , yok üniv. kazandım gitmedim de felan da fişman da... Okumadığın için yerleşemediğin apaçık ortada işte

Bu arada rakamlar açıklanmış . Kazanacak olan adam oturur çalışır , rakama felan bakmaz

Herkese Başarılar

bu zamana kadar engelli alımlarında her zaman ama her zaman haksızlıklar döndü hatta yıllar önce bulundugum kamu kurumunda komisyonda yer aldım özürlü memur alımı icin orda bile neler döndügünü gözlerimle gördüm olaya şahit oldum şimdi ise hak yerini bulma zamanı olacak özürlü olsun normal olsun yeter ki her daim hak eden kazansın arkadaslar .

Daha önce söylemişlerdi yazmıştım 60 bin olacağını.doğruymuş

erhans... şimdi örtüyle ne alaka ?? onu anlamadık açıklarmıısın...

erhans kardeşim çok genel konuşmuşsun, örtülü diye herkesi aynı kefeye koyamazsın...

erhans.arkadasım ne kadar sert kafalısın ortuyle ne alakası var.turkıyedekı cogu aılede ortulu var o zaman bunlar sımdıye kadar neden ise gıremedı solermısın.yazık halen bole dusunen ınsanları gordukce uzuluyorum.

Üst Alt