Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik felcinde aşırı kasılmalara karşı ne önerirsiniz?

HasanREİS

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
2
Benim çok kasılmalarım var aşırı derecede beni çok rahatsız ediyor zamanla geçer mi yoksa baklofen pompası önerirmisiniz ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tetraplejiyim. Şiddetli kasılmalarım var. Nasıl geçecek, önerisi olan var mı?

Tetraplejiyim Şiddetli kasılmalarım var nasıl geçecek önerisi olan var mı?

oturduğunuz zemin sert olmasın mutlaka havalı minder kullanın ve hasını çok şişirmeyin, noroloji doktoronuzla görüşüp kas gevşetinizin dozunu arttırabilirsiniz, bacak üşütmemeye çalışın..

Havalı minder (yumuşak ayarlı)
Doğru bir yatak
Günde 8-9 saatten uzun ya da kısa olmayan uyku düzeni
enfeksiyondan kaçınma
Kabız olmamak
Sağa-sola çarpıp yaralanmamak

Kardeş sabahları aç karnına 1 çay kaşığı zencefil ve balı bir bardak ılık suyla karıştır iç. Bir kaç gün sonra farkı göreceksin.

ademirci74

Zencefil aldım deneyeceğim inşaAllah faydası olur çok şiddetli kasılmalarım beni çok rahatsız ediyor başka böyle bitkisel yollar var mı?

İnşallah. Beni çok rahatlattı. Başka bildiğim yok. Geçmiş olsun

Kasılma

Arkadaşlar son 2 haftadır nedenini bilmediğim bir şekilde kollarım ve parmaklarımda şiddetli kasılmalar başladı. Bu kasılmalar hayatımı zorlaştırıyor. Sandalyemi süremez hale geldim. Parmaklarım yumruk oluyor zor açılıyor. İdrarımda enfeksiyon belirtisi yok. Kabızlık şikayetimde yok. Bu kasılmalarımı nasıl geçireceğim önerilerinizi bekliyorum.

önce dahiliyeden kan değerlerine baktırın sonra norolaji.. geçmiş olsun

HasanREİS

Bası yarası başta olmak üzere her türlü fiziksel zorlanma veya psikolojik sıkıntı kasılmaya neden olabilir.

HasanREİS

Kasılmaların en büyük nedeni hareketsizlik saga sola dönebiliyorsan yerde yuvarlanma egzersizi yapabilirsin tüm vücudu hareket ettirmiş olursun komple vücudun gevşer kasılmalar azaltır. Bende yıllarca kas gevşetici ilaç kullandım ama o ilaçlarda insanı halsiz bırakıyor tek çare tek başına yapabildiğin egzersizleri arttırmak. güçlü kuvvetli bir yakının varsa germe egzersizleri ilede kasılmaları azaltabilirsin. Ayakta durmak için dizini kilitleyen cihazın varsa günde yarım saat de olsa ayakta durmak bacaklarındaki kasılmaları azaltır. Benim yöntemler bunlar 20 yıldır böyle idare ediyorum. Gün boyu yatarak veya sandalye de oturarak baş edilmiyor kasılmalarla vücudu yormak gerekiyor.

kardeşim medikal ot içiyorum sıfırladı.

c555 medikal ottan kasıt nedir? Google 'a sorunca değişik değişik şeyler çıkıyor da :)

Kardeş lioresal ilaç havalı minder kabızlık enfeksiyon bası yarası bunlar çok önemli ek olarak kendimden örnek vereyim soğuk ortam uykusuzluk sıkıntı stres bunlarda çok önemli söyle söyleyeyim ben spor yaparken odada yere yatar surunurdum odayı 6 7 defa turlardim bazı olaylar oldu acayip sıkıntılar yaşadım o dönemde odada iki tür atamiyordum ve yatarken ayaklarım ellerim aşırı karşılıyordu bir ara sandalyeden duseck kadar oldu ama çok şükür sorunlar gitti aşırı kasılma gitti kafa rahatligi çok önemli

Üst Alt