Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik felcinde refleksoloji tedavisi hakkında bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar bu tedavi yöntemim okadar büyük gelişmeler ve yeni yöntemler geliştirmeme neden olduki ve parapleji hastam üzerinde uyguladığım teknikten sonra hastamda olan iyileşme süreci ve iyileşme dönemlerindeki gelişmeler spastik çocuklarla ilgili iyileşmelerine yonelik çok önemli ipuçları verdi bana ve şuan çok ağır bir CP li çocukla çalışmaya başladım.. ve bu tedaviden çok umutluyum..

YALINAYAK da EMEK gibi eğlenceli bir adam bence:),
şaka niyetine okuyun ve ciddiye almayın.....

Siz ne kadar negatif insanlarsınız.. kendinizle barışık değilseniz, bari kendisiyle barışık olan insanları küstürmeyin.. herkesi kendiniz gibi görüyorsunuz.. benim sizinle bir problemim yok ve ben buraya reklam amaçlı yazı yazmıyorum.. Ben eğitimci bir insanım.. Sadece gerçekleştirmiş olduğumuz bir emeğin başarısını üyelerinizle paylaşmak istiyorum.. Mademki bu site paylaşım sitesiyse ve üye olma hakkı tanınmış, kusura bakmayın keyfi karalama yapamazsınız..? benim özel mesajlarımı kapattınız bişey demedim.. Ama lütfen.....................

Yani amacınız beni çıldırtmaksa inanın başaramazsınız. ben eğitimci bir insanım saygı ve sevgi seviyemi çok iyi korurum.. en güzel örneği yazdıklarımızı herkes okuyor..

Oturan Boğa sizin cevabınıza cevabımdır. lütfen oku eğer okuyamıyorsan sesli tarafıda var lütfen iyi dinle...

1. Sızıntı Dergisi | Motor Sinir Liflerindeki Sır

Refleksoloji ortalama 1 sene gördüm ve nöroloji hastasıyım denize düşen yılan çıyan demeden herseye sarılıyo ya tutarsa diyerek.Refleksyologların gazıyla gittim ama o anlık hadi enfazla 2 saatlik bi rahatlık o kadar gitmek isteyen gitsin ona asla sözüm yok ama fazla ümitlenmeyin şu kadar zamanda ha oldu ha olacak sözünede fazla inanmayın ALLAH herkese yardım etsin....

bakın yalinayak eğer dedikleriniz doğru ise iyileştirdiğiniz hastanın durmunda eniştem var ve göğüs kısmından aşağısını hissetmiyor ama ayaklarında refleks hareketi var buna ne diceksiniz ancak doktorların dediğine göre omurilikteki sinirler kopmuş vede onarılamazmış

peki bu durumda beyinden kaynaklanan refleks hareketi nasıl oluşuyor bu soruyu ismayil vede oturanboğaya da soruyorum buyrun cevaplar sizden

Şu böcüğün adını öğrenseydik..belki bizim buralardada vardır..:D

reyhan_f1, soruyu anlamadım? Omurilik felçli birinin ayaklarının hiç bir şekilde hareket etmeyeceğini mi sanıyorsunuz? Ben tam kesi felcim, ayağıma alttan dokunulunca başlar kasılmaya... Bazıları sıcağa soğuğa da duyarlıdır... Bazısı hiç hareket etmez.. Bu tamamen yaralanmanın yarattığı hasarla ilgilidir...

Birbirinin aynı seviyeden yaralanıp o kadar farklı his/hareket örnekleri var ki... Bin hasta alsanız bini de farklı bişeyler söylemezse şaşarım!

reyhan_f1;

şimdi şunu baştan kabul edelim.. vücudun iletişimini sağlayan sinirlerdir. sinirlerde en ufak bir hasar yada tahribat hareket sistemine olumsuz yansır.. yani demek oluyorki.. tam kesi oluşan sinir yaralanmalarında kessinlikle refleks kasılma tepki veya adı neyse olmaz olamaz. ama tam kesi yani tam kopma yoksa 1 sinir bile çalışıyorsa o sinirler yenilenir vesselam.. lütfen herkes kendine yorum yapsın yazım üzerinde kelime ayıklaması yapmayın.. ve ben bunu iddia ediyorum en ufak ayağı refleks veren yada kasılan kişi % 100 iyileşir..

yalinayak, söylediğin her şey gibi bu da yanlış/yalan.

Refleks olmasınının ya da olmamasının hiç hiç hiç hiç bir anlamı yok. Bu bir. İkincisi, omurilik hasarının tedavisi, sinirin iyileştirilmesi, yenilenmesi bugünkü tıbbi bilgilerle asla asla asla asla asla söz konusu bile değil.
Aksini söyleyen şarlatanlık yapıyordur.

omurilik hasarı öyle reflekseloji,börtü-böcek,şifalı ot.....vs ile olsaydı biz niye o kadar eziyet çekiyoruz..kök hücre tek çare diyoruzki..okuyan kimse inanmasın.umut bağlamasın...
henüz kök hücrenin bile kesinliği yokken böyle söylentiler çok komik...

ve ben bunu iddia ediyorum en ufak ayağı refleks veren yada kasılan kişi % 100 iyileşir..

Sayın yalınayak daha önceki yorumlarmda saygı duyduğu belirtmiştim sonuçta bişeyler yapmaya çalışıyorsunuz yine saygı duyuyorum ama bu da ama hayal tacirliği gibi ya çok iyimser değil mi tıp bilimine ayıp değil mi benim de L2 kırığı var belli seviye geldi örnek olsun diye söylüyorum düşük ayak sorunu var ileri ittiriyorum geri çekemiyorum yani kasılma var siz diyosunuz ki %100 iyileşir kasılma olunca 10 yldır ayakları belli zamanlarda egzersiz yaptırıyorum ben bile burda bi dur diyorum hangi doktora sordumsa biraz kalcak yok iyileşmz falan diyo kaslarını çalıştr güçlendr. Şimdi elktrk tedavisi alıyorum yüzme falan ayak egzersizleri çok bi değişklk yok yine bırakmıcam zevk alıom çünkü uğraşınca ama %100 iyileşir deyince ama pardon yani göster iyileştir de dünya görsün insanlk adına göster yapma ya harbi inanamıyorum onun hastalık başkadr yanılıyodrsnz siz yine de çalışmaya uğrşmaya devam edin doğru bildiğnz yolda emeğe saygı......

bunlar düpedüz saçmalık arkadaşlar OTURAN BOĞA doğru söylüyor hacıyla hocayla masajla kalkan olmadı he pardon bir tek KİŞİ KALDIRMIŞTI sahi KEMAL SUNAL
oda film icabı tabi traşı bırakalım beyler ben senelerdir heryerime masaj yaptırdım rahatlamaktan öteye gecemedim yok siz o noktayı bulamamışsınız diecekseniz şimdi
valla nokta deil kurcalanmadık hücre kalmadı o sebeple bu konu kilitlensin derim OTURAN BOĞAYA iNSANLARIN AKLINA SAÇMA SAPAN ŞEYLERİ SOKUPTA HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATMASINLAR SAYGILARIMLA

ya bulmuslar kolaylını yok bocek yok o yok bu dılın kemıgı yokkı herkes her tarafa rahatca cevırıyo madem boyle bı care buldun cık elevızyonlara anlat eger boyle bısey gercekten varsa gınes rekorlar kıtabına sokarlar senı arkadasım halla halla ya

slm

arkadaşlar ben kızımı götürdüm 2 . sene hiç bi degişiklik görmedim.
açıkçası bende inanmadım aslında... ha neden gittim? içimde kalmasın belki iyi olur
bizler nerde ne duyarsak uçuyoz . onlar da bunlardan faydalanıyor. isteyen gidebilir biz engel olmayalım...

unutmadan söylemem lazım. bi seneye kalmaz yürütürüm diyordu esat bey!!! ama çocuk başını belini tutamıyo onu da anlamiş degildim! yani bikere 1. seneye kalmaz yürütürüm demesi yanlış allah degil o

ve çok dogru söylüyosun defnecim ben de yaptım o hatayı

bende bir sağlıkçı olarak hata yaptım..denize düşen yılana sarılır misali...1 yıl önce bio enerji aldım..işe yaramadı tabi.. boşu boşuna 3.500 lira gitti...

kardesim gercektende inanmayin böle seylere!
ben de bir of liyim. ben ta yurt disindan istanbula kadar gittim refloksolojiyi denemek icin. 2 ay bi suru para harcadim numarasini verdiginiz kisinin yaninda!!! hic bi ise yaramio!!!
hee bir tek yararini gördum, bagirsaklarim duzgun calismaya basladi. o kadar .ama yurume adina hic bisi yok...
orda zaten cogunlukla spastik olan cocuklara agirlik veriolar ve zaten o cocuklarinda omurilik bi hasar olmadigina göre isleri daha kolay olabilio...
eger bagirsaklarinizda sorun yasiosaniz tavsiye ederim ama yoksa etmem....

Kusura bakmayın ama, sizinki de çok komik! Böcek ve masajla omurilik felcini iyileştirdiğini iddia etmekle, "omurilik felçli birine öğrettim, ellerini böyle-böyle pır pır sallıyor ve uçuyor" demek arasında en küçük bir fark yoktur!

Siz yazın yaptıklarınızı... Ama bırakın da bizler de saçmaya saçma diyelim! Yüzlerce omurilik felçinin bulunduğu ve kurucusu da omurilik felçli olan bir foruma mesaj yazarken biraz daha düşünerek yazın lütfen... Burda kimse börtü-böcek gazına gelmez...

mrb ben huseyin43@hotmail.fr

bende omurilik felc lisiyim 11 seneden beri oturanboga gercekten her sehyi cok guzel yaziyorsunuz sizinle bilgilenmek icin email yazdim ekle tanisalim seninle ben fransa paris teyim galiba senmi burda kaliyon cevap

arkadaşlar bence bu yalınayak tarzı arkadaşların bilgi birikimini yabana atmamak lazım. gerçekten bu tarz arkadaşlar: kanunlardaki boşlukları bulup o boşluklara göre suçları işleyip sonuçta bir ceza almadan insanları mağdur edenlere çok benziyorlar.
işte bu tip insanlar aynı şekilde tıp kanunlarının bazı boşluklarını yakalamak ta uzman kişilerdir bu kişiler teorik olarak tıbbi bir alanı öyle araştırıyorlarki çarpıtmak istediği alanlarla ilgili müthiş donanıyorlar ve siz de bunlarla tıbbi tartışmaya girdiğiniz anda kaybetmeye başlıyorsunuz. çünkü tartışmaya girdiğiniz anda tam da ulaşmak istediği (denize düşmüş yılana sarılmaya can atan çaresiz ve engeliyle ilgili bilgi açısından donanımsız bazı arkadaşlarımıza ) bu işlerden çok iyi anlıyor havası veriyorlar. sonuçta onlarla tartışarak en istemediğimiz şeyi yani onların çıkarına hizmet eder duruma düşüyoruz. klasik yöntem :REKLAMIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ :
böylelerine ne derseniz deyin onların tek ilgilendiği hedef kitlesine mesajlar vermek siz ne derseniz deyin onlar sahte ürünlerinin reklamıyla ilgilenirler
bence bunlarla uğraşmanın en doğru yolu böylelerine CEVAP VERMEMEKTİR.
Kısacası onlara cevap vermek onları ciddiye almaktır.........

Kas hastasıyım. Beni destekleyebileceği umuduyla refleksolojiyi denedim bir süredir.

Ayaktaki sinir uçlarına masaj yaparak sinirler uyarılıyor.Ankara'daki refleksoloji merkezinde 2 ay civarında zaten etkisini görmeye başlayacağım söylendi. Ben 4 ay devam ettim. Herhangi bir etkisini göremeyince fayda gördüklerini iddia ettikleri hastalarıyla yüzyüze görüşmek istedim. Fakat böyle bir hasta bulamadılar. Gayet emin olarak mutlaka devam ettiğim süreç içerisinde fayda göreceğimi söylediler. Bunu garanti etmek içinde etkisini görmeye başlayıncaya kadar ücretsiz vereceklerini söylediler. 2 ay da ücretsiz verdiler. Sonrasında da beni bıraktılar.
Herhangi bir katkısını kesinlikle görmedim.Etki görme süreci olarak 1 2 aydan bahsedip tedavinin sonlanması olarakta 4 5 yılı gösteriyorlar.
Üyelik ücreti adı altında 300 tl sonraki seas başına 40 tl alınıyor.
Devamı: http://www.engelliler.biz/forum/sag...e-kas-hastaligi-esat-basaran-halil-tabur.html

Üst Alt