Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik felçlilerde, his olmayan bacağın ağrıması..?

yanlış bilmiyosam sizide yanıltmakda istemem ama geçmeyen ve bi nedeni bulunmayan agrılarda takılan o kateterlerle agrılarınızı kontrol altına alabiliceginiz ve denetimi sizin elinizde olucak ilaçlar göndererek agrıyı dindirmek için takılır onlar deyişik bi düzenegi vardır katatere baglanan hortumun ucundaki pompayla agrınız oldugunda kendi kendinize etkili ilaçla kimseye bagımlı kalmadan sorunu halledersiniz allah hepimizin yardımcısı olsun

sinirsellll

arkadaslar bende öle bi agrı sancı varki 12 yıldır gecmedi yaaaaa. inanın böleee.acaba diyorum pisikolojikmi? ben silahla vuruldum. kursun omurilimr geldi ama tam degillll. bu yüzden suan iki bastonla yürüyeliyommm. ama kursunlanmada cok agrılar oluyooo. bu sadece bana has degilll. sinirleri yaktı kursunnn.
hareket sinirleri ayrı.his sinirleri ayrııı.mesala benim dizlerimden asası tam duymuyo.ama yürüyom. topuklarıma ayak bileklerime bi karış igne soktu doktor gene duymadım. ama yürüyommm. bazı yerlerde his var. bazı yerlerimde yokkk. ama agrı hissetmek iyi derlerrr. şunun icin diyorum. şirinevler fizik tedavide yattım 7 ay.agrılardan üzerimi basımı parcalıyodum.doktorum deli zanmıştı beni.dediki agrın olduna dua et sevinnnnn. suan yürüyom iki bastonla evde tek baston kullanıyommm.
agrım belli aralıklarla geliyo. 20 30 saniye sürüyooo. önce makattan başlayıp taaaa sol ayamın parmak ucundan cıkıyo. ama inanınnnn bana canımı alıyooooo. ölüyorummmm.gecmiyo bi türlüüü. agrı gelince elimle ensemden tutup asaaaa dogru bastırıyom. görenler korkuyo. boynunu kırcasın diyolarrrr. böle yapmasam dayanamıyommmmm. 12 yıldır cekiyomm. delircem yaaaa. acaba pisikolejikmi?

LÜTFEN ARAŞTIRIN...HASTALIĞIN PEŞİNİ BIRAKMAYIN...

Ben 1 yıl boyunca bacaklarımda tuhaf bir ağrı olduğunu,önce dahiliye,ortapedi,fizik tedavi,nöroloji doktorlarına anlattım kimse bişey bulamadı.En sonundaNÖROLOJİ DR SEFA ÖZKIZILTAN BENİM ÇOCUK FELCİ OLDUĞUMU YAPILACAK BİŞEY OLMADIĞINI SÖYLEDİ VE TIP FAKÜLTESİNE YÖNLENDİRCEM ACELE ETME DEDİ.bu sırada ben topallamaya başladım iş hayatımda bitti.iyi bir beyin cerrahına gittim ve T2 VE T8 bölgesinde tümör olduğu söylendi.acil ameliyata alınmam gerektiği çok riskli bir ameliyat olduğu daha iç karartıcı herşey söylendi.hayatım allak bullak oldu 24 yaşından sonra hayata tekrardan başlamak çok zordu.en sonunda iyi bir PROFESÖR OLDUĞUNU İŞİTTİK.HERKEZ AYNI İSMİ VERİYODU.PRF MEHMET ZİLELİ BENİ ÖZEL AMELİYATLA 5 GÜNDE HASTANEDEN ÇIKARDI.YÜRÜYEMİYODUM,ÇOK AĞRILARIM VARDI AMA HİSSETMİYODUM DA.....AMELİYATTAN BİR HAFTA SONRA FİZYOTERAPİST GELMEYE BAŞLADI VE 7 AY OLDU GEÇEN HAFTA KOLTUK DEĞNEKLERİMİ DE BIRAKTIM ÇOK ŞÜKÜR SARHOŞ MARHOŞDA OLSA KENDİ KENDİME YÜRÜYORUM.EVET AĞRILARIM VAR,HİSSİZ BÖLGELER VAR,DENGE PROBLEMİM VAR AMA HERŞEYE RAĞMEN DOKTORUMA SONSUZ TEŞEKKÜRLER...DİĞER ARKADAŞLAR ALLAH SİZLERE SABIR VERSİN....

gecmiş olsunnnn

yürüdünüze sevindimmm.zamanla daha iyisi olucaktır muhakkak.yagmur yagmadan öncede cok agrıyo benim.ama bildim bişey var.kötü bi agrı degil.yani kanser türü bi agrı degilll.ki öyle olsaydı coktan ölmüş olurdum.allah herkese şifa versinnnn.kanser hastalarına allah şifa versin.ben sinopta hastanede yatarken.45 yaşlarında bi bayan vardı.tam on gün,gece gündüz bagardı kadın agrıdan.inanın öldük öldük kadının feryatlarından.hepimiz agladık.on gün sonunda öldü kadın.hemde cok acı cekerekkk.cok üzüldükkkk ama cokkkk

sayın kader arkadaşlarım sizin hepinizin bacaklarında agrı var bende t12 paraplejiyim ve bendede çok acı şekilde agrı ve kasılmalar meydana geliyodu ne uyku ne hayattan zevk alıyodum doktorum bana bilinçli ve usta bi masörden masaj yardımı almayı önerdi şimdi bende soguk havalar hariç hiç agrı ve sancı yok saygılar herkese geçmiş olsun:)

Omur ilik felci olupda ağrı çekmeyenimiz yok ne yazıkki..32yıldır ağrılarla baş edebilmeyi kimi zaman tedavi ile kimi zaman alkol ile dindirmeye çalıştım.. Psikolojinin ağrılar üzerinde muazzam etkisi var..Hava koşullarıda ayrı bir etken.. Bol hareket ve sıcak tutma ağrıları hafifletiyor..Fizik tedavi hastanelerindeki su terapileride çok iyi gelmekte.. Mevsim şartları ile deniz ve yüzmenin ben çok faydasını gördüm..Su içindeki bağımsız hareket ayrı bir rahatlık vermekte.. Yıl boyunca o rahatlığı çok iyi hissediyorum.. Ağrı kesici ilaç hiç kullanmadım.. Doktor tarafından yasaklandığından..

Ağrısız sıkıntısız günler dileklerimle...

bazen bendende oluyor ağrılar yanmalar sevıyem t5...olması bencede duyudandır..

Bende T-11-12 paraplejiyim benim ayak parmak uçlarında bazen ağrı oluyor ama alıştım artık 15 yıl oldu. Doktorumla konuştuğumda bunun normal bir durum olduğunu ve her omurilik kesisinin farklı oldugunu ve bazı bölgelerde ağrılar yapmasının sakıncası olmadığını söyledi.

Arkadaşlar gideceğiniz bölüm sayilanlarin hiç biri değil eğer his olmayan bölgede acı varsa beyin ve sinir cerrahina gidip duyu sinirlerini ameliyatla kestirip ağrı olan yer ile beyin arasındaki iletişimi koparmak yani ameliyat soylede bi risk var olurya ilerde omurilik felci tedavisi bulunur ozaman his kalmaz eğer diyorsanız ben ogunleri görmem kestirin gitsin aynı acılar bendede var neruda kullanıyorum 3600mg bi faydası yok ameliyat ulursam yazarım son durumunu

Üst Alt