Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik yaralanmalarına kök hücre tedavisi uygulanır mı?

MUSADERTLİ

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
mart 12 2012 de trafık kazası sonucu omurgam t10 da kopma sonucu felc oldum ayaklarımı hıssetmıyorum . kök hücre tedavisi yapılabilirmi ? geri dönüş alabilme ihtimalim varmı ? cvb yazarsanız sevinirim

geçmiş olsun arkadaş kopuk omurilikteyse o zaman kök hücre alamazsın çünkü benimde kopuk ayhan attar veriyo bildiğim tek isim ona raporlarımı gönderdim sen alamazsın kopuk dedi biraz bağlantı olsa alabilirdin dedi zaten şu anda türkiyede bu konuda kök hücre uygulaması yok bakanlık geçici olarak durdurmuş

Kök hücre tedavisi hakkında

Merhabalar ben 22.10.2007 tarihinde trafik kazası sonucu t2 seviyesi omurilik yaralanması sonucu felçli bir gencim. Tam kesi değil durumum, bu kök hücre tedavileri konusunda araştırdığım halde tam net bir bilgi sahibi olamadım. Türkiyede yapılan ameliyatlar ne kadar sonuç veriyor? Yurt dışındaki çalışmalar ne durumda bilgisi olan arkadaşlarım rica etsem beni de aydınlatır mısınız? Seviyeme göre çok iyi durumdayım, çalışıyorum, müzisyenim, her işimi kendim yapabiliyorum ve mesane kontrolümü sağlayabiliyorum. Ankara gata ve izmir ege üniversitesinde gördüğüm ve hala daha kontrole gittiğim hastanelerde çok iyi ve yüksek derece de iyi olduğumu söylüyorlar. Ameliyat olmayı düşünüyorum beni aydınlatırsanız çok teşekkür ederim, herkese acil şifalar

ayaklarında hareket varmı yada desteklı veya cıhazlarla yuruyebılıyormusun hıs durumun nedır

Maalesef hareket yok, yürüme cihazı ile kalçadan adım atarak yürüyorum, onun dışında her hangi bir kendim adım atamıyorum

benim omurilikte kopma yok, kesi var, onun için kök hücre de avantajım var şu anda, olan hastalara bakıyorum, genel durumlarını inceliyorum, onlardan daha iyi durumda olduğuma eminim, omurilik kopması olduğundan dolayı kopmalarda kök hücre nakli yapılmıyor kardeş

Arkadaşlar,T9 seviyesi omurilik felçlisiyim 2005 yılının ekim ayında kök hücre nakli yaptırdım ama bir faydası olmadı. Bu tür haberlere kanmayın ama şimdilik çalışmalar devam ediyor. Bu rahatsızlığın sırrı kök hücrede saklı ama daha aşılması gereken çok safhalar var bence. Bana kök hücre yapılan hastane 20.000 EURO gibi bir ücret aldı benden sonra mahkemelik olduk tazminat davasıyla verdiğim parayı aldım ama çektiğim sıkıntılar yanıma kar kaldı. saygılar...

arkadaşlar benim kızım t7 t11 den kesi ile tümör amaliyatı oldu 8 ay önce şu an belden aşası felç ayakları istem dışı oynuyor yani gıdıklayınca cimcirince çekiyor sıcak ve soğuktada.kızım için çok üzülüyorum ama şu an sadece evde ve fizik tedavide hareketler yapılıyor başka birşey yok bilgisi olan ve yardımcı olabilecek olanların fikirlerini bekliyorum.saygılar babası isa kızım ceylin.

omurganın içinde bulunan ilikte kopma mevcut mudur?

bu konuda Kütahya yoncalı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesini tavsiye ederim. ben gittim memnun kaldım. hastane ile irtibata geçerek bilgi alırsanız yardımcı olurlar yatış için. geçmiş olsun iyigünler.

Hastane Tel: 0 274 249 41 80 -82 - 83

fizyoterapistler omurilik kesisi olduğu için ilgisiz yani sonucunda iyileşmenin olmayacağını bildikleri için belli başlı bir kaç hareket yapıp gönderiyorlar maksat sizin üstünüzden devletten para gelsin diye size binbir vaatle kayıt ediyorlar sonrası hüsran...biz evde kendi imkanlarımızı zorlayıp bir fizyoterapistin yaptığı hareketlerden fazlasını uyguluyoruz tabiki kendi kızımız tabiki biz ilgilenecez ama bilgili ilgili insanlarla karşılaşmak çok zor olmuş bu devirde görevini hakkıyla yapana raslamak şans işi.

omurganın içinde bulunan ilikte kopma mevcut mudur?

sinirde kesi mevcut tümör temizlendi çünkü...t7 t11

genelde ilikte oluşan kesilerde kök hücre nakli olumsuz sonuçlanıyor diye biliyorum, ama daha araştırma aşamasında olduğu için, buna da bir çözüm üretilirse eğer o zaman her şey daha olumlu olacaktır araştırılıyor ama şu anda

hüseyin;

slm arkadaşlar omur ilik tedavi sinde ne gibi geliş meler var yeni kök hüçre gelişme var diyorlar

Kocaelide kök hücre çalışmaları

Selamun aleykum Arkadaslar.Ben dun kocaeli universitesi hastanesi kok hucre bolumune gittim. ben haberlere ve internetteki doktor Erdal karaozle konustum. Haberlerde internet sitelerinde gordum arastirdim kok hucre yapiyormusunuz dedim. Doktor farelerde denedik kesin sonuc aldik ama omurilik felclilerinde denemedik dedi. Acibademde kas hastasi bir cocukta denedik ilerledi ama simdi gerilemeye basladi dedi. Baskana ulasmaya calisiyoruz bir hastane acip hastalarda denemeye baslayacagiz dedi. hastalar bile basbakana ulasmaya calisiyor yardim icin buyuk bir umut dedi. kazakistanda yapiliyor yeni bir yer acildi ben agustosta gidecegim dedi. Yani daha kesin bir sonuc yok. Yapilsa bile kesin sonuc yok denenicek arkadaslar.Herkese sifalar diliyorum. Biliyorum boyle yasamak zor beklemek cok aci ama amalar var iste yapicak birsey yok.Hakkimizda ne hayirli ise o olsun dua edin.

Üst Alt