Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilikte kist oluşumu sonucu felç olup, tedavi olan var mı?

Zahra

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
Selam aleykum arkadaslar, ben 8 yil once omurlik felci oldum ve bende ameliyyat gec oldugu icin kist olusdu. Iki defa emeliyyat yapdilar aldilar ama yine tekrar oldu. Bunun tedavisi konusunda buisey bilen var mi?
Bana yardimci olmanizi rica edicem.C ok tesekkur ederim boyle bir firsati bize verdiyiniz icin Allah razi olsun. Her kese acil sifalar diliyorum Allahdan

Merhaba Zahra, ben omirilik timörü(kist) ameliyatı oldum yıllar önce. Doktorum bu kistin iki türü olduğunu söyledi. Biri üreyen, diğeri üremeyen. Benim ki üremeyendenmiş. Hastanede yatarken ürediğinden dolayı omiriliğinden birçok kez ameliyat olan kişiler olduğunu gördüm. Eğer yolun İstanbul'a düşerse benim ameliyat olduğum Çapa Tıp Fakültesi hastanesi, Noröşoroji(Beyin Cerrahı) Prof Dr. Faruk Ünal ile görüşmeni öneririm.

benim de boynumda kitle oluştu geçirdiğim kaza sonucu .. bi kez amelyat oldum aldılar ama tekrarladı, bu hep büyür durduramayız dediler, tekrar ameliyat oldum ve o bölgeye bi boru koyuldu ,o boru kitle büyüdükçe onu idrar yolunan dışarı atıyor.. ve bu ameliyatta oluşan hata yüzünden felç oldum.. bu tür vakalara doktoru ii araştırmak lazım bunu anladık ama artık çok geç

Tesekkur ederim

Tekrar selamlar, cok tesekkur ederim bilgileriniz icin. Allahdan acil sifalar diliyorum, Insa Allah her sey iyi olur. Insa Allah Turkiyeye yolum duserse dediyiniz adrese giderim CATWOMAN kardesim. Anladigim kadariyla kisti habla falan tedavi etmek mumkun diyil oyle mi. Jonjon kardesim sana da sifalar, her kotulukde bir hayir vardir insa Allah her sey duzelir.Allaha emanet olun.

Benim tar sendromlu kızkardeşimde 1996 yılında (boyun bölgesinde)vertebral kolon ile omurilik arasında çapı oldukça büyük olması haasebiyle omuriliğe bası yapan tümörden dolayı tam bir sene yatağa bağlı kaldı.Bunun öncesinde bazı belirtiler vardı ama dr.lar hem kemikle ilgili olduğunu düşünüyorlardı.Yahu ben bile omirilikle ilgili olduğunu düşünürken ,dr.ların öyle hata yapıp zaman kaybetmemize neden olmalarına çok kızmıştım.O zaman lise 2.sınıftaydı idrarı geldiğini ve diğerinide hissetmezdi.Kaç defa üstünü kirletmişti de rahmetli annem sinir krizi geçirmişti.Yani durumu çok kötüydü.Başı dışında hiçbir yerini hisedemedi.Bir keresinde acayip düştü evin içinde ...
Daha sonra Bursa Tıp Fak.den bir prof.u duydular annemler Ona gittiler .Dr. hemen durumu anlamış mr filan istediler.Hatta o zaman için trombositlerinin düşük olmasından ötürü aferez için bile bütün işlemler ayarlandı.Ameliyatı çok riskliydi daimi felç kalabilir dedi dr.Ameliyat ve iyileşme süreci yaklaşık 1 yılı buldu.Annem çok iyi baktı,egzersizlerini hiç ihmal etmedi.Şuan arada ağrısı da olsa durumu iyi hamdolsun.Down sendromlu erkek kardeşimi o büyüttü.

Not:Bu yazdıklarımı bir okusa kardeşim kafamı uçurur.Yazmadan edemedim ne yapayım . :D

Kiste karsi Karipazim iynesini duyduz mu?

Arkadaslar selamlar, nasilsiniz iyisiniz Insa Allah. Kist olusmus yere Karipazim iynesiyle tok vermek, yani elektrikle tedavi, siz nasil diyorsunuz bilmiyorum. :( Bu iyneni bilen var mi? Kiste karshi bi etkisi olur mu? Onceden tasakkurler arkadashlar. Allah razi olsun hepinizden, Allah amaninda. Sevgi ve saygilarimla

Benim de hastalığımaraknoidit.O.F li olalı22 sene oldu.Omuriliği saran zarlardan biri olan araknoid zarında kitle oluşması.Bunun da omurilikteki kandan olduğu ortaya çıktı.Bana tavsiyelerniz ne olur?Hepinize Allah TEALA'dan acil şifalar dilerim.

Selamlar

Tesekkur ederim bilgileriniz icin. Ama kist olusmus yere Karipazin ilaciyla elektroterapi yapiyorlar. Ve kistin kuculmesine yardimci oluyo diyorlar. Ben bir defa yapdim bi etkisi var mi simdilik bilmiyorum. Evet belden asagi da koyuyorlar yani farkli-farkli olur elektroterapi. Ama benimcin ayaklarda cok az etkisi oldu. Her kese sifalar

Ben de omurilik istinden ameliyat oldum bundan 6 ay evvel ama şimdi gayet iyiyim
Herhangi bir sakatlık oluşmadı. Çok riskli oldugunu soylediler. Ameliyat oldugum hastana
Bakırköy Sinir HastalıkLarı Hastahanesi Opr. Dr Ahmet DİKİLİTAŞ ve Ekibinden Allah razı olsun. Herkese Bu Doktoru Tavsiye Ederim..

omurilikte kist oluşumu?

Herkese geçmiş olsun arkadaşlar. Omurilikte kist oluşumu nasıl belirtiler veriyor?Acaba yazabilir misiniz?

Aleykumassalam bende var ama oyle bi belirtisi yok. Hic bir rahatsizligi yok bende. Yalniz MRT etdikde ben bildim oldugunu. bende iki defa ameliyyet ederek aldilar ama yine olusdu, Bi daha ameliyyata girmek tehlikeli oldugundan artik yapdirmicam.

Herkeze cok geçmiş olsun, bu tür hastalarda erken teşhis cok önemli, tümöre veya kistin baskı ettiği sinirin , hasarına göre , ellerde ve ayaklarda felç gelişmekte, felç olmadan teşhis konulursa ,hastalar ayağa kalkabilmektedir, felç olanlar ise ,uzun süreli meşakatli bir tedavi sonucunda,ayağa kalksa bile ,el veya ayak bilek hareketleri geri gelmemektedir, veya hareket gelse bile kavrama olayı zayıf olacaktır.
Bu tür durumlarda hiç zaman kaybetmeden, tam teşekküllü bir hastaneye yatmakta fayda var.Aksi taktirde hastayı doktor ,doktor gezdirirsek erken sonuç alınamaz ve gec kalınmış olur.Tekrar ediyorum bu cok önemli, tümörü veya kisti olupta ufak ufak el veya ayaklarda kuvvet kaybı başlamışsa , acilen ameliyat olunması gerekmektedir.....

merhaba arkadaslar..

bu konuda faruk 34 arkadasımıza katılıyorum..hastalıgım hakkında tam olarak tıp terımlerını kullanamasamda, genel bır ıfade ıle ben de bırseyler anlatmak ıstedım..oncelıkle benım dırsek ve el bılegımde eklemlerden ve kas gelısememesınden dolayı kısıtlılık var..ve kucukken sag bacagımda hafıf bır şişlık vardıı.. pek tabıı bunun uzerınde cok durulamadı.. sonrasında okul vs derken bu olay gelıstı ve buyudu..2007 yılında ellerımdekı sorun yuzunden amelıyat olmak ıstedım.. cunku onceden ellerımı ıstedıgım gıbı kullanamıyordum ve hep yardım alıyordum.. gercı hala gerekn durumlarda alıyorum..
ellerımden amelıyat olmak ıcın hacettepe unıversıtesınde ortapedı kısmında bır doktora gıttım..MR ve röntgen vs hallettıkten sonra ; doktorun ılk sorusu bana ayaklarında da aynı problem varmı ? dedı..bende hayır dedım..(kist olusan ınsanların el ve ayaklarında bu sorun goruluyormus, ayrıca ellerimde de kuvvet kaybı var) ellerınden once ıstersen sen omırılıkte olusan kist için bır gorun dedı..ve hacettepedekı butun doktorlara ( bu konuda uzman olanlara) tek tek MR gosterıldı ve acıl amelıyat denıldı... kıst olusumunun baslangıcında ellerde ve ayaklarda hareket kısıtlılıgı ,kuvvet kaybı ve zamanla hıssızlık olusuyormus..benım MR ı goren doktorlar dırekt daha once senı bu konuda uyarmadılarmı dedıler..basından bellıymıs yanı..
ve ben aynı gun ıcınde ıkı kez amelıyat oldum..12 saat amelıyatta kaldım. hemen ayaga kalkabılecegımı soyledıler, fakat ben ılk amalıyattan cıktıktan sonra sag bacagımı hıc hıssetmıyordum..tekrar gırdım amelıyata..suanda durumum ıyı..fakat bu kıstın tekrar olusabılecegını soyledıler..
bende kısmı felc olusmustu..sag bacak ust kısmı, belde hıssızlık ve sag bacak altına yayılma vardıı..Allah şukur suanda ıyıyım ama, amelıyattan sonra sınırlerle oynadıkları ıcın, sol bacakta şişme ve karıncalanma olmaya basladı..ve suan anlayabılıyorumkı şişen yer zamanla karıncalanıp hıssızlesmeye baslıyor ve bu sekılde yayılıyor..
kesınlıkle amelıyat şart bu konuda..çok rısklı bır amlelıyat ama malesef:(( amelıyat olmassa felc oluosunuz :(( yanı ıkı sekıldede cıkıs yok..ama doktorunuzu secerken lutfen dıkkat edınn..benım amelıyatım basarılı gecmedı..ve suan MR çektırmeye korkuyorum:S bu konuda cok ıyı uzman arastırması yapılması taraftarıyım. .cunku cok sıkıntısını cektım..

1 yıl kadar fızık tedavı gordum..fızyoterapıstlerın soyledıklerını ve yapmanız gereken egzersızlerın mutlaka yapılması şart..cok bunalsanızda sıkılsanızda yapılcak..cunku ben duzenlı yapmadım ve sag bacakta kas gucsuzlugu var..ellerınızde, ayaklarınızda hareket kısıtlılıgı var ıse, ayrıca bayanlarda hormon bozuklugu, adet duzensızlıgı, vucudun herhangı bir yerınde hafıf bır sıslık ve karıncalanma fılan lutfen bır uzmanla gorusunn..
ve faruk arkadasımızın dedıgı gıbı el ve ayaklardakı kuvvet kaybı varsa mutlaka ıyı bır uzmanla gorusun..herkese çok gecmıs olsun dıleklerımı ıletıyorum..ve lutfen ıyı bır arastırma yapmadan sakın kendınızı rıske atmayın..

Geçmiş olsun Esra hanım, kistin tekrar oluşabileceğini söylediyse doktorlar ameliyattan sonra herhangi bir ışın veya radyoterapi tedavisi önermedilermi ? Tıpta en iyi huylu tümörlerin bile tekrarlama riski vardır her zaman.Ben ameliyat olalı 14 sene oldu her sene kontrol mr ı çektiririm herhangi bir tümör oluşumu gözlenmedi.Ameliyattan sonra ilk bir sene cok yoğun fizik tedavi gördüm.Ameliyata 2 ayağım felç girdim ameliyat sonarasıda değişiklik yoktu durumda.Fizik tedavi ilk 5 ayda sonuç verdi.fizik olmasaydım bugun hala yatıyor olurdum, bu süreci ancak yaşayan ,çeken bilir.

teşekkür ederim faruk bey.sizede çok büyük geçmiş olsun..Allah hepimize acil şifalar versin..açıkcası ameliyattan sonra herhangi bir ışın veya radyoterapi tedavisi önermediler..Kesinlikle tekrarlama riski var..zaten 1 yıl sonra kontrole gel dedi doktorum, gittim.iyi oldugumu fakat tekrarlayabileceğini söyledi..tekrar gitmedim..aslında yaptıgım cok buyuk bır yanlıs..acıkcası korkuyorum tekrar gıtmeye..
benım amelıyatım cok rısklı ve agırdı..hemşire saolsun amelıyattan cıktım , bana dıyorki ucuz kurtuldun yoksa masada kalıodun :)) saolsun moral verdı hemsire hanım kendınce:)) gercekten fizik tedavi süreci çok ama çok önemli.. eğer bende fizik tedavi almasaydım kesınlıkle suan ayağa kalkamazdım. sürekli verilen egzersizleri yaptım,çok zorlandım,sıkıntı çektim,dediğiniz gibi bu süreci yaşayan ve çeken bilir..
sizin de doktorunuz cidden iyiymiş, bence çok başarılı yani..ve sizin azim ve çabalarınız zaten önemli olan..aslında herşey beyinde bitiyor..ben buna inanmazdım ama kendi gözlerimle kendime şahit oldum..
bu arada tümör oluşumunun gözlenmemesi süper bir durum..belli bir zaman içinde tekrar oluşmazsa , zaten sonrasında tekrarlamaz..

tekrar çok geçmiş olsun..

Merhaba catwoman
Benim 12 yaşında % 88 özürlü kızımda boyun bölgesinde omurilik kisti teşhisi konuldu.
Sizin tedavi oldugunuz Çapa Tıp Fakültesi hastanesi, Noröşoroji(Beyin Cerrahı) Prof Dr. Faruk Ünal bey göreve devam ediyor mu. ediyorsa nasıl ulaşabiliriz.
sizinie telefon yada mail yoluyla görüşebilir miyiz. bilgi ve yol gösterebilir misiniz. 0 533 762 21 67 0 224 246 42 53

merhaba benim % 88 oranında 12yaşındaki kızımda omurilik kisti var. bizde bursada oturuyoruz.bize u.ü.tıp.fakültesindeki doktorunuz kimdi bize yazabilirseniz çok sevinirim.şimdiden çok teşekkür ederim

Bende omurilikde epandimom kitle tanısı (tümör) ile ameliayt oldum 1997 yılında ilk belirtileri bel ağrısı idarar tutamama ve kendiliğimden yapamamak büyük tuvalette aynı şekilde ayaklarda kuvvetsizlik üzerinde duramama ve dizlerde ani boşalmalar oluyordu bende çukurova üniversitesinde tekrar tetkiklerim yapıldıkdan sonra ameliyat oldum benim içinde felç olma ve masada kalma riski çok yüksekdi rabbim bağışladı th 11 1h 12 L1 L2 L3 L4 22 mm tümör alındı şuan ayaklarımda kalıcı uyuşukluklar nörojenik mesane ve nörojenik bağırsak mevcut en azından yürüyebiliyorum of olmadım şükürler olsun bu rahatsızlıkda erken teşhis çok önemli benimki biraz gecikmişdi rahatsızlık başlangıcım 1993 dü ama hep idrar kaçırma ve bel ağrısı ile gidiyordum bu yüzden yanıltıcı oluyordu sanırım en sonunda fiik tedavide bir doktor hanım mr istedi ve tanı konuldu ameliyat oldum ve üzerinden yaklaşık 13 yıl geçdi şükürler olsun tekrar üreme olmadı bütün rahatsızlıkları olan kardeşlerime arkadaşlarıma ablalarıma ve abilerime RABBİMDEN ŞİFA DİLİYORUM SAĞLIKLI MUTLU ENGELSİZ BİR YAŞAM DİLİYORUM....

omurilik kisti ameliyatı hakkında bilgi edinme

merhaba seyhanof bizim 12 yaşında %88 oranında özürlü kızımız var.omuilginde kist var ve ameliyat olması gerekiyormuş.ama çok riskliymiş.bizimde bu konuda hiç bilgimiz yok.bize yardımcı olursanız çok seviniriz.çok teşekkürler.

SAGANAK önce büyük geçmiş olsun doktorunuzun iyi olması gerekiyor böyle riskli ameliyatları usta ellerin yapması gerekiyor ben eğerki akdeniz bölgesindeyseniz çukurova üniversitesindeki bütün nöroşirurji profösörlerini önerebilirim en başda faruk ildan...

Omurilik tümörü ameliyatı ve sonrası ile ilgili..

Bende 1 yıl önce t6-t10 arasında omurilik ameliyatı oldum.12cm büyüklüğünde tumor alındı.
Ameliyattan önce şiddetli bel ağrısı şikayetim vardı.Belim ağrımaya başladıktan 3ay sonra tek bacağımda uyuşma oluştu ve zorlukla yürümeye başladım.Çektirdiğim kontrastlı MR sonrasında omuriliğimde 12cm lik tümör olduğu anlaşıldı.Ameliyat olmak için görüştüğüm doktorların %95'i felç kalacağımı söylediler. Daha 23 yaşımdayken ve gerçekleştirmek istediklerimin başındayken yürüyemeyeceğimi düşünmek gerçekten çok korkutucu.
Bacağım uyuşmaya başladıktan 7 gün sonra kendimi ameliyat masasında buldum. Ameliyattan çıktıktan sonra iki bacağım da uyuşmuştu. Bacaklarımı hissediyor ve hareket ettirebiliyordum ancak yürüyemiyordum. Önceki duyduklarımızdan sonra bu bile beni ve ailemi sevinçten ağlatmaya yetmişti.
Pataloji sonucu geldikten hemen sonra 12 seans kemoterapi ve 25 seans radyoterapi tedavisi planlandı,uygulamaya geçildi.
Ameliyattan 2 ay sonra destek alarak yürümeye başladım. Kemoterapi ve radyoterapi tedavileri gördüğüm için fizik tedavi doktorlar tarafından ertelendi.
Şuan hala fizik tedavi olamadım ama yürüyüşüm büyük oranda düzeldi. Birinin koluna girerek (güç almadan) dışarıda da gezebiliyorum. Kemoterapi ve radyoterapi tedavilerimi tamamladım. Yakın zamanda fizik tedavi görmeye başlayacağım.
Ben yürüyemezken de umudumu hiç kaybetmedim. Fizik tedaviden sonra daha da düzeleceğimi ve herşeyin normale döneceğine inanıyorum.
Bu tarz sorunu olup da yazdıklarımı okuyanlara tavsiyem umudunuzu hiçbir zaman kaybetmeyin. Umutsuz konuşmalara kulak asmayın. Çünkü kendinizi neye inanırsanız o olur... Hep pozitif olun.
Bende ameliyat sonrasında hastaneye sedyeyle giderken ve kemoterapi sırasında ilaçların yan etkilerinden dolayı çok zor zamanlar yaşadım zaman geldi hüngür hüngür ağladım "Neden ben?" diye sordum ama umudumu hiç yitirmedim.
Doktorlara "Yürüyebilecek miyim?" değil "Ne zaman yürüyeceğim?" diye sordum hep...
Şimdi hala çok daha iyi olacağıma inanıyorum ve biliyorum ki olacak... Omurilik ameliyatı olmak için ise gözünüz kapalı kendinizi teslim edeceğiniz bir numaralı doktor Prof.Dr. Murat Hancı dir.
Lütfen yazdıklarımı dikkate alın. Bu zorluklardan geçmiş bir insan olarak bir kişiye bile umut verir yardım edebilirsem ne mutlu bana. Tavsiyelerime uyup da elde ettiğiniz sonuç karşısında mutlu olur bana hayır dua ederseniz mutluluğum daha da katlanır.
Medikal Onkoloji tedavisi için ise Prof.Dr. Nil Molinas Mandel'i tavsiye ederim.

Hastalara acil şifalar herkese mutlu bir yaşam dilerim...

Durumun çok iyi egzersizi bırakma sakın bi program oluştur kendine .. şimdiden geçmiş olsun diyelim geçmiş çoğu zaten ;)

ben 4 ay içinde 2 kere t 7 den tümör aldırdım ilki 33 mm kötü huylu olduğu için 4 ay sonra 12 mm büyüdü her iki ameliyatım çok başarılı geçti hiç bi felç durumu olmadı 17 günde işime dönmüştüm bende kemotorepi ve ışın gördüm tümör tekrar oulşmaya başladı bursadan bitkisel tedavi uyguladım tamamen tümör yok oldu doktorlar bile şaşırdı iyileştiğime fakat kader iyi olmanın tadını 9 ay sürdüm aptallığım yüzünden yarış motoru aldım senin neyine yarış motoru 220 km hızla telefon direğini 3 e bölmüşüm kaza anını hatırlamıyom 7 parmağım bütün bel kemiklerim ve omurga t 7 ikiye bölünmüş ve sonuç t 7 den aşağısı yok parebleji doktorlar bu ne şaka gibi iki kere t 7 den tümör aldır kurtul sonra kazada t 7 den felç kal illaki yazılmış t 7 benim kaderimde varmış

faruk34;

t7 t11 bölgesinden 7cm tümör çıkartıldı sinir içinden. şimdi ise belden aşası felç. yaşı küçük diye geçer fizik tedaviye önem verin diyorlar ama kısa zamanda değil beklicez diyorlar.
3 yıl skalyoz izlendi geçen yılbaşından sonra mr çekildi tümörden kaynaklı skalyozu var dendi. neyse herşey oldu bitti iyi bir prof.a amaliyat oldu izmir'de atatürk araştırma hastanesi'nde beyin cerrahı nurullah yüceer e. o da yaşı küçük diyor ama benim duduğum ve araştırdığım bunun çok zor olduğu
yardımcı olursanız sevinirim. çünkü bu illetten birilerinde olup olmuş örnekler çok az.

şimdiden yardımınız ilginiz için teşekkür ederim.4 yaşında kızım önceden yürüyordu 4 aydır böyle allah bizim yardımcımız olsun çok zor

İsa bey, çok geçmiş olsun.

Maalesef, doktorunuzun da söylediği gibi bu duruma çare olabilecek sihirli bir yol yok. Fizik tedavi hareketlerini aksatmadan, genel sağlık durumuna özen göstererek bu süreci geçireceksiniz.

Mesane ve barsak kontrolü ne durumda? His ve hareket düzeyi hangi seviyede?

kızmın mesane ve idrar kontrolü yok istem dışı yapıyor.önceden vardı doktorlar da amaliyat öncesi bunları sordu herşey iyiydi onlarda hayret içinde kaldılar 7 cm lik tümör var ama yürümesinde ve tuvaletinde sorun yoktu.ayakları şimdi his var tepkide ama isteyerek yapmıyor abi benimle paylaşımlarından ötürü allah razı olsun senden kimseye soramadım çünkü kimse bilmiyor bişi.plositik astrositom iyi huylu ama astrositomlar yenileme durumu olduğunu duydum doğrumu.tekrarlarsa bizim açımızdan çok kötü olur...allah herkeze kaldırabileceği kadar yük verirmiş biz ayakta durmaya çalışıyoruz ama yürüyen kızımı böyle görmeyi hazmedemiyorum abi.telim 05389688915

marmara üniverstesi beyin cerrahine başvurun.

t7 t11 bölgesinden 7cm tümör çıkartıldı sinir içinden. şimdi ise belden aşası felç. yaşı küçük diye geçer fizik tedaviye önem verin diyorlar ama kısa zamanda değil beklicez diyorlar.
3 yıl skalyoz izlendi geçen yılbaşından sonra mr çekildi tümörden kaynaklı skalyozu var dendi. neyse herşey oldu bitti iyi bir prof.a amaliyat oldu izmir'de atatürk araştırma hastanesi'nde beyin cerrahı nurullah yüceer e. o da yaşı küçük diyor ama benim duduğum ve araştırdığım bunun çok zor olduğu
yardımcı olursanız sevinirim. çünkü bu illetten birilerinde olup olmuş örnekler çok az.

şimdiden yardımınız ilginiz için teşekkür ederim.4 yaşında kızım önceden yürüyordu 4 aydır böyle allah bizim yardımcımız olsun çok zor

iyi günler babası isa.

bu ameliyat için kime gitmeliyiz sizce lütfen tavsiyede bulunun

aslında kime gitdiğinden önemlisi nasıl sonuç doğuracağı ve tümü alınacakmı bunu sorun bazen yarısını bırakıp kemoterapi gördürebilirler ama kesinlikle başkalarının lafıyla yola çıkmayın.çünkü birine iyi gelen diğer kişi için hüsrana yol açar.kızıma izmir katip çelebi araştırma hastanesinden prof.dr nurullah yüceer yaptı tamamen temizlendi ama şu an felç ayakları ve çişini kakasını tutamıyor.5 yaşında diyor geçen kontrolde böyle dedi sinir bütünlüğü olduğu için zamanla düzelebilir birazda olsa deniyor.bir tane daha vardı mehmet zileli ona mı yaptırsak dedik sonradan ama belki o yapsaydıyarısını bırakabilirdi yada daha kötüde olabilirdi şans aslında şimdilik şükretmekten başka bişey yapamıyoruz....

omurilik kisti ve tümörü

merhaba arkadaslar
benim hastalığım 2009 da ortaya çıktı çapı 3 cm idi hacettepede ameliyat oldum sol tarafta olduğu için tamamını alamadılar 2 yıl öyle gezdim sonra 2011 de ağrılarım artınca ankara 29 mayıs hastanesinde ameliyat oldum agresıf tümör heran kansere çevirebilir dediler yürümem değişti sol baak kısmi olarak felç oldu ALLAH yardım etti toparladım ama akabinde çektiğim mr da tekrar çıktıgı ve çapının 2 cm olduğu belırlendi amaleyat önerdiler ama ben kabul etmedim radyoterapi aldım hiç beklemediğimiz bir şekilde yok oldu ama geride mütiş bir ağrı bıraktı nöropatık ağrı özellikle ayaklarda. 2012 de rahatsızlığım arttı mr çektim tömürün oldugu kısımda 2 cmlik kist çıkmıs dediler sorun olmaz dedi doktorlar ama benim yürüme kabilyetimi çok kısıtlıyordu ağrılarım 2013 şiddetlendi ameliyat oldum doktor bana sıvı yapışkan bir kist olduğunu ve bi daha çıkmayacağını söyledi ama olan neyse oldu 2014 te tekrar çıktı ve ameliyat öneriyorlar ve stent yani hortum benzeri bişey takacaklarmıs tekrar etmemesi için bense korkuyorum bu dördüncü ameliyatım olacak arkadaslar bunun ameliyatsız bir çözümü yokmu acaba bilgisi olan arkadas varsa paylasırsa sevinirim ALLAH hepimizin yardımcısı olsun iyi günler

Üst Alt