Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Onkoloji hastaları hangi oranda rapor alabilir?

@alikemall, anladım çok teşekkür ederim cevabınız için. Bende bu konuda muallakta kalmıştım tam olarak %40 mı %20 mi diye. Bende farklı bir hastanede ameliyat oldum, işin kötü tarafı 2006 yılında ameliyat oldum ben, arşivdeki dosyalar su basması dolayısıyla zayi olmuş.. Benden de böyle isterlerse ne yapacağım bilmiyorum :)

@BnymnYldz, Evet malesef açıkca belirtilmiyor eski raporumda sadece sol diz diye bir ibare var. teşekkür ederim, sizin de hakkınızda hayırlısı olsun

İlk yorumu mu ilk defa rapor alacakmışsınız gibi düşünerek yazdım.

Elinizde sınırda olan bir rapor var ve oranın düşmesi sizi tedirgin ediyorsa;

Ben olsam bilgiyi burda değilde poliklinik randevusu alarak doktorlara danışarak alırdım, hatta birden fazla doktora danışmayı bile tercih edebilirdim.

Burdan alacağınız bilgiler de tecrübeye dayalı olsa da doktor görüşü bir tık daha iyi olabilir.

----------------

Şahsi görüşüm %40 raporun bana sıfır faydası var. Elimde %80 rapor var ve bana hiç faydası yok. (Emeklilik için faydası olmasını bekliyorum ama o da SGK Hastalık Listesinden dolayı etkisiz durumda)

Elindeki rapor işine başka türlü yaramıyorsa (Örneğin ileride vergi indirimi ile emeklilik için işine yaramaycaksa) ÖTV indirimi için riske edilebilir. Zira ÖTV indirimli araç alınınca zaten engelli yardımı vs. kesilecektir. Vergi indirimi haricindeki tüm emeklilik başvurularında da yeni tarihli rapor istenecek.

Yatırım tavsiyesi değildir.

----------------

@crzylvr, Babam 2017 yılında akciğer kanseri 1. Evre laboktomi ameliyatı ile ciğerinin bir lobu alındı.

Hiç kemoterapi görmedi şuan halen onkoloji takipli hasta %20 oran verdiler.

@MİDNİGHT34 yönetmelik 2019 yılında değişmiş. benimde raporum 2016 tarihli, o tarihte bana da onkolojiden %20 verdiler. ancak değişen yönetmelikte %40 olduğu söyleniyor, bence siz de araştırın.

Üst Alt