Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Organik olmayan psikotik bozukluk ile hangi oranda rapor alabilirim?

fatih7171

Yeni Üye
Konular
0
Reaksiyonlar
0
@OğuzHan112,
Abim Selamlar 1800 iş günüm var doktor f28 kısmen düzelen dedi %65 dedi 1800 malulluk şizofren ve alt tipleri diyor yüzde 60. Olacak f28 organik olmayan psikotik bozukluk kısmen düzelen %65 dedi f28 şizofren grubumu cevap yazarsanız sevinirim

@fatih7171

Özelden böyle bir soru sormuşsunuz.

F28/Organik olmayan psikotik bozukluk.

Psikotik bozukluk şizofren tanısı koymak için yeterli bulguların olmadığı durumlarda koyulur..puanlama yapılırken şizofreni üzerinden değerlendirilir.

Tam düzelen 45
Kısmen düzelen 65
Tedavi ile düzelmeyen 80

Bende 6 aydır gidiyorum Allah şifa versin çok sıkıntılı süreç geçiyorum . İyileşme durumu oluyormu organik olmayan psikoj bozukluğunda iyileşme olursa kaç ayı buluyor.

İşlevselliği düzelen 45 evet.

Ama bu tamemen düzelmiş tekrarlamayacak anlamına gelmez. Zaman zaman hastalanacaktır.

Remisyona girdiği dönemler diyelim.

@potkal,

@OğuzHan112, abi organik olmayan psikoj bozukluğu madde kullanımdan dolayı mı ben hiç madde kullanmadım .oğuz abi birde ben iyileşirsem ehliyetimi yükseltmek durumu olurmu iyileşirsem kanıtlamak için evrak falanmı almam lazım

Organik olmayan psikoz psikiyatrik bir hastalıktır...illa madde kullanımına bağlı olacak diye bir şey yok.

Diğer
Madde kullanan kişilerde psikoz da görülen belirtiler yaygın olarak görülür...bunu hekim hasta ve aile öyküsü alıp ayırt eder.

Ehliyet yükseltmek için bazı prosedürler var... Sağlık raporu alırken gerekli prosedürler size söylenir.

Elindeki ehliyetten olabilir... Ehliyet yükseltmeye izin verilmeyebilir... Veya belirli aralıklarla kontrol şartıyla verilebilir. Tedavinizin ve hastalığınızın durumuna göre değişir

Yani bu durumu hekiminizle konuşun... Organik olmayan psikoz %100 düzeden bir hastalık değildir.

@caner39,

Peki bir iki soru soracağım..ondan sonra soruna cevap yazacağım.

Ne zamandır psikoz tanısıyla tedavi alıyorsun..şikâyetlerin ne zamandır var ve halen devam ediyor mu?

Hırzlı yazın lütfen.

@caner39,

Anladım..

Şöyle diyelim.. psikoz aslında şizofreniye ilerleyen bir hastalıktır,şizofreni alt gurup diyelim... Uzun uzun anlatmak isterim ama şu an için gerek yok.

Bu şikayetlerin daha önce de varmış tedaviye başlayalı 6 ay olmuş.. tedaviniz iyi gidiyorsa sadece psikozla sınırlı kalıp %80 düzelebilirsiniz. Bu da gayet güzel bir oran.

Sorunuza gelecek olursak.. takibini yapan doktor tedaviniz güzel gidiyorsa düzeldiğine kanaat getirirse.. size sağlam raporu verebilir Yani bunu hekiminle konuşman gerekiyor.

Ehliyet alır ya da alamaz... Ehliyet yükseltir veya yükseltemez sizi heyete sevk eder heyette karar veririlir anlaştık

@caner39,

@OğuzHan112, abi çok sağol . Buradaki bütün arkadaşlar sağolsun. Çok iyi anladım abi eline yüreğine sağlık Allah hepimizin yardımcısı olsun

Amin . Ama benim psikiyatrik bir rahatsızlığım yok.. tesadüfen buradayım... Sizlere yardım için buradayım yani.

Ama yakında giderim buralardan gibi geliyor bana. @caner39,

Hadi geçmiş olsun

@OğuzHan112, iyi insanlar iyi insanları her Zaman düşünür ve dua eder abi seni burada tanıdım ve sana dua ediyorum herkese ediyorum hep okudukça insanların sıkıntılarına. Rahatsızlanmak insanları anlamama neden oldu . Eskiden kim anlardı sağlık olunca arkadaşım bipolardı az çok biliyordum ve ben yaşadığım zaman şimdi onu çok iyi anlıyorum misal

Duaların için çok teşekkür ederim.. amacımızda bir dua almak zaten 🙂 önyargılı olmamak gerekiyor karşıdaki insanı sadece insan olduğu için sevmek gerekir... Her ne olursa olsun.

@caner39,

Üst Alt