Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Oturduğum sitede kullandığım araç için otopark düzenlemesi yaptırabilir miyim?

Konular
7
Reaksiyonlar
1
Hüseyin İlik Hüseyin Bey merhaba ben ortopedik engelliyim ve aracımda var. Sitede oturuyorum ortopedik engelim 2017 yılında oluştu. Sitemiz eski otopark kanununa göre yapıldığı için engelli otoparkı yok. Belediye ile görüştüğümde eski kanuna göre yapıldığı için hesaplamada 42 araca 1 engelli otoparkı düştüğünü söyledi. Aslında arabayı sol yanım boş olan bir park vardı kimse sıkıntı olmasın diye aracı 2 otopark kaplayacak şekilde bırakıyordum. Sol diz protez sol bilekte de kısıtlama mevcut. Şimdi yanıma araç geldi ve ben sol kapıyı tamamen açmadan araçtan inemiyorum çünki protezden dolayı ayak kırılmıyor kısıtlamadan dolayı ve koltuğu geri çekerek olduğunca ayağı düz çıkarıyorum araçtan. Durumumu sitede herkes biliyor bir boş yer var tam olarak benim istediğim bir yer yöneticiye aracı yer açılana kadar oraya koyacağımı söyledim fakat yönetici vicdansız olduğu için zorluk çıkarıyor. Maalesef eski kanundan dolayı engelli otoparkı normal yollardan belediye yapamıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim dava açarsam kazanma şansım olur mu

Hüseyin İlik Bey merhaba ben ortopedik engelliyim ve aracımda var. Sitede oturuyorum ortopedik engelim 2017 yılında oluştu. Sitemiz eski otopark kanununa göre yapıldığı için engelli otoparkı yok. Belediye ile görüştüğümde eski kanuna göre yapıldığı için hesaplamada 42 araca 1 engelli otoparkı düştüğünü söyledi. Aslında arabayı sol yanım boş olan bir park vardı kimse sıkıntı olmasın diye aracı 2 otopark kaplayacak şekilde bırakıyordum. Sol diz protez sol bilekte de kısıtlama mevcut. Şimdi yanıma araç geldi ve ben sol kapıyı tamamen açmadan araçtan inemiyorum çünki protezden dolayı ayak kırılmıyor kısıtlamadan dolayı ve koltuğu geri çekerek olduğunca ayağı düz çıkarıyorum araçtan. Durumumu sitede herkes biliyor bir boş yer var tam olarak benim istediğim bir yer yöneticiye aracı yer açılana kadar oraya koyacağımı söyledim fakat yönetici vicdansız olduğu için zorluk çıkarıyor. Maalesef eski kanundan dolayı engelli otoparkı normal yollardan belediye yapamıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim dava açarsam kazanma şansım olur mu

Üst Alt