Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlü arabası aldım, 2022 maaşına yeniden başvurabilir miyim?

kaymakamlıktaki selma hanıma göre ayağını kesecek bir araba alsan dahi nası alacan 86,41-tl 'ile imkansız cebinde 86,41-tl varsa selma hanıma göre zenginsin.

abi bu bizden istedikleri nedir yaw araba almayın aç kalın biçare olun 3 aydan 3 aya 600 tl ye geçinin cokkkk kıskanç bu insanlar bizlerin iyiliğine çalışan yok aralarında sürekli problem ayağımıza bağ hepsini vurup oturtmak istiorum sandalyeye yada sedyeye forum kuralları olmasa acayip sinirlendim küfür bile ederdim
yazık deilmi ya bukadar uğraştırıorlar insanları

ben yaklaşık 1.5 sendir bir tekerlekli sandalye için çalmadığım kapı kalmadı insanlığa değer bukadar işteki herkes kapıyı suratıma kapattı

ne özürlüler idaresi başkanlığı kaldı ne rotary clüp leri

arkdaşlar ilk fırsatta terkedeceğim ülkeyi insanca yaşamak için hepinize saygılarımla

arabayı belki zengin bi komsu alıp hayır yapıyo..
içine edeyim ben boyle insan gecinen hayvanların!! boyleler saglıklıyken bizler sakatız ya insanın gücüne gidiyo isyan ediyorum valla!!!

----------

i

arkdaşlar ilk fırsatta terkedeceğim ülkeyi insanca yaşamak için hepinize saygılarımla

kesinlikle haklısın "insanca yaşamak" +1500

2022 maaşi alan engelli kişilere yeşil kart sorgusuz sualsiz verilir.araba aldı diyede yeşil kart iptal edilmez .

saglicakla

Nerede araba" diye sorun o memura:
65 YAŞINI DOLDURMUŞ MUHTAÇ, GÜÇSÜZ VE KİMSESİZ TÜRK VATANDAŞLARI İLE ÖZÜRLÜ VE MUHTAÇ TÜRK VATANDAŞLARINA AYLIK BAĞLANMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

Resmi Gazete Tarihi: 20.06.2006
Resmi Gazete Sayısı: 26204

Aylıktan faydalanamayacaklar

e) Menkul ve gayrimenkul mallarından dolayı 2022 sayılı Kanunun 1 inci maddesine göre bağlanacak aylığa eşit veya daha fazla geliri olan veya gelir sağlaması mümkün olanlar,

Bakın burada menkul ya da gayrimenkul malı olan demiyor,bu mallardan dolayı,bağlanacak aylık kadar ya da daha fazla gelir elde eden diyor.
Değil araba,ev bile alsan kendi kiraya vermedikten sonra 2022 maaşına engel teşkil etmez.
Araba da bir menkul (taşınabilir mal)dır.Gelire yönelik ticari amaçlı olmadıktan sonra maaşını kesemez.
Bu gelirle nasıl aldın sorusuna gelince o soru onun görevi değil.
Bir yakını da,bir hayırsever de alıp hibe edebilir.
Ama bana göre de 75 bin tl lik bir araç biraz abartı oluyor.Biraz daha ılımlı olun derim.Ne de olsa suistimale açık bir konu.

ben bu konu başlığı altına yazı yazmıştım acaba neden kaldırıldı merak ediyorrum???

Üst Alt