Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Polis memuruyum. Toplamda 4-5 tane ameliyat geçirdim. Emeklilik durumum ne olur?

akutakemiluys

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese merhaba. 16 yıllık polis memuruyum. 2 Tane bel fıtığı ameliyatı geçirdim. Şikayetlerim devam ediyor ve hem sağ bacağımı hem de sol bacağımı etkileyen ciddi ağrılarım var. Geçenlerde MR çektirdim Devlet hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahı doktoru pilatin eşliğinde 3. fıtık ameliyatı olmalısın dedi. Ben çekindiğim için olmuyorum. Aynı doktor "Ayakta duracak işler yapamaz, Zorlayıcı işlerde Çalışamaz " şeklinde rapor verdi. Henüz kuruma vermedim bu evrağı.
Bu arada 1 tane kasık fıtığı bir tane de göz ameliyatı geçiridim.(ek olarak gözlerimden Laser tedavisi de oldum)

C dilimi ve D dilimi maddelerini inceledim. Benim Emekli olma gibi bir ihtimalim var mı çözemedim olayı. Hep kulaktan dolma bilgiler var çevremde.

Bu tür işlemler için Ankara'ya gitmek gerekiyor sanırım. Hakem hastane dedikleri sadece Ankara 'da dediler, buradaki hastanenin vereceği rapor olmuyor değil mi? Ben biran önce emekli olmak isterim.

Bu arada askerilği de saydırdığım için 17 yıllık memur olarak görünüyorum. Geçenlerde 1 'in 4 'üne düştüm.

Bu konularda yardımcı olacak, yol gösterecek arkadaşların tavsiyeleri için şimdidien teşekkürler.

hakem hastane c veya d dilimi verirse idari büro işlerinde çalışmaya devam edersin e verilirse malulen emekli olursun ancak sağlık sorunu görev başında yaşadığın kazaya bağlı ise prosedür tamamen farklı

akutakemiluys

verilen rapora istinaden personel daire başkanlığı hakem hastaneye sevk edebilir diye biliyorum

Hiç uzatma bence personele dilekçe ver rahatsızlıklarından dolayı oran ve dilim belirtir rapor talep et muhtemelen il EMNİYET personele gönderirler onlarda devlet hastanesine sevk eder oran ve dilim tutarsa Gih olur 18 yılı tamamladıktan sonra dilersen emeklilik talep edersin

Beyin Cerrahisi doktoru %12 verebileceğini söyledi. Genel cerrahi ve diğer doktorlarla da görüşmedim henüz.

Aslında direk psikiyatri %50 verir her 10-15 yıllık polise de sonra durum ne olur bilmiyorum :)

Bu arada bana ailevi nedenlerden dolayı 45 gün veya 60 gün rapor lazım şu Türkiye de verecek doktor yok. Konuştuğum doktorlar korkuyor.

Özel hastane heyet raporu ve yurtdışından alacağımız bir rapor Türkiye de geçerli değil mi?

Doktor istirahat raporu konusunda bilgisi olan yok mu arkadaşlar. Yurtdışını araştırmaya başladım rapor konusunda.

Saygılar

Üst Alt