Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Polis memuruyum. Uyku apnesi teşhisi kondu. Şimdi ne olacak?

Sbç

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Polis memuruyum uyku apnesi teşhisi konuldu ahi 17.5. Cpap cihazı verildi ve sürekli olarak bu cihaza bağlı olarak uyumam gerektiği soylendi. Bu hastalık gece vardiyası olan polislik mesleğinde çalışan birini nasıl etkiler c dilimi rapor alabilirmiyim bu rahatsızlıktan dolayı

uyku apnesi rahatsızlıgımdan dolayı devlet hastanesınden vardıyalı çalısamaz raporu almıstım.özel sektörde fazla gecerlılıgı yok ama devlet memuru ıcın bılgım yok

Sbç

Uyku esnasında gerekli bir şart olduğundan, bence gece mesaisi açısından bir fark yaratmayacaktır.

Bu konuda net bilgisi/önerisi olan var mı arkadaşlar?

Bülent bey öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkürler.sizin fikirlerinize ihtiyacım var.2 ağustosta heyete gireceğim.hipertansiyon,hipertansif retinopati,dizimden aynı anda 4 ameliyat doktor 8 veya 10 arası puan alırsın dedi.bu hastalıklara ek olarak uyku testine girdim sonuç bölümünde ağır dereceli uyku apnesi ahi 32.9 pozisyoel tanısı kondu.cihaz için tekrar bir gece yatıcam fakat heyet gününden sonraya denk geldi bu sorun olurmu.
esas mesele göğüs hastalıkları doktoruna sordum bundan oran alirmiyim diye oda hayır alamazsın cihaz alana verilmiyor dedi bakanlığın kesin talimatı varmış ayrıca sen pozisyonelsin yan uyuyacaksin dedi kızgın bir ifadeyle şaşırmış durumdayım.herkes uyku apnesinden oran alırken ben alamayacakmiyim.değerli yorumlarınıza ihtiyacım var saygılar

ruzgar34

Uyku apnesi için oran verilecektir. Bence doktor işgüzarlık etmiş.

Uyku testi olmadan heyete girmemelisiniz. Heyet sekreteryasına gidip heyet tarihini test sonrası bir tarihe uzatın bence

Bülent bey teşekkür ederim.periyodik bacak hareketi özetimi yazıyorum bu konuda bilginiz varsa yorumunuzu rica ediyorum.toplam bacak hareketleri sayısı rem.184-non rem 413.uyku 597 periyodik bacak hareket sayısı.rem 57-non rem 110 uyku 167 PLM INDEKSI REM 45-NON REM 18.1 UYKU 22.8. uyaniklik sırasında PLM Sayısı 3. AROUSAL INDEKSI 38.3.Bu sonuçlara göre periyodik bacak hareketinden oran alabilirmiyim.kardiyak nabız en dusuk 14 en yüksek 166 çıkmış ortalama olarak ise 68 yazıyor.

Üst Alt