Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Post polio hastası ve ilaç tedavisi gören kişinin hamilelik süreci hakkında..?

telmu

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
iyi günler. post polio olan bir arkadaşım var ve ilaç tedavisi görüyor. şu anda kolesterol dışında herhangi bir sorunu yok. eğer bilgilerinizi ve araştırmalarınızı benimle paylaşırsanız çok sevinirim. sizlere sorum şu olacak arkadaşım 5 haftalık hamile ve bunu öğrendiği zaman ilacı bırakmak zorunda kaldı. kullandığı ilacın sara hastalarında kullanılan bir ilaç olduğunu biliyorum. ve hamileliğinin anne ve çocuk için ne kadar riskli olabileceği????? ilacı kullanmaması durumunda atakların yeniden başlayıp başlamayacağı?????? hamileleiğine devam mı yoksa son mu vermesi gerektiği hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim

Telmu benim de size sorum olabilir mi,
Arkadaşınız polio sekel (çocuk felci)'nin sonradan ortaya çıkan post polio sendromunu mu yaşıyor?

http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=7336

Bu başlıkta konuyla ilgili yazışmalar var rica etsem arkadaşınızın yaşadıklarını buraya aktarabilir misiniz (sanırım internete girme gibi bi imkanı yok)
Siz onunla konuşup bize aktarabilir misiniz.

sevgili çiğdem
arkadaşımın sol bacağı 4 yaşında iken geçirdiği çocuk felci ile zaten onun hareketlerine engel oluyorduve koltuk değeneği ile yürüyor.bundan 3 veya 4 yıl önce seğirme ve kasılmalarla sağ bacağında şiddetli ağrılar hissetmeye başlamıştı.tedavi olumlu sonuç verdi ve seğirmeleri acıları durdu.size daha detaylı bilgi vermek isterdim ancak o günlerdeki acılarını ve ızdıraplarını hatırlatmamak adına sormak istemedim. şu anda zaten hamileliğinin verdiği stres ve ne olacak düşüncesi varken bunu sormaya içim elvermedi. ha şunu da söyleyeyim arkadaşımın ikizleride var. ama o dönemde sendrom olayı yaşanmamıştı. çocukları şu anda 9 yaşında. en kısa zamanda size bilgi vermeye çalışacağım. sevgilerimle.mutlu olun mutlu kalın.

Üst Alt