Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatri hastası olarak aldığım ilk araba

faux

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
49
d34da37b-2b00-4423-b166-bba9b192cb1b.jpeg

2021 model otomatik ultimate opel corsa.kredi çekmeden eşimle 5 sene para biriktirerek aldığımız araba.%45 engelli psikoz hastasıyım.tanım f28 organik olmayan psikoz.14 yıldır ağır ilaçlarla tedavi görüyorum ve 11 yıldır çalışıyorum.eğer ben başardıysam hepimiz başarabiliriz.umudunuzu kaybetmeyin.iyi şanslar🙏🏻✌️

Hayırlı olsun. Bu hastalıktan sonra inşallah bende işe gireceğim. Görüşmeler yapıyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: faux
inşallah herşey yolunda gider sizin için.psikiyatri hastası olarak çalışmak hayata tutunmak çok zor iş.fakat imkansız değil.umudunuzu kaybetmeyin

hayırlı olsun hocam Allah kaza bela vermesin. Bu arada ehliyetinizi yenilediniz mi ? yeni ise süreli mi verdiler bilgilendirirseniz sevinirim.

teşekkürler.darısı sizin başınıza hocam.ehliyetim için her 9 ayda bir heyete giriyorum yenileniyor .ama benim ehliyet 2029 a kadar geçerli

@faux, 9 ayda bir heyete girme olayı nasıl oluyor. Şimdi ben ehliyetimi yenilerken heyet mi girmem gerekecek

• Beğen
@faux, Tebrikler hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin.
Halis niyetle insanlara başarmakla alakalı motivasyon olsun diye resim eklemişsiniz düşünceniz çok güzel ama kem göz, nazar, negatif enerji adına ne derseniz deyin etki olabilir.
Görsel olmadan yazıyla başarınızı anlatsanız daha sağlıklı olabilir.

• Beğen
@xdedahii,evet hocam 9 ayda bir psikiyatri heyetine kontrole giriyorsunuz onlar araç kullanıp kullanamayacağınıza kanaat getirip raporunuzu yeniliyorlar yada iptal ediyorlar.benim şimdiye kadar bir sorunum olmadı ama ben ses yada görüntü görmüyorum sadece paranoya sorunum var.o çeşit halüsinasyonlarda raporu yenileyip yenilemeyeceklerini bilemem

@kara duman, çok teşekkürler .hocam o konularla pek alakam yok açıkçası.ben bizler gibi toplumun en aşağı görülen kısmına toplumda saygın bir yer kazanabileceğini normal insanlar gibi haklarımız olduğunu göstermek için fotoyu paylaştım.nazar yada kem göz olacağını zannetmiyorum.sonuçta benim başarım bir bakıma bütün şizofreni hastalarının ortak başarısı.ayrıştırıcı kutuplaştırıcı bir dünyada haklarımızı koruyarak bişeyler başarabiliriz.benim tek amacım ve bu konuyu burada paylaşmamın tek sebebi bu yoksa kimseyi kıskandırmak falan değil.asla pes etmeyin.toplumdaki stigmaları üzerinize almayın.siz yenilgiyi kabullenmedikçe hayatta yenilmezsiniz.bu konuyu açmamın tek sebebi bu.

Sizin adınıza çok mutlu oldum. Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin. Çok güzel bir başarı hikayesi gerçekten. Böyle şeyleri gördükçe bende umut ediyorum. Ben de psikoz hastasıyım henüz bekarım, evlenmek şu an benim için hayal gibi bir şey. Doktoruma sordum evlilikle bir arada gider mi bu hastalık diye, pek sıcak bakmadı. Ama doğru kişiyi bulursak niye olmasın değil mi? Allah geçimlik versin size beyefendi. Eşinizle nice mutlu uzun yıllar geçirirsiniz dilerim ki.

• Beğen
çok teşekkürler.isolasyon çok toksik bir durum bizim için.hep bunu söylerim.evliliğim mükemmel gidiyor.herşey mükemmel.doğru ilaç ve terapiyle evlilik olabilir gibi ama biz biraz atipik bir örneğiz.eşim eğer seni hasta olmadan önce sevmeseydim şu anki halinle asla evlenmezdim diyor.bencede haklı biraz.ama evliliğim iyi gidiyor hiçbir sorunum yok.ilaçların yan etkilerini terapiyle kitap okuyarak geçiriyorum.buraya bu konuyu açmamın tek sebebi bizim gibi insanlara umut olmaktı.sanırım biraz başardım gibi.iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim🙏🏻umarım istediğiniz bir hayatı elde edersiniz.umut etmekten asla vazgeçmeyin ve olabildiğince sosyalleşin.çünkü sosyalleşmek hayatınızı kurtarabilir.tekrardan iyi dilekleriniz için çok teşekkürler

Üst Alt