Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatri ilaçlarının yaptığı sersemlikten nasıl kurtulabilirim?

Micro123

Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
57
antidepresan ve antipsikotik ilaçlar kullanıyorum. Bu ilaçlar beni sersem yapıyor. sanki yarı ayık yarı bayık

yan etki alıcı kullanabilirsin ben akineton ve dideral kullanıyorum
doktoruna ilet bence

akineton ben de kullanıyorum sersemliği çekmiyor

@Micro123,

Nörolojik ve psikolojik ilaçların neredeyse tamamında mevcut bu durum. Eğer ilaçlara veya bir tanesine yeni başladıysan normaldir. Bir süre sonra vücut alışırsa ne ala, sorun yaşamazsın. Aksi durumda doktorunla konuş.

İlaca yeni başladığında oluşabilen bir durum. Zamanla vücut tolerans oluşturup alışıyor.

ilaçlara yeni başlamadım ki
nerdeyse 1 sene oldu

ilaç degiştirmelisin. sana en az yan etki yapan antipskotikle devam etmelisin

akinetonun esprisi antipsikotiklerin yan etkisi olan titremeyi gidermesidir sersemliği ya da uykuyu giderme diye bir etkisi yoktur uykun geldi mi uyuyacaksın tek çaresi bu

Spor yapabiliyosan yap ama uyuma bi zaman sonra vücut alişiyo ama uyursan bakişlarin bile bı sure sonra değişiyor

Kimse dememiş ama Duş almak sersemligimi aldı

Antidepresan ilaçlarının hiç bir fayfası yok.ha jelibob yutmussun ha o ilaçları.eğer maddi durumun varsa deneyimli bir psikolağa git.izzet güllünün Sen hasta değilsin kitabını okumanı tavsiye ederim.adam psikiyatrisklerin gerçek yüzünü güzel bi şekilde anlatıyor.

Şizofren, Atipik Psikoz dışında hastalığı olupta Remisyonda olan var mı ? Artık normale döndüm diyen? Hiç bir atağım , hastalık bulgum kalmadj diyen?

Selam aleykum birsey sorucam akineton yesil receteli ona kadar tamam ama ezcanede doktor yazdiktan sonra sizede bir forum doldurtup kimliginizi arkaya goturuyorlarmi. Ben sordum da birine sanirim kimlik fotokopisi aliyorlar oyle bir uygulama varmi kagida da ad soyad tc vs imza aliyorlar benden .

@Artı_Noksan,
Benim son teşhim psikoz. ilk teşhisim sizoaffektif ilk doktorum profesör idi daha kaliteli ve eğitimli birine benziyordu bende remisyondayim sanırım ilaclari kullanmadan önce 4 ay atakla cebeleştim kullandıktan sonra 1 ayda hiç bisiyim kalmadı düşünce yapım degisiyodu zaten düzene girdi

@kara duman, çok tesekkur ederim abi baska eczaneden alicam artik ilaclarımı sağolun. Her defasinda kimligimi alip arkada sanirim fotokopisini cekiyorlar bana soylemeyip sonra form dolduruyorlar. Eczane devasa buyuk insallah bir sorun cikmaz. Istanbulda devlet hastanesinin karsisinda bir sorun teskil ederse dava ederim hepsini.

Akinetonu sabah 1 tane içmek gerekiyor
2. Akinetonu içince anksiyete huzursuzluk yapıyor bende

2 haffta 3 hafta 1 ay 2 ay ne zaman geçer etkisi fluanxol aldım en son ondan önce xeplion sürekli uyuyorum akineton yetmiyor yan etkilerden maf oldum

İlaçları bırakmıyorum ama bu yüksek doz etki yüksek yan etki ne zaman geçecek

@xdedahii,
Dalga mı geçiyorsun
1 yılı bulacaksa 2 haftada 1 ayda neden vuruluyor bu ilaçlar

@Micro123 , psikiyatri doktorunla görüş. Uygun görürse "modiwake" kullan. Sürekli uyku eğilimini azaltır.

@Micro123, benim vücudumun alışması bir yılı buldu. Banada söylediklerinde çok uzun gelmişti. Şimdi stabilim. Yapacak bişe yok

Üst Alt