Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolojik rahatsızlıklarla emekli olanlara SGK ille de Kontrol Muayenesi..?

sokr@t

Aktif Üye
Konular
90
Reaksiyonlar
76
Arkadaşlar psikolojik rahatsızlığından dolayı malülen emekli olanlara sgk mutlaka kontrlol muayenesi yapıyor mu yoksa kontrol muayenesinden muaf bir şekilde de emekli olmak mümkün mü ? malülen emekli olmaktan sırf bu kontrol muayenesi yüzünden çok korkuyorum ve malülen emekli olmakta istemiyorum ancak kurumum her yıl kontrole gönderiyor resen malülen emekli edebilirler belki diye soruyorum ..

Benim arkadaş var bipolardan malulen emekli oldu kontrol istenmedi

sokrates

OKB (Obsesif Kompülsif Bozukluk) bir arkadaşım geçen sene 1 yıl vergi indiri hakkı ile emekli olmuştu. 1 yıl sonunda kontrol muayenesine gidip hastaneden Sürekli ibareli rapor aldı ve bu rapor Maliye tarafından sürekli vergi indirim hakkı ile onandı. Daha sonra SGK da emekliliği sürekli olacak şekilde onayladı.

OturanBoğa teşekkürler benim de rahatsızlığım okb .

Okb %70 tedavi ile düzelmeyen tanısı konup malülen emekli edilirse sgk kontrol muayenesi koyar mı ?

sokrates

Bunu önceden kestirmek mümkün değil. Ama rapor tedavi ile düzelemeyeceğini teyit edeceği için kontrol koyması beklenmez.

[FONT=sans-serif]Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığına cimer üzerinden sordum kendi durumumla ilgili kontrol muayenesi konup konmayacağı hakkında cevap yazıldı deniyor ama bana gelen yazı gibi bir şey yok cevabın ne olduğunu nasıl öğrenebiliriz bilen var mı ?[/FONT]

1 yıllık vergi indirimi ile emekli oldum fakat sgk 2 yıl sonra kontrol istedi.sgk sevkiyle hastaneye gittim kontrol sonucumu raporu hastane gönderiyomuş sgkye.sorum şu benim vergi indirimi 1yıllıktı şimdi sgk emekliliğimin devamı için vergi indirimi mi istiycek benden.yoksa sgk hastaneden gelen raporu maliyeye gönderip vergi indirimi onayı mı istiyo. Yada emekli olduğumuz için vergi indirimine gerek kalmadan sgk hastaneden gelen rapor ile kendimi karar veriyo emeklilik devamına

Başvuruma kontrol konmayacağı şeklinde cevap geldi internetten çıktı aldım .

sokrates
Emeklilik işi nasıl oluyor hocam? Benim yaşım 29 %60 raporum var şuan süreli ama sürekli alacagım bu gidişle. Emekli için başvurmak için gerekli şartlar nedir? Sgk ile maliyenin baglantısı nedir? Bilgi verirsen sevinirim tşkler

Emniyette D Dilimi çalışanıyım. Emeklilik için rapor almalı mıyım?

Emniyette D dilimi sivil memur olarak görev yapmaktayım emekli olacağım nasipse ancak engelli raporu alıp mı emekli olayım yoksa malülen emeklilik dilekçesini kuruma yazıp malülen mi emekli olayım bilmedim herkes farklı bir şey söylüyor kimisi senin raporla işin yok zaten D diliminde görev yapıyorsun bir dilekçe yaz malülen emekli ol diyor kimisi de engelli raporu al engelli erken emekli ol diyor bu durumda ne yapmalı ?

Sokrates emekli olmak istiyorsan engellilik oranı ile emekli ol özelde çalışmak istediğinde maaşın kesilmez malülen olursan 2008 ve sonrasında kontrol muayenesi var ve bu aslında emekli ol ama acından öl mantığı hastalığın düzeldi diyelim maaş yok ne yapacaksın.

sokrates

Egm de dilimleri anlamı nedir? Teknikerler hangi dilime giriyor?

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sgk 2008 öncesi 5434 sayılı kanunu var bu kanun eğer yanlış yazmamışsam onda malulen emekli olduğunda herhangi bir kontrol bulunmamakta ve başka bir yerde çalıştın sigortan yapıldı emekli maaşın kesilmemektedir. Lakin 5510 sayılı 2008 sonrası çıkan kanunda sgk gördüğü lüzum ve hastalığının geçici olması durumunda evet kontrol muayenesi yapmakta ve eğer sağlık kurulu raporu hastalığının düzeldiği veya azaldığı yönündeyse maaşın kesilmekte ve sigortalı bir işte malulen emekli oldluktan sonra sigortalı olarak çalıştın diyelim maaşın kesilmektedir. Bilgilerinize

Üst Alt