Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikoz hastaları nasıl çalışabiliyorsunuz ve ne ilaç kullanıyorsunuz?

-ARAGORN-

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
5
Ben iki aydır çalışmak için uğraşıyorum ama anı uyku gelmesi ile yine içime kapanıyorum birgün on iki saat yatıyorum bir haftam uyuşuk geçiyor yani çalışmak hayal oldu siz nasıl çalışıyorsunuz ve ne kullanıyorsunuz
Bende sosyal ortamam pek katılmama var vede az bı güçsüzlük ama vücut geliştirmeye gidiyorum bilemedim neden çalışmak zor geliyor ve hoca ilacı değişmedi başka ilaç neden vermez bu hocalar Allah kabul etmesin

Şizofreni
Otizm

Bende 2012 Temmuz dan beri sürekli bir tedavi sürecim var. BU ZAMAN ZARFINDA İLAÇLAR SAYESİNDE ÇALIŞABİLDİMDİ. YAŞIM 39.
Bu arada tam 5 YILDIRDA KAMU PERSONELİYİM.

REXAPİN 20+10
PAXERA 40
ARİPA 30
MERESA 200
AKİNETIN 2
DİDERAL

Allah Allah abi nasıl çalışıyorsun hiç uyku basması olmuyor mu yorgunluk valla ben tek travicta 350 kullanıyorum acaba antipsikoz dan mıdır değişmem lazım

EVET DOĞRU ÇALIŞIRKEN ÇOK ZORLANDIĞIM. Ama ben sabretmeyi öğrendim evet.

HEP TEDAVİMİ KENDİM TAKİP EDİYORUM. ALIŞTIM YANİ BUNA BEN.

Bende organik olmayan psikoz hastasıyım sadece sesler duyuyorum ama 5 yıllık ilahiyat fakültesi okuyorum 4. sınıfa hiç takılmadan gelebildim ayrıca zyzapin 10 mg ve clopixol depot kullanıyorum . ders çalışmak bana zor gelmiyor şimdide öğretmen veya imam olursam hiç zorlanmadan işimi yaparım.

Son düzenleme:
Çalışmıyorum
Lithuril
Nervium
Serex
Dideral
Şuanlık psikotik belirtilerim epeyce azaldı,kaygı bozukluğum halen devam etmekte.

Sabahları biraz uykulu ve uyku basması oluyor bende.

@Serhatç,
DOĞRUSU BEN HİÇ SES DUYMADIMDI.

• Beğen
Reaksiyonlar: AS3
Rexapin uyku yapıyor hocam,fakat keitapin kadar etkisi yok keitapin çok aşırı uyku yapıyor

Ben işe girdim ve yeni çıktım. Çalışabileceğimi gördüm. Çıkma nedenim vasi olduğunu görünce belli bir süre Siğorta yapmak istemediler. Durumumdan faydalanmak istediler.

Ancak yaptığım iş dolayısıyla çalışabileceğimi gördüm. Rahat rahat çalışabilirim.

Xeplion 75 mg kullanıyorum. Bu ay ilaç değişimi olacaktı. Randevu bulamadım. Bir ayı doldu aslında bakalım belirtiler tekrar çıkacak mı ?

çalışmak ,insanların içine çıkmak bana da zulüm gibi geliyor. ama mecbur olunca insan çalışıyor

Travicta xeplion bunları kullanan varmı memnun musunuz?

Ders çalışamıyorum şuanlık ama bakalım insallah bir şeyler yapacağız

Emeklilik sonrasın da da 5 yıl.yöneticilik yaptım. Tedavi kişiye özeldir.

@-ARAGORN-,
söylediğim gibi ilaçlar kişiye göre değişebilir. Mademki ısrarla soruyorsunuz: (LİTHURİLLE BAŞLADIM (5 AD/GÜN), Seraquel 25 mg (1 ad/gün), lustral sabah 1 ad./gün devam ediyor. L İTHURİL BÖBREKLERİMİ takipsizlik nedeni ile telef etti. Onun yerine uzun süredir(7-8 yıldır) depakin kullanıyorum. başka ilaçlarla birlikte ellerimde nerdeyse bir yıldır titreme başladı, nörolojik bir bulgu görülmedi. depakini azaltma yoluna gidildi(5 yerine 4 adet), yazdığım gibi size uyan tedavi daha farklı olabilir.
sağlıcakla..

:cool: 42 yaşındayım. Kısa dönem askerliği saymazsak 20 senedir, kamuda (GİH) memur olarak çalışıyorum. Erken emeklilik hakkını da kazandım.

İLAÇLAR : Clonex 600 mg , Seroquel 25 mg , Modiwake 200 mg...

@perseküsyon,
Abi travicta farklı onu tek kullanıyorum sersemlik uuuşma aşırı uyku gibi yan etkileri bırakmadı çalışayım hap isteyecem doktordan siz hep hap kullanıyorsunuz üç aylık iğne bir kerede verildiği için kanda çok ilaç gezmiş oluyor hap öyle değil

@MadResister, evet siğortasız çalıştırmaya çalıştırlar. Vasim olduğunu görünce yararlanmak istedi bu durumdan

Bende böyle insanlarla çalışmaz dedim çıktım

@-ARAGORN- kardeş , sende hap şeklinde ilaç yok. Onun yerine 3 ayda 1 iğne (travicta) var. Doğru mu anladım ? Sersemlik, uyuşma ve aşırı uyku gibi yan etki şikayetleri yazmışsın. Bunlar travicta iğneyi yaptırdığın zaman olan durumlar mı ?

Son düzenleme:
@-ARAGORN- arada uyku ve uyuşukluk hemen herkeste olur. Havalar güzel, sıcak. Dışarıya çıkıp gez dolaş..

xeplion kullanıyorum. işte çalışabildiğimi gördüm. Siğorta yapmak istemeyip sözleşme yapmak istedi. vasim olduğunu duyunca.

çalışmaya gelirsek benim yaptığım iş pc başında o yüzden çok zorlanmıyorum ama ağırlık oluyor halsizlik oluyor

@xdedahii.. bence farklı bir durum var. Sigortasız çalıştırmalarıyla ilgili.. Senin psikiyatri tedavini öğrendilerse """ACABA BU İŞİ YAPABİLİR Mİ ? BİRAZ ZAMAN TANIYIP GÖZLEMLEYELİM.... O YÜZDEN ŞİMDİLİK SGK(SİGORTA) GİRİŞİNİ YAPMAYALIM....VERİMLİ ÇALIŞIRSA YAPARIZ""" diye düşünmüşlerdir. %80 ihtimalle böyle olmuştur. @xdedahii Senin yerinde olsam sigortasız da olsa işe başlayıp devam ederdim. EN AZINDAN 1 AY kendimi zorlayıp bir şeyler yapmaya, işe alışmaya çalışırdım. Bence sen işin zorluğundan dolayı vazgeçmişsin. Sigortayı da mazeret&bahane olarak öne sürüyorsun.

Biraz öyle oldu. Vasin kalkana kadar yapmayalım dedi. Başka nedenlerde detaylı yazarım. Toplu istifa olmuş, benden önce gelenlerde gitmiş. Ama senin dediğinde olabilir. Bu devirde sigortasız işçi mi kaldı ?

Başka görüşmelerde ayarladım. Bayramdan sonra görüşeceğim. Durumu baştan konuşacağım.

Bir neden daha var onu özelden yazarım

Tekrar strese girip hasta olmak istemedim. Özel neden daha geçerli.

Üst Alt