Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikoz hastası malulen emekli olabilir mi?

samedo99

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
7
Merhaba psikoz hastası malulen emkeli olabilir mi ? Teşekkürler

@samedo99,

Sigorta başlangıç tarihini, toplam prim gün sayısını ve hastalığın sigorta girişinden önce olup olmadığı belirtir misiniz?

Bir de malulen emeklilik için sgk hastalık listesi’ne göre Ağır ya da iki Orta tanısı alabiliyor olmalısınız

5. Atipik veya başka türlü sınıflandırılamayan psikozlar
Ağır Düzeyde Çalışma Gücü Kaybına Neden Olan Durumlar
Tedaviye rağmen çalışma olanağı vermeyen
Orta Düzeyde Çalışma Gücü Kaybına Neden Olan Durumlar
Tedaviye rağmen kısmen çalışma olanağı veren

Orta depresif teşhisi var birde f39.32.diye giden bir kaç teşhis de var ayrica yillardir takipli hastayım

Birde yüzde kırk vergi indirimim var sürekli olarak,Sigorta girişim 11.ayin 2006 ve 4000 bin gün primim var şuan

@KKELEBEKK,
Teşekkürler cevaplarıniz icin şimdiden

Merhabalar mevcutta yüzde 40 sürekli vergi indirimim var 4 bin gün primim var sigorta başlangıç 2006
Yıllardır takipli hastayım.Tourette sendromu var ve şuan da OKB var yeniden rapor almaya kalksam yüzde 60 alabilir miyim?Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.tesekkurler

@OturanBoğa,
Calisamiyorum abi takintilarim tiklerim hepsi bir arada biktim artık hep atak geliyor iş yerinde

97 yilindan beri tedavi görüyorum,İstanbul çapa tıp fakültesi çocuk psikiyatri ile başladım şuan 34 yaşındayım ne yapacağım @OturanBoğa bilmiyorum abi

@samedo99,

3. derece vergi indirimi varsa 20 yıl sigortalılık süresi 4400 primle emekli olabilirsin. Eğer vergi indirimi 2. dereceye çıkarsa o zaman 18 yıl 4000 prime düşer

Sakatlık Oranı Cetveli'ne göre birden fazla teşhis olup Balthazard Formülü ile toplamda oran %60 ve üzerine çıkarsa, 2. dereceden sayılırsın

2008_oncesi.PNG

@OturanBoğa,
Tekrar heyete girmem gerekiyor değil mi ?Yuzde 60 alıp tekrar vergi indirimine mi başvurmam gerekiyor?Teşekkürler

@OturanBoğa

Abi merhaba OKB ve tourette tanisiyla tedaviye rağmen düzelmeyen yüzde 60 almıştım. burada saydıklarım benim için de geçerli mi ? 2006 sigorta giriş

Üst Alt