Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Safra kesesi taşı tedavisi konusunda deneyiminiz veya bilginiz var mı?

benim ilaçlı tomografi sonucu çıktı safra kesesi taşı değilde nodül çıkmış anlamadım.
ultrasonda çıkan taş tomografide çıkmamış

ABDOMİNAL BT TEKNİK : İVKM sonrasında 1,3 mm kalınlığında kesitler elde olunmuştur. BULGULAR: Karaciğer boyutları, konturları, parankim dansitesi normaldir. Parankimde yer kaplayan lezyon saptanmamıştır. İntrahepatik duktal ve vasküler yapıların genişlikleri normaldir. Safra kesesi duvar kalınlığı ve lümeni normal olarak izlenmiştir. Ekstrahepatik safra yollarının genişlikleri normaldir. Pankreas ön arka çapı ve parankim dansitesi normaldir. Parankimde yer kaplayan lezyon saptanmamıştır. Dalak boyutları normal olup parankim dansitesi homojendir. Kardia hiyatustan herniyedir. Mide duvar kalınlığı ve lümeni, ince ve kalın barsak segmentlerinin yeterli sıvı içeren kesimlerinde duvar kalınlığı ve lümen normal olarak izlenmiştir. Her iki sürrenal lojunda patolojik bulgu saptanmamıştır. Her iki böbrek lokalizasyonu, boyutları, parankim kalınlığı, dansitesi, fonksiyonu normaldir. Pelvikaliksiyel yapılarda dilatasyon, taş saptanmamıştır. Mesane duvar kalınlığı ve lümeni normaldir. Prostat ve seminal vezikül normal. Abdominal ana vasküler yapıların genişlikleri normaldir. Hepatogastrik ligamentte 9 mm çapında lenf nodu mevcut. Batın içi serbest yada loküle sıvı izlenmemiştir. Kemiklerde skolyoz, osteoporoz ve dejenerasyon mevcut.

hakan1987 ankarada ultrason yapılmadımı? Çok ilginç nodül ne tam olarak bilmiyorum. Üç defa ultrason yapıldı. 3ünde çıktı taşlar. Ultrason taş teşhisi koyabilmek için güvenilir. Ama sizin ki neden öyle oldu ultrasonda yuzde 95-98 güvenilir.

Geçmiş olsun

@CORTU çankırı devlet hastahanesi ve ankara şehir hastahanesin de ultrasonda taş var ama safra kesesın de iltihap buyume yok ılaçlı tomografı çekilsin dediler. tomografi sonucunda taş yazmıyor Bakalım yarın sonucu kardeşim götürecek gene gitmem gerecek mi?

EDİT : sonucu doktora gösterdi kardeşim yumurta ve kahve yasak yemeğine dikkat etsin şimdilik demiş doktor

Son düzenleme:
hakan1987 taşlarınız azmı çok mu ? Benim ki agzına kadar dolu imiş. Çok fazla imiş. Kanala düşebilir miş?

CORTU

babaannemde vardı ameliyatta olamazdı masada kalır dediler

Ahmet T babaannemde vardı demişsiniz yaşından yada rahatsızlıklarından dolayımı yapmadılar. Sanırım Dr. Hakan akıncı sadece taşı alabiliyordu. Araştırın isterseniz.

CORTU

evet babaannem yaşlı olduğu için ameliyat yapmadılar

Son düzenleme:
mirdem mrb öncelikle çok soru sordum özürdilerim. Sizin safra kesesi ile ilgili agrınız oldumu acaba? Benim ultrason raporunda lümende çamur saptanmış safra kesesinin tamamına yakını dolu yazıyor. Ameliyat olacagım ama çok korkuyorum zayıf bir insanım stresten iyice zayıfladım. Zayıf olmam anesteziden uyanamazsam diye çok korkuyorum. Yani bedensel engelliyim agrılarımı çok ayırt edemiyorum. Doktorumun bana söyledigi bu taşlar senin başını bir gün mutlaka agrıtır diyor. Şimdi alayım kurtul diyor. Sizin demi safra kesesi tamama yakını dolu idi.cevaplarsanız iyi olur. Sevinirim

CORTU

Dönem dönem spazm şeklinde ağrılarım oluyordu ama önemsemedim ta ki safra kesemde enfeksiyon oluşana kadar. Hayatı zehir etti ondan sonra. Doktorunuz doğru söylemiş bir gün illaki başınızı ağrıtır. Safra kanalına giderse veya safra kesesi karaciğere yapışırsa ameliyatı da zor olur.
Ve evet safra kesem tamamen taş ve kumla doluydu.
Şuan sorun yaşamadan olup kurtulmaya bakin başka yolu yok çünkü. Şimdiden geçmiş olsun.

mirdem benim sadece taş ve çamur var. Sanırım iltihaplanma yok. Karacıgerde sıkıntı yok.ama ben ameliyat olmaktan korkuyorum. Ameliyathane ortamından ailemden ayrılma genel anezteziden uyanamama v.b korkularım var. Tetkiklerimde sıkıntı yok. Sadece skolyoz var. Nasıl olacagım bilmiyorum. Belki anksiyete de vardır bilmiyorum. Söyledikleriniz için saolun

CORTU durumun nasıl oldu benim ağrım hafif şekilde devam ediyor
Sağ tarafta tam burası ağrıyor

ZE438F.png

hakan1987yeni ameliyat oldugum için iyi olmaya çalışıyorum. Teşekkür ederim. Siz nasılsınız ilaç kullanıyormusunuz? Ben ilacı denedim ilaç işe yaramadı. Bende dr. Yazmıştı

Bana sadece yumurta ve kahve yeme dedi. Ben genede dikkat ediyorum. Herhangi bir ilaç vermedi. Resimde gösterdiğim yerde ağrı var.

Senin şuan durumun nasıl sağına soluna yatabiliyor musun.

Hakan 1987 bana yaglı yiyecekler ve yumurta sarısı yasak digerleri serbest doktorum istediğini yapabilirsin dedi. Sağ ve sol her zaman yatabiliyordum bir sıkıntı oluyorsa engelimden agrılarımdan anlamıyordum. Bende safra kesesi taşma ve taşın kanalı tıkama ihtimali yüksek oldugu için doktorum kanal tıkandıgı zaman ki agrıyı yaşamamı istemedigi için almak istedi. Ben de ameliyat oldum. Tek çözüm benim için ameliyattı. İlacı sormamın sebebi. Ameliyattı. İlacı sorma sebebim eritebilen ilaç var. Ne kadar işe yarar bilmiyorum taşın boyutu sayısı türü ilacın etkisini artırıyormuş bende işe yaramadı. Doktorunuzla konuşun sorun. Doktorlar iyi bilir

hakan1987 şuan sagıma ve soluma dönmek için zorlamıyorum. Dikişler var. Alınmadı henüz

Hakan 1987 dikişlerim için yarın dr.gidecegim. Daha iyiyim. Çok şükür dikişler oldugu için hareket etmekte zorlanıyorum. Ameliyat olmayı düşünürseniz vucudunuzu güçlü hale getirin. İnsanlar dikiş alınınca daha rahat hareket edebilecegimi söylüyor. Iyi beslenin siz nasıl oldunuz ? Agrınız varmı naptınız. Agrınız varsa ameliyat olun. Benim kanala gitme ihtimali çok yüksek oldugu için sınırda imiş ameliyat olmam gerekiyordu. Oldum

Benim ağrılarım biraz azaldı arada iğne batıyor gibi ağrım oluyor. Yumurtalı ve yağlı şeylerden uzak duruyorum.

@CORTU, diyete devam ediyorum ağrım baya azaldı şimdilik iyiyim siz nasılsınız

@hakan1987 diyetle azaldıysa agrınız iyi ben iyiyim. Hiç beklemeden ameliyatı olsaydım diye düşünüyorum. Rahatım düşünmüyorum artık taş agrı yaparsa kanala giderse vb. Sorular yok kafamda. Strese girmiştim. Agrısını çok fazla yaşamadan kurtuldum. Bekledigim sürece bir gün sıkıntı yaratırdı

@mirdem bana safra kesesi ameliyatı ile ilgili bilgiler vermiştiniz. Çok teşekkür ederim.

Ameliyat oldum iyiyim. Gerçekten başka kurtuluş yolu yokmuş

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt