Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağ kol brakial pleksus için ÖTV'siz araç raporunda sorun yaşıyorum!?

senco

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar Merhaba, (Sağ brachial plexus)

B sınıfı ehliyetimi değiştirmek için gittiğimde otomatik vites kullanabilirsin diye ehliyetimi değiştirdiler. Engelli Raporum 2004 yılından olduğu için yeniletmem gerektiğini söyledi bayii. Değiştirmek için başvurdum ve engelli raporum %21 olarak sadece Fizik Tedaviden çıktı. İtiraz ettim başka hastaneye gittim Oran %11 Fizik Tedavi olarak çıktı. Her 2 raporda özel tertibat kutucuğunu işaretlemediler. Sorduğumda otomatik vites olarak araç kullanabilecek olanlar için ''Özel tertibat kutucuğu işaretlenmiyormuş. Bunun sonucunda ÖTV indirimli araç brachial plexus hastalığı olanlar için hayal oldu. Eğer aksi yönde başka bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

hocam bende de sağ kol bracial plexus var konuyla ilgili bir gelişme var mı bende ötv siz araç almak istiyorum da.

senco

Yanlış değerlendiriyorlar. Onların işi kişinin manuel vitesli araç kullanıp kullanamayacağını değerlendirmek. Buna göre eğer manuel vitesli araç kullanamayacaksa kişi, ona "Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir" ibareli rapor vermek. Bu kadar.
Bu donanımın ne olacağı onları ilgilendirmez. İster salt otomatik vites olur ister beş yüz tane özel donanım takılır, bu onların şişi değil. Dangalaklık yapmışlar!

OturanBoğa
Bülent Bey Merhabalar,

Sizce bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim. Benim Ankaradan vergi indirimim olan 2003 yılında alınmış bir raporum vardı o da gitti, araç işi de hayal oldu. Benim yapabilecek bir şeyim var mı acaba. Yardımcı olurmusunuz.

hastaneler malesef %40 altında oran olunca (sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir).ibaresini yazmıyorlar.he olaki yazdı ehliyetinde tam diyelim maliye sorun çıkarıyor .benim brekial pleksus %49 oranım var. raporda istenilen ibare var
ehliyetim de 47-102-ve 78 sadece otomatik vitesli araç kullanabilir. yazan engelli b ehliyetim var.araç alma aşamasın dayım şuan
maliyeye danıştım ehliyetim ve raporu gösterdim araç alabilirsiniz dediler bakalım artık alım aşamasında bi sorun çıkarmazlar inş. çünkü alacağım araçta aparat yok sadece otomatik vitesli mevzuatta alabilirsiniz diyor ama çoğu maliye ci bile bunu bilmiyor.

selamlar. sağlık raporumda sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir ibaresi var. Ayrıca ehliyet için başvuruda bulundum. 102. , 10.02, 35.03 ve 78 kodlarını yazmışlar. ÖTV indirimli araç alabilir miyim?

Üst Alt