Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Satranç oynamayı seviyor musunuz?

Konular
19
Reaksiyonlar
0
Eğer büyük usta olsaydınız ? Özellikle iddaalıysanız ?
Kiminle satranc vs yapmak isterdiniz ? :)

Aslında hep içimde bir yaradır, devam edip süreklilik kazanmak istesem de özellikle oyun açılışlarını ezber konusunda sıkılıp bırakıyorum :)

Mikhail Tal ile oynamak isterdim, o taş fedalarını hangi iradeyle yapıyor enteresan doğrusu.

Kralların oyunu, oyunların kralı derler satranç için amatörce oynuyorum, çok iyi oynamıyorum. Lichess üzerinden oynamak isteyen linke tıklayabilir. Uygulama yüklemeye gerek yok. Talep olursa uygulama üstünden turnuva da yapılabilir.

Oynamak isteyen tıklayabilir
https://lichess.org/fPla4yWr

çok ileri seviyede degilsenız karsılıklı oynayarak öğrenebiliriz ilerletebiliriz

bullet 1000
Blitz 1300
Rapid 1500
Classical 1600 lerde.

hımm anladım benim bulet hariç 2000nin üzrinde çalışma yaptıgım nick ise başlangıç seviyelerinde suan çalışma yaptıgım ıle gunde 1 saat çalısıyorum körleme oynuyorum hamleleri ezberleyip hızlanmaya çalısıyorum körleme ooynarken tabıkı bırının yardımı oluyor hamlelerı soylemesı açısından

hımm anladım benim bulet hariç 2000nin üzrinde çalışma yaptıgım nick ise başlangıç seviyelerinde suan çalışma yaptıgım ıle gunde 1 saat çalısıyorum körleme oynuyorum hamleleri ezberleyip hızlanmaya çalısıyorum körleme ooynarken tabıkı bırının yardımı oluyor hamlelerı soylemesı açısından

Siz iyi biliyorsunuz. Fotoğrafik hafıma mı var sizde? Bir arkadaş anlatıyor, bir akrabası varmış. Satranç oynuyorlarmış yarım kalmış. 1 ay sonra gelmiş aynı taşları yerine koymuş devam etmişler.

2000 sevıyesıne çıktıktan sonra körleme oynamazsan 3000 nı yanı olası hamlelerı gormen cok zor tahmın etme olasılığın olmaz yada aynı sevıyelerde kalır ılerleyemezsın körleme demek 64 kareyı ezberleyıp rakıbın ve kendı taslarının nerede oldugunu hafızanda oyunun sonuna kadar aklında tutabılmek hamlelerı gözun gormeden yaşayabılmek hafızada tahtayı canlandırmak aslında ınanılmaz zor ama gunluk 1 saat çalısıyorum zevklı ama

2000 sevıyesıne çıktıktan sonra körleme oynamazsan 3000 nı yanı olası hamlelerı gormen cok zor tahmın etme olasılığın olmaz yada aynı sevıyelerde kalır ılerleyemezsın körleme demek 64 kareyı ezberleyıp rakıbın ve kendı taslarının nerede oldugunu hafızanda oyunun sonuna kadar aklında tutabılmek hamlelerı gözun gormeden yaşayabılmek hafızada tahtayı canlandırmak aslında ınanılmaz zor ama gunluk 1 saat çalısıyorum zevklı ama
Mustafa Yılmazda görmüştüm ilk defa körlemeyi.
Nasıl geliştireceğim bilmiyorum. 4732 oyun oynamıştım lichesste hala düşük puanlardayım.

Eskiden Yahoo da mynette oynardık. Yeni de oynayan biri değilim 1999 dan beri oynuyorum ama daha ileri seviye bir oyuncu olmam gerekmez mi?

mustafa yılmaz en genc turkıye sampıyonu son sampıyon o çok ılerı duzeyde körleme oynuyor 3+0 da oynuyor ben sımdılık 10+0 da oynuyorum gelişim için büyük ustaların oyunlarını takıp etmen lazım taş fedası düşün oyunda sürekli yada ıkı karar ver ya savunma taktıgı ya hucum ustalar hep savunur rakıbın hucumlarını sezer taktıgını bozar tahtadakı oyun planı bozuldugunda ıse hücum eder oyun bası ve sonu çok onemlı oyunun basında hangı çıkışı kullanıyorsun mesela italyan ıngılız ıspanyol hepsının hucum ve savunma taktıklerı var ornegın ıtalyan oyunu bastan sona 87 hamledır değişmez karsıdakı acemı değilse tabı rok vurdugunda kapalı 3 pıyon sıstemı oynama asla ıllakı o taraftan mat olursun kendın mat etmeye çalısma rakıbı anlmaya çalıs her hamlesınde ne yapmak ıstıyor dıye 3 hamlesını dusunmeye çalıs bulamazsan mantıklı bırsey bılkı senı oynatmak ıstedıgı yere tasını getırıyordur bu hamleden uzak dur merkez karelere at oturtmayı öğren oyun sonunda kaleler oyunda ıse 7 ve 2. yataya kalelerı sokmaya çalıs fil attan herzman üstündür değişimde filden yana ol E4 yada D4 hamlelı çıkıs oyunlarının tuzaklarını öğren 64 karede mutlaka boş yataylar dıkeyler caprazlar muhakkak vardır oralara merkez boşsa at yatay boşsa at ve vezır oyun sonu kale çapraz boşsa fil onde vezır arkada yada pıyon önde fil arkada tehtıt koy oyun sonuna kadar o çaprazda rakıbın etkınlıgı bıter senın fılını değişime sojkmaya çalıstıgını anladıgın anda saldır rakıbe cunku o tasını değiştirme cabasında ıken aslında sen caktırmadan hucum etmıs olursun boş karelere şaha yakın taslarını koy arkalarını sağlama al bunlarla ılgılı çalış 15+10 oyna ama dusun sürekli hıc acele etme en fazla kaybedersın ama rakıbı sezmeye basladıggın anda artık rakıbın ısı cok zordur mesela italyan cıkısını oğren komple 1 yıl onu oyna tum ıncelıklerını oğren benımde 3 yıl oldu lichessde 2420 puanım var daha yukarılara çıkmak ınanılmaz zor ama 1 yıldır puanlı oynamıyorum sıstem ogrenmeye calısıyorum mustafa yılmaz carslen nakamura liren nepomnıac ediz gürel vahap bunlar çok ıyı ouncular bunların oyunlarını takıp et vahap şanalı yendım mesela gecen sene lichesste draganla berabere kaldım ama bunları 3 + lı oyunlarda yenmeyı bırak başa çıkmak ımkansız

Taktikler için çok teşekkür ederim. Az vaktim varken 5+3 ile değerlendiriyorum. 180+180 puansız bir oyun oynayabilir miyiz?

Sercan guderi tanıyor musunuz? Bir arkadaşın arkadaşı youtubede kanalı var. Onu nasıl buluyorsunuz?

https://youtu.be/S4j0QUGVHGg?si=ylSW95rKDDTJCvMQ

Hayatımız satranç kanalın adı.

Taktiklerini okuduktan sonra 4 maçtır yenilmiyorum.

oyun sonu hıc yok galıbıyetlerde kabus gıbı çökmüssün adamların uzerıne :)))

Üst Alt