Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şehirler Arası Otobüs Yolculuklarında Engellilik İndirimi sadece yazıhanelerde..?

nostaljik

Üye
Konular
71
Reaksiyonlar
0
Şehirler arası otobüs yolculuklarında Engelli bireylere biletlerinde belli oranda fiyat indirimi sağlanıyor. Bu uygulama sadece yazıhanelerden bileti alırken geçerli oluyor. Bu durumun gerekli sistem alt yapısı ile online bilet alırken de geçerli olabilmesi mümkün olur mu acaba? Mesela online bilet alırken engelli raporları Sağlık bakanlığı veri sisteminden çekilip sistemde gözükse ve indirimden faydalanma devam edilse. Bu konuda ilgili taleplerimizi nereye yazmamız gerek?

Şuan için bu uygulama uzak gibi gözüküyor bence.

ayDÜNYAvazo

Evet uygulamaya geçiş biraz zor gibi.
Şu an mesela bilet almak için yazıhanelere gitme oranı çok azalmıştır diye düşünüyorum. Biletler artık mobil uygulamalardan alınıyor genellikle. İndirimden faydalanmaya devam edilse iyi olurdu yani.

Şehirler arası bilette engelli indirimi yapmadılar!

Bugün şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan x bir şirkette bilet alırken ''Engelli indirimi yok mu?'' dedim, Karayolu taşımacılığı yönetmeliğinde belirtilmiş dedim, indirimi kapatmışlar, indirim yok dediler. Şimdi bu durum bir nevi hak gaspıdır diye düşünüyorum. Yönetmeliğe yani kısacası kanuna aykırı gelmedir. Biz sesimizi çıkarmadıkça haklarımız böyle gasp ediliyor. Şimdi nereye şikayet edilmeli, ne yapılmalı? Cimere yazmayı düşünüyorum.

Şikayetini dile getirki senden sonrasının / engelli kişinin hak kaybını önlemiş olabilirsin.

Otogar zabıtasına şikayet edeceksiniz. Sonuç alınır veya alınmaz tam bir muamma.

-sungate

En normali ve en basiti bunu uygulamak. Uygulamak istemeyenlere karşı dik duralım ve bu konuda ısrarcı olalım. Yada başka firmalara yönelelim SON ÇARE OLARAK.

Cimer'e yazacağım, sonuç alınır veya alınmaz. ceza puanı alırlarsa belki daha duyarlı olurlar. yönetmeliğe uymakla mükellefler.

Üst Alt