Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Serabral palsi olan kızım için neler yapmam gerek?

tuğra1

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
serabral palsi ile ilgili bilen varsa beni bu konuda:) bilgilendirsin e mail. yollayın lütfen yardımcı olun bana kullanılan vitaminler mamalar hakkında bilgi verin nöbetler hakkında bilgi verin lütfen teşekkürler şimdiden

kızınız kaç yaşında durumunu ne zaman öğrendiniz
benim de 2 yaşında oğlum var
cevap bekliyorum
geçmiş olsun

benim tawsiyem uzman kişilerden yardım alın size yrdımcı olup yönlendreceklerdr sizi

Beyin hasari hicbir zaman düzelmiyor bende hep arastirma yapiyorum ama incirin hücre yenileme özelligi varmis ne duyarsam yapmaya calisiyorum oglum yemiyor benim oglum 2 saatte dogdu tam dogacagi son sancida ebeyle doktor konusmaya basladi ve bende gelen sancida bekledim yani ikinmam gerekirken o sanci gitti bi 30-40 saniye bekledim iste o zaman devam ettim ama cocuk boguldu birkere allah onlari beter etsin en az 1 dakika gec dogdu o kacan sanci yüzünden dogdugunda aglamadi oksijen verdiler bi yarim saniyede öyle gecti toplam 1.5 dakika oksijensiz kaldi eger baska hastanede dogum yapsaydim böyle olmazdi müdahalesiz 2 saatte dogdu

bence hem hastaneye hemde doktora maddi ve manevi tazminat davasi açin.

Böyle birşeyi bizde düşündük ama aradan 3-4 yıl geçmiş nasıl ispat edeceksin. Sezeryan le 7 aylık doğum oldu bizdede 2. kattan 11. kata yeni doğan servisine bebekleri ellerinde yeşi bir örtüye sarılı olarak kucaklarında asansörle çıkardılar. Üniversite mezunuyum ama cahilmişim, o hareketin doğru olmadığını tabi sonrada öğrendik iş işten geçti ne yazık, yavrumun biri mosmor kesilmişti bende herhalde doğumdan sonra bebekler böyle oluyor diye düşündüm, ilk çocuklarımız olduğu için tecrübe yok. Risklerini bilsem orda o hemşireyi doktoru ne yapardım bilmiyorum. Lanet olsun, böyle insanlara, insan hayatına önem vermeyen aşağılık sağlık personeline.

Üstelik ben almanyada dogum yaptim talihsizlik kardesim geldi annem disari cikti o sirada oldu bebek dogacagi zaman girdi oksijen verdiklerini gördü aglamadigini annem cok sorun yapti ama ben cevremdede bebegi aglamayip saglikli olan duydum sorun yapmadim cocugum büyüdükce engeli belli oldu arastirma yaptim beynimden vurulmusa döndüm cünkü ben hata yaptim dogumda dalginlik olur mu sancida beklenilir mi vakkum kullaniliyor bebegin biran önce dogmasi icin neden? tabi oksijensiz kalmasin biran önce dogsun diye ben oglumun öyle oksijensiz kalacagini bilmiyordum arastirinca öyleymis

Bizim doktorun bizden sonra dogum komplikasyonlari oldu benim oglumun bebekken resimleri var gözleri kayik 1 ayin altindayken basini tutamiyordu 8 aylikken oturamiyordu resimleri var ama raporu cikmadi teshis koymadilar elime bi raporu gecsin süründürecegim onu denge yüzünden oglum kac defa beynin üstüne düstü ölebilirdide

Üst Alt