Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Serabral Palsi ve Botoks

A_GEYiK

Üye
Konular
52
Reaksiyonlar
0
Sonunda ben de botokslandım...

Dün sol bacak diz üstü bölgeme botoks yaptırdım. Yaptırmadan önce merak ettiklerimi yaptıracak olanlar merak etmesin diye tecrübelerimi paylaşayım dedim.

Öncelikle botoksu kendiniz alırsanız, kutusunu açarsanız küçücük boş bir cam şişeyle karşılaşıyorsunuz, şaşırmayın. Botoks cama yapışık kristallerden oluşuyormuş anladığım kadarıyla... Yapılacağı zaman doktor tarafından sulandırılarak şırıngaya çekiliyor. Botoksun fiyatı 451 TL. (Sgk karşılıyor mu, karşılamıyor mu bilmiyorum.) Botoksun uygulanması da ayrı bir ücret tabii ki... Bu fiyat hastaneye göre değişebiliyor.

İşlem yaklaşık 5 dakika sürüyor. Bana 2 adet botoks (200 U) yapıldı, 2 şırınga... Kalçadan iğne yapılır gibi, bir farkı yok. Uygulanacak bölgedeki kaslara enjekte ediliyor. Bana 6 yere iğne batırıldı, öncesinde soğutucu sprey sıkıldı, canınız yanmıyor. Ama sonrasında bacakta uyuşukluk oluyor. Bunun 3 gün sürebileceği söylendi. İlacın etkiye başlama süresi de 10 ila 14 gün arasındaymış. İlk gün biraz sersemlik olabiliyor, bu doğalmış...

Yapılan botoksun bana hiç bir faydası olmadı...

Son zamanlarda botoks yaptırıp faydasını gören oldu mu?

Botoksunuz hayırlı olsun:)
Ne için botoks yaptırdınız,kasılmalar için mi?

ben de mesaneme yaptırdım ve hiç fayasını görmedim mümkünse botoks gibi geçici çözümlerden çok kalıcı şeyler bulun.

botoksu 9 aydır yaptırıyorum boynuma ve ses tellerıme ben çok faydasını gördum ve göruyorumda. sesım hıssedılır derecede duzeldı boynumdakı kasılma nerdeyse yok oldu.. dr.umun dedıgıne göre botoks boyun kaslarında oldukça etkılıymış kol ve bacaklarda pek fazla işlevsellıği yokmuş . ki kolumdada denedım 1 seans ama daha kötü oldu .. ve yapan kişininde bu işin uzmanı olması gerekıyormuş yanlış kasa enjekte konusu oldugunda sonucu kötü oluyor ve işe yaramıyor.. BOTOKSU CEBİNİZDEN BEŞ KURUŞ HARCAMADAN YAPTIRABILIYORSUNUZ. SGK KARŞILIYOR..

Arkadaşlar ben de sağ kolumdaki kasılma için düşünüyorum botoxu yaşım 36. öyle aşırı bir kasılma yok aslında, ancak yaşam standardını fevkalede etkiliyor.
forumda başka botox yaptırıp fayda gören var mı ,
ne sıklıkla yaptırılıyor,
bir uygulama kaç ay idare ediyor,
sgk karşılıyor mu,
bu kasılmalara iyi gelecek başka yöntemler var mıdır
bir de bunu her hastane yapmıyor nerelerde yaptırabilirim

Evet arkadaşlar bu konuda sizlerin fikirlerine ihtiyacım var
İstirham ediyorum tecrübenizden istifade etmemize fırsat verin

dün eşime de yapıldı ist.fiz.ted.arş.hastanesind ebakalım faydasını gorecekmıyız kol ve ayaklarından yapıldı botoks uygulaması faydası olursa yazarım ...

6 ay önce yaptırmıştım devlet hastanesinde ve faydasıda olmuştu ama fizik tedavi doktorları botoks sonrası kasların güçsüzleştiğini aslında önermediklerini söyledi.

Serebral Palsi'de botoks uygulaması

Merhabalar arkadaşlar. Su anda 25 yaşında serebral palsili olan bir kardeşinizim.. Son yıllarda ismini çok sık duyduğum bir tedavi yöntemi var botoks diye... Lakin internette yaptığım araştırmalar neticesinde yetişkin serebral palsili bireylere uygulanıyor mu bilgi alamadım. Hep bebek yaştaki hastalar için ele alınmış konu.. Çocuk yaşlarda bilinçsizlikten yaptırmamıș ailem.. Benim merak ettiğim mevzuu bu botoks tedavisi her yaştan serebral palsili bireye yapılabilir mi yoksa küçükken mi uygulanması gerekiyordu? Bu konuda bilgisi olanlar yazarsa sevinirim

Üst Alt