Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Serebellar ataksi: 39 yaşında birden koşma yetimi kaybettim

spor07

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar ben 39 yaşında birden koşma Yetimi kaybettim.sağ bacağım tonlarca agır hissediyor kaldırıp erebellaradım atamıyordum.
bir kaç ay sonrada dengesizlik sağ elde kordinasyon bozukluğu ,konuşma bozukluğu ve titreme .mr,brg ,omurilikten alınan sıvılar gen tahlileri,fransaya özel lab.giden tahliler vs.herşey temiz çıkıyor ama görünen has. serabellar ataksi dediler.
merdivenleri tutarak inip çıkıyorum sağ elimle de tutamıyorum çünkü elimde titreme ve kor. bozukluğu olduğu için düşürüyordu. önce ayak,kol ve dil hepsi 3 ay içinde oldu hatta idrarı tutamama wc yetişememe. zeka geriliği vs.

10 yıldır spor yaparak yaşıyorum.umutla yaşadım alternatif tıpları denedim hepsi para tuzagı ve umutlarını yok ediyor.hacı hocalara da cok gittim.denize düşen yılana sarılır misali.4 yıl iidebenone kullandım ersin hoca vermişti. şimdi onun yurt içi yapımı idebex veriliyo ama içeriği aynı dediler ben araştırdım pek aynı degil. kullanıyorum has.ilerlemedi en azından.sesli kitap okudum.çok spor yaptım hala da yapyorum.

eger bir gelişme olursa tıpta paylaşın ne olur.

emekliliği düşünen biri vardı olmasın.ben konuşamıyorum diye emekli oldum çok pişmanım. konuşurken karnım (diafram heralde) çok acıyordu,acı çekiyordum. sizin de acıyormu.

belirtilerimiz aynı mı merak ediyorum.hacettepede rana hn.,bülen elibol ,en son ersin tan hastasıydım.çok ilaç denendi bende parkinson ,epilepsi vs.6 aydır sağ bacagımda gözle görülür bir incelme var dr.sorduğumda has. ilerliyor diyor bu kadar spora ragmn

acaba benm has.farklımı dersiniz.herkese acil ŞİFALAR

babamda da denge ve konuşma güçlüğü çekiyor Ersin Tan size yardımcı oldu mu acaba ?

madamyaya

öncellikle geçmiş olsun .ersin tan bana yardımcı olmadı .ama size olur mu bbileme saygılar

spor 07 kardeşim bence belirtiler aynı değil genetik test yaptır birden bu kadar olmaz diye biliyorum

test yaptır bence..

lakoste

TEŞEKKÜRLER CEVABIN İÇİN her şey yapıldı.Yurt dışına gitti omirilik sıvısı ve kan tahlili .Hacettepe T.Has.bütün hocalar inceledi tanı koyamadılar.SCAçok benziyor ve bilinmeyen bir çok çeşidi varmış.Bende inanmadım 6 ay sonra Cerahpaşa T.Has.yattım çok incelediler ama tanı konamadı ne yazikki .Akdeniz T.F koyamadılar ama hala ugraşıyorum.tıp ve alternatif tıptan faydalanıyorum .AMA eski halime gelemiyorum.%70 iyiyim eskiye göre. saygılar

fa .sca değilsin bir anda olmaz bizde .çapa feraye hn git neyim diye bizim hastalıkla vakit kaybetme.

lakoste

Çok teşekkürler.dönüş yaptığın ız için.yeni yılda sağlık, başarı ,mutluluk ve huzur getirmesi dileklerimle NİCE YILLARA.

Üst Alt