Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigorta şirketleri sağlık kurulu raporu talep edecekler!?

hoobstank

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhabalar, bugün üniversite hastanesi adli tıp anabilim dalından maluliyet raporu alıcaktım fakat yeni çıkan bir kanuna göre artık maluliyet ve bilirkişi raporlarını almak için sigorta şirketinden gelicek olan bir dilekçe gerekiyormuş fakat sigorta şirketini aradığımda bu konu hakkında bilgilerinin olmadığını söyledi. Adli tıpta dilekçe göndermezlerse raporu vermeyeceğini söyledi bu konu hakkında sigorta şirketine araştırma yapmasını söyledim. Merak ediyorum, bu durumu yaşayan arkadaşlar varmı? varsa nasıl bir çözüm yolu izlediler konuya açıklık getirirsek bundan sonra ki arkadaşlarada bir yol açmış olacağız ben konuyla alakalı gelişmeleri buradan paylaşacağım ve bilgisi olan kişilerinde bu konu altından bilgi paylaşımı yapmasını rica ediyorum :)

(Haberimiz yok diyen sigorta şirketi AK Sigorta)

7BNkmN.jpg

yeni yönetmelikte dosyayı epikrizi dahil ederek sigorta şirketine gönderiyorsun göndermeden önce kaza geçiren kişi hangi polikliniklrde tedavi olmuşsa fizik ortopedi beyincerahi artik hangisiyse tedavinin bitiğini belirten bir belge doktordan alsın bu şekilde sigorta şirketinden rapor talep dilekçesi isteyin bütün belgeler incelendikten sonra rapora uygun görürse sigorta şirketi rapor talep dilekçesi gönderiyor

son durum yukarda yazdığım gibi evraklar gidecek sigorta değerlendirmeye alacak teklif sunacak kabul edersen uzlaşma metni sulh belgesi ve ibrayi sana gönderecek o şekilde ödemeni alacan yada avukat yoluyla davaya gidecen oda artik kaç yıl sürerse

ibrahim arslan
Bence uzaktan yakından alakası yok. Ben devlet hastanesinden kurul raporu da sundum, Ünv hastanesinden adli tıp raporu da sundum yine kabul etmediler. Saçma sapan bir nedenden dolayı reddettiler. Sigorta şirketi isterse verir, uğraştırmak istiyorlar bıktırmak istiyorlar. Ben dün red cevabını alır almaz hemen arabuluculuğa gittim (arabuluculuğa başvurmadan dava açılamaz). Dava açmak ve paranın tamamını faizle almak en mantıklısı.

Üst Alt