Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigorta tahkim komisyonu bakıcı giderleri

dogukanfa34

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Sigorta Şirketi Bakıcı Giderleri Sigorta Tahkim Komisyonu

Merhaba

Babam 2022 de geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu makineye bağlı ve %100 engelli hem adli tıp raporu var %100 hem de eğitim araştırma hastanesinden verilen rapor var. Ayrıca adli tıptan aldığımız rapor süresiz ve sürekli bakıma muhtaç içeren bir rapor. Ben sigorta şirketine başvurduğumda suçumuz olmadığı ve engel oranının %100 olması ile 500.000 TL tazminatı poliçenin tamamını 2022 yılında aldım. Fakat şimdi bana avukat dedi ki yargıtay kararına göre sigorta şirketi bakıcı giderlerini de tedavi giderleri poliçesi kapsamında ödemek zorunda dedi ve sigortaya adli tıp raporu ile birlikte 1 ay önce yeniden başvuru yaptık ama sigorta şirketi kabul etmedi. Biz sakatlık tazminatının içinde bu parayı ödedik dedi avukatım da hayır tedavi giderleri içeren poliçe ayrı bir poliçe dedi ve 500.000 TL daha tedavi giiderleri kapsamında bakıcı gideri tazminat ödemesi almamız gerek dedi ama kabul etmediler ve tahkime gideceğiz gibi görünüyor.

Çok uzattım kusura bakmayın burada sormak istediğim asıl sorular tahkim süreci nedir zaman açısından internette çok farklı bilgiler var (istanbulda yaşıyorum bu arada ) bu parayı kesin alabilir miyim uzmanların bilgisini almak istedim şimdiden teşekkürler

Avukatınız bu işe kalkışmış bir fikir vermişse o daha iyi bilgi verir burda her kafadan ses çıkar yanılırsın derim

Değerli yorumunuz için teşekkürler
Sadece başına gelmiş bu süreçten geçmiş kişiler varsa bilgi almak istedim

Kardeşim geçmiş olsun bende 2016 yılında Bi trafik kazası geçirdim poliçe tamamı olan 310.000 tl aldım başka bir avuk ile tanıştım onlar sürekli bakıma muhtaç olduğun için bakici giderini de alırız dedi ve aldı umarım o parayı alırsınız hakkınız sonuçta...

Değerli yorumun için teşekkürler sizde mi tahkime gittiniz yoksa direk karşıladı mi sigorta şirketi gittiyseniz bu süreç hakkında bilgi verir misiniz ilerleyiş ve zaman açısından

Şöyle anlatayım biz ilk önce asliye ticaret mahkemesinde dava açtık mahkeme bizim lehimize karar verdi sigorta şirketi istinaf başvurusu yaptı ve oradan da bizim lehimize karar çıktı bu sefer sigorta şirketi yargıtay başvurusu yaptı ve dosya yargıtaya gitti biz paranin bir bölümünü 310.000 tl tutarın 70.000 tl faizi ile birlikte aldık bunun nedenini bende tam olarak bilmiyorum avukat böyle yapmak zorundayız dedi.Yargıtay bununla ilgili kararını verdi sigorta şirketleri bakici tutarınida ödemek zorunda şunu da eklemek istiyorum kardeşim kimseye güvenme en iyi Müslümanım diyen adam bile helal haram bakmıyor ve insanları kandırıyor genelleme yapmıyorum iyileri de vardır biz daha denk gelmedik hele avukatlara hiç güvenme diplomalı dolandırıcı ve diplomalı yalancılar Rabbım yardımcın olsun...

Freedommm
Teşekkür ederim 2 adet avukatım mevcut trafik kazası olduğu için birisi ceza dosyası ile birisi tazminat ile ilgileniyor durumlar farklı ama gidişat aynı çünkü biz ilk 500.000 sakatlık tazminatının hepsini 1 ayda aldık ama bakıcı giderini kabul etmiyor o yüzden sigorta tahkime başvurduk bu da galiba sonuca varsa bile istinafı yargıtayı var bu süreç ne kadar sürdü sizin peki

Kardeşim bizim süreç çok uzadı 22.09.2017 ticaret mahkemesinde dava açıldı 21.06.2019 bölge adliye mahkemesine gitti 23.02.2022 yargıtay süreci başladı yargıtay nezaman sonuçlanacak hiç bir bilgim yok sen düşün gerisini 2023 yıl sonu parayı alsam 2017 yılından bu yana kaybettiği değeri sen hesapla 2017 yılında 3 tane sıfır araba alırdım 310.000 tl ye şimdi 2. El bile alamıyorum üstüne 310.000 tl nin hepsi sana kalmıyor yok şu kesinti yok bu kesinti verecekler elimize 3 5 kuruş amaaann çok şey varda burayı efkar ortami yapmayalım Allahindan bulsun hepsi Rabbım yardımcınız olsun geçmiş olsun tekrar...

Freedommm
Çok doğru söylüyorsunuz şimdi kaza 2022 tarihinde oldu poliçe limiti 2022 yılının 500.00 tl para şimdiden almadan eridi gitti daha süreç sürecek iyice değerini kaybedecek gerçekten zor iş bir can bu kadar değersiz bu ülkede. karşı taraf alkollü ve %100 kusurlu olduğu halde daha ceza bile almış değil soruşturmada ceza dosyası tazminata gelince yıllar alan bir yol herşeyi geçtim babam vücut bütünlüğünün %100 ünü kaybetti ama sonuç sıfır adalet olmayan yerde adalet arıyoruz. Yorumlarınız için teşekkürler.

Sigorta tahkim komisyonuna başvuru yapınca ve kabul edilince sigorta şirketi aradı ve teklif yaptı dosyayı kapatmak için kabul ettim. Konu kapanmıştır. Aynı durumu Allah kimseye yaşatmasın. Yaşayan arkadaşlar hakkınızı arayın sigorta şirketleri haklıysanız zaten bu parayı ödeyeceklerini biliyorlar ama bizlere yem atıp nabız ölçüyorlar. Heyete hakem ataması yapılmadan ödemeyi aldım.

Üst Alt