Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigortasız iş kazası geçirdim. Ne kadar iş göremezlik maaşı bağlanır?

SanalHayat

Üye
Konular
88
Reaksiyonlar
8
ben 11 yıl önce sigortasız iş kazası geçirdim omirilik felçlisi oldum. tazminat davası açmıştım tedavİ devam ettiği için zaman açımı etkilemedi... hakim bize iş kazası ihbarında bulunmak üzere sosyal güvenlik kurumuna dava konu iş kazası olarak kabul edilirse kurumca berilenecek iş göremezlik oranı ve bağlanacak gelir oranlarının belirlemesinin beklemesine... bölge çalışma müdürlüğüne işlem yapılıp yapılmadığının bildirilmesinin beklemesine.... 6. aya attı mahkeme kuruma baş vurdum hastane raporlarını istedi mahkemenin kararını istedi verdim...

Arkadaşlar lürfen net cevap verirseniz sevinirim ben avkatıma fazla güvenmiyorm ondan elimden geldiğince ben takip etmek istiyorm...
benim raporum % 80 sürekli ağır özürlü evet yazıyor sizce kurum geçen 10,11 yılın toplu ödemesini verirmi bide ne kadar iş göremezlik maaşı bağlanır...
bizim tazminat davasında daha devam ediyor ne zaman sonuçlanır bilmiyoruum sözde avkat bana dedi bu sene biter inşallah öyledir...

cevap vericek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

öncelikle geçmiş olsun bu davanın 11 yıl sürmesi anormal geldi bir yerlerde sorun var demek sizin çoktan malulen emekli olmanız gerekiyordu ayrıca kazanın olduğu tarihten bu yana tüm haklarınızı alırsınız bence ama bilgisi ve bu konularda tecrübesi olan arkadaşlar foruma yazar insallah allah şifa versin umarım emekli olursunuz

konuyu görünce çok efkarlandım eski işveren oyunları aklıma geldi mehmet beyinde dediği gibi bu neden bukadar uzamış bilmiyorum açıkcası normalinde direkt malulen emekli olmanız gerekirdi ki kapı gibi %80 lik rapor var bu zamandada işverenlere dikkat etmek lazım zaten zaman öyle bir zaman olduki eski kölelik zamanlarına döndü hak vermeden fazlasını almaya çalışıyorlar ben çalıştığım işyerlerin belki buzamana kadar bi çok tazmin hakkımı bıraktım neden derseniz sizin durumunuz gibi işlerine gelince sen bitanesin işleri bitince seni gözleri görmez bu tür insanlar böyle işte şimdi sen bu hale düştün ya seni ne arayan olur ne soran dimi? ama yinede dikkat et tazminat davası için de zaman açımı yapma girişiminde bulunmasınlar avukatları bağlayan işverenlerde çok sen uğraşırken malum şahıs yada şahıslar avukatı kendilerinede bağlaya biyor dikkat et derim sakatlık maaşı bildiğim kadarıyla benim bir akrabamda laıyor senin gibi oda yaklaşık yanlış olmasın 750-800 tl civarı sanırım sende herhalde okadar veya daha fazla alırsın zaten aşşağıya inmez o miktardan tazminatında yakasını bırakma baktın bu sene hallolmadı avukatı değiş ne diyelim şansın açık olsun hocam saygılar....

emeklilik için kestirmeden şöyle bir yol izlenebilir işyerinde ssk olarak görünün ve orda çalıştığınıza dair yazı alarak işyerenin bağlı bulunduğu vergi dairesine sakatlık vergi indirimi için başvurun vergi indiriminiz onaylanırsa ssk girişiniz hangi tarih bilemiyorum ama engelli olarak emekli olabilirsiniz aşağida verdiğim tabloya bakarak emeklilik şartlarınızı hesaplayın diğer tazminat hesaplarınız alacaklarınız nasıl olur bilemiyorum avukat işleri bunlar

060420131928522746325_4.jpg

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için..avkata gelince avkata hiç güvenmiyorum...mecburen katlanıyorum...bide oturanboğa herkese cvp yazıyor bana hiç cevap yazmamış niye acaba?

11 yıl dava sürmez. Bir terslik olmalı. Sürekli iş göremezlik geliri için de malulen emeklilik için de tazminat için de normal olmayan bir süre bu. Ne diyor avukatınız işin bu kadar uzamasına?

avkat diyor tadavi devam etiği için zaman aşımı etkilemiyor..hakim bile dedi bu kadar nasıl uzar...karşı taraf inkar ediyordu bizim yanımızda çalışan değil diye geçen ay makeme iş kazasıdır diye karar verdi bizi sgk ya yönlendirdi...yazdığım gibi ben sigortasızdım sgk mahkeme kararını raporlarımı bazı hastane epikirizlerini istedi verdim bide askerlik şubesinden kağıt istedi hepsini verdim %80 raporum var...acaba süreç nekadar uzar maaş nekadar bağlanır 10 senelki toplu alırmıyım? TEŞEKKÜRLER...bizim tazminat daha devam ediyor ne zaman sonuçlanır bilmiyorum

merhaba benimde iş kazası bende evraklarımı sgk ya verdim mufetiş görevlebdirildi mufetiş benden bütün evrakları istedi veridm benim 2022 için aldığım 100/80 rapurum var bide acaba beni tekrar hastaneye gönderirlermi...bide evrakları nisamda verdeim geçen fata müfettiş görevlendirildi acabe ne kadar sürer maaş bağlama bide kaza rarihim 10 seneyi aşkın raporum 2009 acaba toplu ödeme hangi tarihte başlar kaza tarihindemi?

Zannediyorum yeniden hastaneye ya da Adli Tıp Kurumu'Na sevk ederler. Oradan verilecek oran temel alınarak tazminat vs. belirlenir.

Tazminat geçen süreyi de kapsar ama bağlanacak sürekli iş göremezlik geliri için aynı şey olmaz. Orada bir süt sınır var diye biliyorum.

iş kazası

arkadaşlar ben 2002 de iş kazası geçirmiştim omurilik zedelemesi belden aşağısı tutmıyor 2002 den beri mahkemem sürüyor bundan kaç ay önce iş kazasıyla ilgili evrak vermiştim sgk ya 3 ay ardan sonra üniverste hastanesine sevk etiler hastenede hangi doktora görünmem gerekiyor oardaki doktorların bişeyden haberleri yok ben paraplejiyim bana sadece ortapetinin görmesi yeterli dediler biz sonra kendimiz üroloji ve beyin cerahini istedik...bunlar yeterlimi arkadaşlar örnek bu gibi durumları yaşiyan varmı bide hastaneden sonra kaç ay eradan geçiyor maaş bağlama süresi bide ben omurilik felçlisiyim belden aşağısı tutmıyor büyük küçük tuvalet hisi yok bana yüzde kaç verirler...bide kaza tarihindenmi toplu para alıcam yoksa rapor tarihindemi teşekkürler

Aslında sadece ortopedi de yeter ama, diğerlerine gitmeniz de iyi olmuş. Oran konusunda bir sorun yaşanacağını sanmam, meydana gelen durum çok bariz... En yüksek oranda iş göremezlik geliri bağlanacaktır.

Bu arada malulen emekli olmuş muydun?

hayır ben emekli olmamıştım çünkü kaza geçirdiğimde sigortasızdım sonra mahkemelik olduk hakim sgk aya baş vurmamızı istedi çünkü sigortasızda olsan bile iş çalıştığın yerde kaza geçirsen birşey fark etmiyor sigortalı gibi olıyorsun bizde baş vurduk hasane evraklarını epikiriz falan hepsini verdik 3 ay aradan sonra sgk hastaneye sevk eti hastane işlemleride biti şimdi beklicem merak ettiğim nekadar sürede sonuçlanır bide kaza tarihi 2002 o tarihtenmi hesaplanııcak acaba yoksa hastane baş vuru tarihindemi?

11 yıl sürmesi de akıl karı değil, dolayısıyla bundan sonra ne kadar süreceğini kestirmek de güç. Bana sorsanız şimdiye dek elli defa bitmesi lazımdı sürecin...

İş göremezlik geliri kaza tarihi itibarı ile bağlanacaktır.

iş kazası başvurdum bu yazılar ne anlama geliyor

arkadaşlar ben iş kazası geçirmiştim mahkamem devam ediyor son duruşmada hakim iş göremez maaşı bağlanması için sgk ya baş vurmamızı istedi baş vurduk bütün hastene raporlarını verdik sgk hastaneye sevk eti hastaneye gittim hastane evrakları hepsi ankaraya gitmiş 2 ay oldu evrak takipte şu bilgiler yazıyor ne anlama geldiğini yazarsanız teşekkürler...
1
09.10.2013
ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1
ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
2
09.10.2013
ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1
ZİMMETTEN ÇIKARILDI
3
28.11.2013
ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE
ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
4
28.11.2013
ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE
ZİMMETTEN ÇIKARILDI
5
28.11.2013
AYDIN SGİM DESTEK HİZMETLERİ-1( GENEL EVRAK) SERVİSİNE
TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
6
28.11.2013
AYDIN SGİM DESTEK HİZMETLERİ-1( GENEL EVRAK) SERVİSİNE
TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ

haber sana gelmek üzere bence iş kazası servisine git belki gelmiştir sonucun kocatepe fazla bekletmez dosyaları en fazla 3 ayda cvp verir

arkadaşım ortopedi niye yazıyolarki sana onu anlamadım senin 5 yere yani beyin cerrahi nöroloji fizik tedavi üroloji ve genel cerrahiye gitmen lazım o zaman oranın % 95 leri bulur

bugün ankara kocattpeyi aradım bana yüzde yüz olarak verilmiş dediler ve bulunduğum ile göndermişler arkadaşlar özelikle oturanboğadan bilgi bekliyorum şimdi bulunduğum ile göndermişlr ya ordan ne zaman bana gelicek ve 11 yıldır iş kazası geçirmişim birikmiş olarak alıcakmıyım bide ben rapor parası falan hiç almadım biriken 11 yılın toplamı ne kadar olucak ve maaş ne kadar bağlanır teşekkürler...

bugün ankara kocattepeyi aradım bana %100 olarak verilmiş dediler ve bulunduğum ile göndermişler arkadaşlar özelikle oturanboğada bilgi bekliyorum şimdi bulunduğum ile göndermişlr ya ordan ne zaman bana gelicek ve 11 yıldır iş kazası geçirmişim birikmiş olarak alıcakmıyım bide ben rapor parası falan hiç almadım biriken 11 yılın toplamı ne kadar olucak ve maaş ne kadar bağlanır teşekkürler.

e devletten baktınmı hic 4/a emekli aylığı bilgilerine işlenmiştir eğer işlenmemişse birisi gidip baksın iş kazası servine eğer kontrol muayenede verilmemişse davanda sonuçlanır yakında inşallah. gelişmelri yazarsan çok iyi olur

arkadaşlar bilen varsa yazın oturanboğa lütfen bildiklerini yaz yanlış bişey yapmalarından korkıyorum ankara %100 vermiş bulunduğum ile göndermiş bulunduğum ilin memurları kazayı yaptığım kişinin tanıdıkları orda bana yanlış oran veya süreki bakıma muhtaç gibi terimleri yazmaya bilirler zaten 11 senedir mahkem karşı tarafın engelemeri nedeniyle sürüyor lütfen bilen varsa yazın... ne kadar maaş bağlanır...11 senenin tamamını toplu olarak alırmıyım...teşekkürler

imQ herkesin dosyası farklı olduğu için kesin birşey söylemek mümkün değil bekleyip görmen gerekiyor. Ben tedavim boyunca 2 yıl geçici iş göremezlik maaşı aldım, sonra sağlık kuruluna girdim dosyam ankaraya gitti. Birikmiş maaşım sağlık kurulu heyetine girdiğim gün işlemeye başladı.6 ay ankarada dosya kaldıkdan sonra postacı kapıyı çaldı postanede paramın yattığına dair bir belge verdi. Ne kadar yattığınıda bilmeden heycanla postaneye gittim 6 aylık birikmişim aldım.

Siz geçici işgöremezlik maaşı almadıysanız ilaaki birikmiş alırsınız ama nekadar alırsınız birşey demek zor. Bekleyip görmeniz gerekir.

geçici iş görememezlik maaşı kesildikten sonraki ayları hesapladılar bende. 2010 da geçici iş görememezlik maaşım bitmişti 2012 yılında sürekli iş görememezlik geliri bağlandı ve 2010 dan itibaren toplu olarak ödemeyi almıştım ben. inşallah senin içinde aynı geçmişe yönelik verirler. zaaten devlet versede bu devletin kasasından çıkmıyor devlet sana ödüyor sonra işyerinden rücu davası açarak geri alıyor. allah cc. gönlüne göre versin geçmiş olsun kardeşim

teşekkür ederim ikinize inşallah çabuk gelir biraan önce kurtulurum 11 senedir çektiğim sıkıntıları kimse bilemez..nedense oturanboğa arkadaş cevap yazmıyor neden acaba?

Ne kadar aylık bağlanabileceğine dair bir fikrim yok. Onun için yanıt yazmıyorum. Ama orana vs. bakınca, her şey lehinize sonuçlanacak diye düşünmemek işten değil. Çoğu gitii azı kaldı...

merhaba arkadaşlar benim dosya yükarda yazdığım gibi devam ediyor bugün evrak takipte baktığımda bu yazıyla karşılaştım...
25.12.2013
KORDON SAĞL.GÜV.MERK MÜD. TEDAVİ MASRF .YAZISI
GELİŞ ŞEKLİ:ELDEN(VATANDAŞ)
1
25.12.2013xxx SGİM KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ
DOSYASINA KONULDU
2
EVRAK KAPANDI..

"tedavi masrafları yazısı" ne anlama geliyor, bilen var mı arkadaşlar?

sgk da rücu davası açmaya hazırlanıyor tedavi masrafları hesaplanıyor sonra verecekleri maaş hesaplanıp rücu davası ile geri alacaklar

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

evrak elime ulaşmadı ama e devlete baktım 4a : bide mahkmeye gönderdikleri yazıyı aldım baktım yüzde yüz bakıma muhtaç tamamdır

ama benim kaza tarihi 2002 onlar 2012 yazmışlar
maf oldum mahkemeye 10 gün var hemen sgk yı aradım ankara yanlış yazmış biz ankarada yeni evrak istiyeceğiz dediler ve iş göremez işlemlerini durduracağız yeni evrak gelene kadar..

arkadaşlar sadece brih için uztıyorlar uzamsın diye ne yapmam lazım.. bide 11 senenin kaybnı toplu olrak alır mıyım sgk baş vuralı 7-8 ayoldu geçici işgöremez parası faln almdım yani sgk da bir kuruş bile almamışım...

oturanboğa ne olur tahmini maaş nekadar olur..yüzdeyüz ve bakıma muhtaç askari ücrette yatırılmış özel sektör teşekkürler burda aldığım bilgiler olmasaydı kim bilir neler olurdu...

bide yüzde yüz vemeleri tazminatımı nasıl etkiler....

çok soru sordum yazan eler dert görmesin inşallah...

arkadaşım benim bildiğim geçici iş görememezlik geliri bittiği tarihten itibaren hesaplanıp sana hepsini toplu verirler. çünkü sgk nın kaybedeceği birşey yok zaten iş yerinden sana ödenen paralar ve sağlık giderlerin rücu davasıyla geri alacaklar. işi hızlandırabilirmiyim demişsin ankara kocatepede tanıdığın varsa okey yoksa yapacağın tek şey beklemek. bende %80 ile sürekli iş görememezlik geliri olarak asgari ücret alıyorum. ayrıca senin 10 yıl ve 1800 gün primin varsa ayrıca malülen emeklide olabilirsin ankaradan gelen yazıyı malüllük servisine vermen yeterli olur. yüzde yüz vermeleri eğer kontrol muayene vermemişlerse davanında sonuçlanmasını sağlayacaktır.fakat yazdığına göre primlerin asgari ücret üzerinden galiba o zaman maddi tazminat zor alırsın çünkü sgk sana asgari ücret bağlayacağı için bu senin alacağın tazminattan düşülecek.fakat aldığın maaş yüksek yatırılan primlerin asgari ücretten ise maaşını belirlemek için yaptığın mesleğin esnaf ve sanatkarlar odasından maaş yazısı alabilirsin ama mahkeme kararı istiyorlar avukatın bu kağıdı mahkemeden alsın şahsi olarak sen yada akraban elden yazıyı alsın daha hızlı olur yazışma beklersen 6 ay sürer. ben kendim bu şekilde yaptım bitirdim.

Yanlış yazılması büyük kısmetsizlik! Zaten yıllardır süren bir dava, bir de üstüne bu terslik! Bir an önce sonuçlansın da rahat edin artık. Son düzlük. Sabır!

Ne kadar ödeneceğine dair bir fikrim yok maalesef. Ama onca yıl, üzerine faiz... Bence bayağı yüklü bir miktar olacaktır. Merakla bekliyoruz

yüz bin madi kırk bin manevi tazminatın 12 yılık faizi ne kadar olur

merhaba arkadaşlar aramızda avukat varmı benim mahkemem hakında kaç bilgi alıcaktım ben 2002 de iş kazası geçirdim madi ve manevi tazminat açtım mahkemem o günden bugüne kadar sürüyor bu hafta duruşmam var 12 sene geçmiş aradan 100,000 tl madi 40,000 manevi tazminatın faizi nekadar olur...not sgk yüzde yüz iş göremez bakıma muhtaç ve iş göremez maaşı bağlanmıştır yazı gönderdi makemeye lürfen bilen arkadaşlar cevap yazarsa dünyanın en mutlıu insanı olurum teşekkürler..BİDE AVKATIM KARŞI TARAFI İYİ TANIYOR KOMŞULAR BANA BİR YAMUK YAPARMI YAPARSA NEGİBİŞEYLER YAPAR AVUKAT DEĞİTİRMELİYİMİ...bensiz davada kazandığım parayı çekermi vekalet verdiğimde nasıl verdiğimi tam hatırlamıyorum...

400 İLE 425 arası bir şey yapıyor yıllık %9 dan hesabım doğru ise. vekaletnameyi avukat yazdırıp imzalatmışsa muhakkak para alma yetkisinide kendine almıştır sürekli kontrol et bence bu devirde kimseye güven kalmamış. sende başka avukatmı yoltu gittin şirketin tanıdığı avukatı tuttun

Üst Alt