Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigortasız iş kazası geçirdim. Ne kadar iş göremezlik maaşı bağlanır?

bu kadar olurmu faiz? bide ben kaza yaptığımda o zaman hastanedeydim babam tutmuştu oda bilmiyordu...ben 18 yaşıma girdiğimde vekalet vedim nasıl verdğimi hatırlamıyorum hagi noter olduğunu bile hatırlamıyorum...eyer avukat değiştirsem o vekalet geçerli olurmu bide o vekaleti nasıl iptal ederim ...12 YIL KAFAM KARIŞTI FAİZ OKADAR İŞLERMİ

Hocam 10 yıldır avukatınızı tanımadınızda yenimi tanıdınız. Eğer avukatınızdan vekaletinizi alırsanız avukatınızın yerine kendinizi koyun. Siz naparsınız. Davanız bitmek üzere olduğunu düşünürsek. avukatınız sizden haklarını talep edecektir... birde yeni avukata yüklü bir ödeme yapmak zorunda kalırsınız.

şu anda yıllık yasal faiz oranları %10.25 görünüyor

Tazminatınızın faizini aşağıdaki siteden hesaplayabilirsiniz. siteye girip üste faiz hesaplama butonuna tıklayın.. en üste tazminat miktarını yazın , bi alta kaza geçirdiğiniz tarih, onun altıda mahkemenin bitiği tarihi yazın, en altada yıllık faiz oranını yazın. çıkan rakam size fikir verebilir.
TBB Hesaplama Araçları, Vekalet Ücreti Hesaplama, Faiz Hesaplama, Serbest Meslek Makbuzu Hesaplama,

TR123;

kardeşim yanlış anladın beni avukat ilk kaza geçirdiğim yılarda 2-3 kez duruşmaya girmiş o zamanda ben hastanedeydim sonra hiç girmedi,baroya borcum var diyordu ondan hiç girmedi 9- sendir ben kendim giriyordum duruşmalara sadece avukat bazen yönlebdiriyordu parada veriyordum yani herhangi bir duruşmaya girmiyordu aylaşın teki ben mecburen katlanıyorum şimdi duruşmalara girerim diyor... verdiğiniz faiz hesaplama linki çalışmıyor teşekkürler

İMQ durum anlattığın gibiyse sonuna kadar haklısın. Avukatlar duruşmalara girmek için tutulur girmiyorsa görevini yapmıyordur.

Ayrıca link çalışmıyor demişsin ben şimdi girdim kendi tazminat miktarımı hesapladım sorun yok

üsteki linke tekrar tıkla Faiz Hesaplaması yazan yazının yanında yuvarlak bir buton var ona tıkla. sonra gerekli boşlukları doldurup hesap yapacakasın okadar.

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. AYNI AVKATLA DEVAM EDİCEM MECBUREN O ZAMAN VERDİĞĞM VEKALET HER HALDE PARA GİBİ OLAYLARI AVUKATT KENDİSİ HAL EDİCEK ŞİMDİ BEN DAVAYI KAZANIRSAM AVUKAT BENSİZ MAHKEMEDE KAZANDIĞIM PARAYI ÇEKERMİ VEYA BAŞKA HESAPLARA AKTARIRMI BENİM HABERİM OLMADAN NELER YAPAR BİLEN VARSA NE OLUR CEVAPLASIN...

ben böyle çok davalara tanık oldum parayı kendi zimmetine geçirip mahkemelik olan avukat müvekkil. eğer yapabilirsen imzaladığın vekaletnameyi iptal ettir para çekme yetkisinin sende olduğu yeni bir vekaletname hazırla onu imzalat avukata

arkadaşlar bugün e devlete baktığımda bu bilgileri gördüm...

81 Tahsis No için 4A Emekli Aylık Bilgileriniz Adı
Soyad
Doğum Tarihi
Sicil No
Aylık Başlangıç Tarihi 01.11.2012 Durum KoduAylık Bağlama Oranı 0.00 Göstergesi 0Hisse Oranı1/1 Sigortalının En Son Çalıştığı SektörÖzelAylık Tutarı 1,549.97 Birikmiş Aylık Tutarı 21,359.74 TL Ek Ödeme Tutarı 916.43 Kesinti Tutar ı0.00 Banka PTT Banka Şube

arkadaşlar şimdi ben aylık ne kada alıcam yazıldığı gibimi yoksa sadece bu aymı fazla alıcam bide 12 seneye yakındır kaza geçirdim birikmiş normelde ne kadar olması lazım bu yazıldığı kadar normalmı...Elime daha evrak geçmdi gelirmi acaba

Gözün aydın imq, uzun süredir beklediğin cevap geldi... maaşın 1,549.97 gözüküyor hayırlı olsun. önümüzdeki ayda aynı miktada maaş alırsan maaşının miktarı budur.

Ayrıca Avukat işinede el at vekaletini bul "ahzu kabza" diye bir kelime varsa her türlü parayı avukatın çekebilir avukatlık masraflarını alıp geri kalanı sana verebilir. notere gidip avukatlık sözleşmeni düzeltebilirsin, istediğin yetkileri geri alabilirsin.

Bu linkde vekalet hakında çeşitli bilgiler var belki işine yarar.
http://www.uzmantv.com/verdigimiz-vekaleti-nasil-geri-alabiliriz

TR123: teşekkürler vallaha 12 senedir neler çektim bu biraz iyi oldu maaş eğer böyleyse... ama 12 sene birikmiş tutar daha fazla olması gerekmiiyormu...oturanboğa bilgilerinizi yazarsanız sevinirim...itraz ediymi elime daha evrak geçmedi SGK mehlkemeye gönderdiği evraklara baktığımda kaza tarihi 2012 oysa ben 2002 de kaza yaptım... SİZCE BU TABLOYA BAKARAK İTRAZ EDİYİMİ YOKSA BÖYLE İYİMİ...SÖZLÜ OLARAK BİLDİRDİM 2 HAFTA OLDU YANLIŞ TARİH YAZILDIĞINI SGK YAZILI YAPMANA GEREK YOK BİZ DÜZELTİCEZ DEDİLER ACABA BU TABLO DÜZELMİŞ HALİMİ YAKSA YANLIŞ TARİHMİ... NOT 21 OCAK ÖDEME TARİHİ ELİME AVRAK geçmedi

HAdi hayırlı olsun. İnşaallah süreç tamamlanmak üzere...

imQ;

öncelikle geçmiş olsun yaılarını okuyup anladığım kadarı ile zor bir süreçten geçmişsin
her şey normale dönmüş gibi yanlız benim takıldığım maaş bağlama tarihi onda bir çelişki var
eğer o yazılan tarihde emekliliğin kabul görmüşse kazadan o güne kadar geçici iş görememzlik alman gerekir kanımca
ayrıca sana bağlanan maaşda sgk dan sana bir bodro gelmesi gerekir ve bu bodroda o yazdığın yazılar ve durumunu anlatan açıklama olması lazım
bakıma muhtaç bölümüne bak EVET yazarsa sorun yok ama yazmazsa onu düzelttirmen gerekir ve buda sana şu anki alacağın paradan 100/50 daha fazla alacan anlamına gelir çünkü bakıma muhtaçda başlananın yarısı kadar daha ilave olur onunda anlamı bakım hizmetcisi tutman için gibidir
şimdi avukat olyına gelince
eğer avukatın duruşmalara girmediğini tutanak ile belirlersen tek taraflı fes etme hakkın olabilir ama bunu kesin söylemiyorum aslında sözleşmende yazar olması lazım yoksa bi avukata sorabilirsin
artı para olayında verdiğin vekalette ahzu kabze ibaresi yoksa korkma avukat senden habersiz 1 krş alamaz şayet bu konular eşiliğinde can alıcı nokta avukatını değiştirmen en iyisi olacaktır avukatın işi ihmali söz konusu olduğundan tek taraflı sözleşmeyi bozabilirsin diye mantık yürütüyorum
şayet avukat tercihi istiyorsan benim avukatımı önerebilirim ben 2007 kaza geçirdim 2009 mahkeme başladı 2012 sonuç aldım bildiklerim bunlardan ibaret
faydalı olabildiysem ne mutlu

Üst Alt