Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sıkıntıdan, bunalımdan sürekli kusmaya başladım! Ne yapmam gerek?

ozk

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
ıyı aksamlar ben askerım suan ıkıncı kez capraz bag amelıytı oldum sıkıntdan sıtrestn sanırım 8 aydır sureklı kusuyorum ne yersem ılk zamanlar normal kusuydum sımdı parmaklıyrum sureklı sabh ogle aksam ne vakt gersem hemen ksuyrum kusarken gozlerım sısıyo yaslar akıyo ve 8 aydır dıslerım kırıldı hep tek tek kusarken basımın arksından agrı gırıyo ne yapmam gerekıyo

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım.Aynı hastalık benimde başıma geldi, evde yattığım dönemler karnım tok olduğu zamanlarda birden sitres faktörü oluştuğu zaman bende bulantı kusma oluyordu.Bu sitresin çoğu sebebi istemediğim bir misafir, veya tokken aniden götürülen bir yer veya araba yolculuğu.Berber koltuğuna bile tokken oturamıyordum, kusarım diye bende tik olmuştu.Mide boşken bu sıkıntıların hiç biri olmuyordu.Hastalık döneminden sonra dışarda geçirdiğim zaman artınca bu sıkıntılı durumlardan kaçmak yerine o gün yapacağım sosyal işlerde yarı tok gidiyorum problem olmuyor.Doktordan rapor alırken bu durumumu anlattım hatta psikolojik teste soktular. Anlıacağın deprasyon cıktı, bizim deprasyon sebebimizde ayağımın bir kısmının felç olması.Sapasağlam adam askerkerliği bitirmişim tam hayatın baharında iş guc kuracağım derken omurilik ameliyatı gecir.Bu hastalığın en tehlikesi bulimiyadır (manken hastalığı) yemeği iştahlı yer sonra kilo almayım diye kendini parmaklayarak kusturur, bu da kilo kaybı gibi ağır belirti verir.

pekı napıcam ben sımdı yanı sureklı kusuyrum dıslerım kırıldı agzımda dıs kalmadı sıkıntıdan dusnuyrum cunku suan askerım capraz bag amelıytı oldum aynı ayagm ıkı kere oldu amlıyt suan 2 cı amlıytm 60 gunundeyım askerı hastnye gdyrum bkmıyolr cok bunalımdyım ben abı bı kaz kez oldurmyı dusundum kendmı yanı kendı kendme konuyrum sureklı cok sıkıntılı surecler gecırdım ben sanırım o hastlıktanım abı cunku o hastalıgın tanısına baktım aynı seyler bende var ve kusarken cok kotu oluyrum artık

Özkan, iyi bir psikiyatriste görünmelisin. Bu zorluklarla tek başına baş edemezsin.

İnşallah askerlikten erken terhis alırsın. Bence bu seni bayağı sakinleştirir. Sonra sivilde iyi bir psikiyatrist...

Abı cok zor durumdayım dıslerım kırılıyo abı agzmda dıs kalmdı 8 tane dıs kırıldı sabah kalktıgımda bıde abı kusarken gozlerım cıkcak gıbı oluyo ılk zamanlar normak kusuyodum sımdı parmaklıyorum cok kotu oluyrum kafamın arka tarafından bı agrı gırıyo sızlıyo yere yıglıyrum ve abı bas agrısı baslıyo bı 10 dk sonra gecıyo ama o an hıc cekılmez oluyo su ıcıyorum hemen cıkrmm lazım cunku agzıma gelıyo ben pıskolojık destek gormem sart ıntıharı dusunuyorum cddı cddı cok bunalımdyım hıc ıyı hısettmıyrum kendmı abı gecelrı aglıyrum kendmı tanıyamıyrum artık

Olumsuz düşünceleri uzaklaştıracak aktiviteler bulmalısın ama bunlar içinde bir an önce askerlikten teşhis olmalısın... Ve iyi bir uzman kontrolünde ailenin ve arkadaşlarının yardımı ile üstesinden geleceğine inanıyorum... Şimdiden geçmiş olsun diyelim...

ıste bu durumda askerlık yaptırılarmı kafayı yıcem yanı nasıl olcak orda tedavımı yaparlarmı kusma ıcın

Üst Alt