Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofreni malulen emeklilik sağlar mı?

%65 engelli şizofren kaç malul dür?

Kısmı bağımlı işlevselliği kısmen tedavi ile düzelen şizofrenim engel oranım 65 fakat malul oranı kaç çıkar 1800 günden malul emekli olmak istiyorum

ben yukarda da yazmıştım birkaç ay önce ve çalışma gücü kaybı tespitim sonuçlandı %45 raporum var ama ağır çalışma gücü kaybı tespit ettiler tekrar sağlık kuruluna falan soktular raporla vermediler bunu şimdi 1800 güne tamamlamak için 2 sene prim ödemem lazım sonra malulen emekli olabileceğim Allah izin verirse

perseküsyon

valla helal olsun ilaçların yan etkilerinden dolayı pek çok arkadaş eminim çalışmaktan ziyade sabahları özgürce uyumak ister buna eminim ha böyle bir iş olsa da seve seve yaparlar kalktığın zaman işe git gibi bir iş :)

Malulen emeklilik 25 madde 2 ci fıkrası ne demek

Arkadaşlar malulen emeklilik 25 maddenin 2 ci fıkrası hangisi oluyor 5510 sayılı yasaya istinaden bilen arkadaşlar yazıyı kopyalarsa sevinirim
OturanBoğa

Bülent abi siz den cevap bekliyorum

Benimde 2023 Temmuz'da başvurduğum malulen emekliliğim 2 defa sevk ile raporların incelenmesinden sonra bu şekilde sonuçlanmış.Adresime red yazısı bile gelmedi SGK'dan bir tanıdık vasıtasıyla öğrenebildim sonucu.

OturanBoğa

Bu sonuca göre bana bir dilekçe yazdırdılar ve Yüksek Kurulda incelenecekmiş tekrar raporlarım. SGK'nın verdiği kararı geri SGK'ya itiraz etmiş gibi hissediyorum kendimi. Dys Evrak Takibine baktım dosyam Yüksek Kurula gönderilmiş. Yüksek Kurul heyeti acaba SGK Sağlık Kurulu kararlarını değiştirdiği oluyor mu yoksa genelde aynı sonuç mu çıkıyor. Bu durumla ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum. Teşekkürler İyi Geceler.

Hastalık listesine göre ağır tanili teşşiz almalisinizki emekli olabilirsiniz yoksa olmaz

Ağır düzeyde çalışma gücünü kaybettirecek türde bir rahatsızlığı olduğunu düşünerek başvuruyu yapıyor zaten insanlar. Reddedilen başvurularda insanın kafasında şöyle bir düşünce oluşuyor. Doktor acaba hastalığı nasıl değerlendirdi ? Hastane malulen emeklilik raporlarını şahıslara vermeyip SGK'ya gönderdiği için rapor içeriğini göremiyorlar. Oluşturulan rapora da itiraz edemiyorlar, reddedilen raporla tekrar SGK Yüksek Kurula itiraz ediyorlar bu durum biraz saçma geliyor insana.

Arkadaşim e devlette görünüyor raporlar durum bildirir yazın çikar

(Gölge)

E-devlet te ve E-Nabız da hangi raporların göründüğünü biliyorum arkadaşım. Üniversite Hastanelerinin verdiği Malulen Emeklilik raporları görünmüyor. Diğer hastanelerde olduğu gibi hastanın eline doktorların doldurduğu form bile vermiyorlar. Randevu alıp bölümleri geziyorsun direk bilgisayara giriyorlar hastalık bilgilerini. Hastane sağlık kuruluna sorulduğu zaman SGK ile bizim kurum içi yazışmamız hastaya rapor verilmiyor diyorlar. Senin dediğinde doğru engelli raporu, durum bildirir rapor ve ilaç raporları hepsi e devlette mevcut lazım olduğunda çıktı alıp alıp kullanıyoruz istediğimiz kurumlarda.

Merak ettiğim konu. Bende organik olmayan psikoz tanısı aldım. Başlık açtım.

Şuan çalışacak durumda degilim hastalık ve ilaçların yan etkisinden kımıldayacak halde degilim.

Geçicide olsa emekli olabilir miyim? Onu araştırıyordum.

1800 gün 10 yıl primim var.

En azından kendime gelene kadar emekli olsam sonra iyileşirsem devam etsem diyorum.

Engelli raporu falanda almadım. Vasi tayin edildi. Bir yıldan fazladır evde yatıyorum.

Çalışırken atak geçirdim. Kendimden geçmişim. 6 ayda anca kendime geldim. İşimden gücümden herşeyimden oldum.

O kadar halsizim ki sürekli yatar pozisyondayım.

xdedahii

Merhaba geçicide olsa emekli olabilir miyim diye sormuşsun ama bunun net cevabını burda kimse veremez maalesef.

1800 gün 10 yıl prim günün varmış Malulen Emeklilik için başvuru yapma da bir engel yok istersen başvur. SGK seni hastaneye sevk eder ona göre karar verir.

Bu işlemler bir kaç ay sürebilir. Evde yatıyorum dışarı çıkmıyorum demişsin senin içinde bir değişiklik olur en azından. Başvuru için SGK'ya gidersin sevk kağıdı hazırlanır sonra hastane muayeneler ve rapor işleri ile uğraşırsın. Başvuru yapmak ile birşey kaybetmezsin belki kabul olur belki red gelir bilemezsin.

(Gölge)

E-devlet te ve E-Nabız da hangi raporların göründüğünü biliyorum arkadaşım. Üniversite Hastanelerinin verdiği Malulen Emeklilik raporları görünmüyor. Diğer hastanelerde olduğu gibi hastanın eline doktorların doldurduğu form bile vermiyorlar. Randevu alıp bölümleri geziyorsun direk bilgisayara giriyorlar hastalık bilgilerini. Hastane sağlık kuruluna sorulduğu zaman SGK ile bizim kurum içi yazışmamız hastaya rapor verilmiyor diyorlar. Senin dediğinde doğru engelli raporu, durum bildirir rapor ve ilaç raporları hepsi e devlette mevcut lazım olduğunda çıktı alıp alıp kullanıyoruz istediğimiz kurumlarda.

Arkadaşim e devlette görünüyor neden inatlaşiyorsun durum bildirir yaz o malulen emeklilik raporlarını gösteriyor geçen biz girdik malulen emekliliğe oradan çikti rapor

(Gölge)

Arkadaşım inatlaştığım bir durum yok ortada. Sen yazdıklarımı okumuyorsun sanırım yada ısrarla anlamak istemiyorsun. ÜNİVERSİTE HASTANESİ tarafından rapor verildi bana. ÜNİVERSİTE HASTANESİNİN vermiş olduğu rapor görünmüyor. Biliyorum nerden bakılacağını zaten durum bildirir yaz çıkar diyip duruyorsun her mesajında.

E devlete gir sonra sağlık bakanlığına orada aşağılarda e nabız var oradan uygulamaya git yazar tıkla oradan görürsün raporunu

*Diğer kurumların raporlarınızı doğrulayabilmesi için T.C. Kimlik Numaranızı ve Rapor Numaranızı vermeniz yeterlidir.

Barda5

Söylediğiniz gibi E-devlet üzerinden gidip E-Nabız sistemine giriş yapıp görülebilir alınan raporlar. Yada E-Nabız uygulamasını da ayrıca telefona yükleyip bütün raporları görebiliyoruz. Engelli raporu, ilaç raporu, durum bildirir rapor ve komisyonun verdiği sürücü raporuna bile ulaşabiliyoruz.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından malulen emeklilik için verilmiş olan raporumun görünmediği için neler yazılı olduğunu bilemiyorum onu dile getirdim sadece. Sağlık Kurulu'na sordum sisteme yüklemiyoruz ve şahıslara vermiyoruz SGK ile kurumlar arası yazışma olarak gönderiyoruz dediler.

Israrla şunu yaz çıkar bunu yaz çıkar denildiği için konu bu kadar uzadı. İyi Akşamlar.

Arkadaşlar malulen emeklilik 25 maddenin 2 ci fıkrası hangisi oluyor 5510 sayılı yasaya istinaden bilen arkadaşlar yazıyı kopyalarsa sevinirim

(Gölge)

25 maddeyi komple böyle yazmışlar. 1. Fıkra yada 2. Fıkra diye bende bulamadım belirtilmemiş. Belki şu işaretlediğim 2. Satır başı olabilir.

BnymnYldz

O zaman senin hastanede sıkıntı var benim aldığımda görünüyor

Bu arada teşekür

Üst Alt