Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofreni teşhisi konuyor ama..?

fringe

Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
1
Arkadaşlar şizofreni raporum var,
paronoid şizofreni ve okb..

şizofreni olduğumu düşünmüyorum, belki okb olabilirim.Tam olarak okb olduğumu da düşünmüyorum.
bakın kısaca anlatayım,

askerde okb tanısı koydular.Çürük verdiler.
ama okb olmayabilirim.Çünkü uç noktada takıntılarım yok.

şizofreniye gelince,
ben şuanda hiç bir ilaç kullanmıyorum.Uzun süredir hiç bir psikiyatri ilacı kullanmıyorum.
kimseyi öldürmeyi düşünmüyorum.
saldırgan değilim.
özel sektörde çalışıyorum.
aklım gidip gelmiyor.aklım gayet normal
ailemle ilişkilerim normal..
çalıştığım şirkette şizofreni olduğumu söylesem inanmazlar,çünkü gayet normalim.

ben nasıl şizofreni oluyorum şimdi? doktora da söylüyorum,şizofreni değilim diyorum. ama doktor anlamıyor.
bakın ben sadece kendimle çelişkili biriyim.
depresyondayım sürekli,mutsuz,keyifsiz,isteksiz.
sürekli yorgunum,hiç geçmiyor yorgunluğum.
33 yaşındayım,ama yaşımın gerektirdiği gibi davranmıyormuşum..bunun bende farkındayım.

birkaç kez astral seyehata çıktım,ruhum bedenimden ayrıldı,kendi bedenimi gördüm,yukarıdan baktım kendime,odanın içinde gezindim.
birkaç kez halüsinasyon gördüm.askerde ankara gata psikiyatri hastanesinde yattığım odanın kapısının önünde gece yarısı bembeyaz giyinmiş bir piyanist bana konser verdi..birde yataktayken ,tam uyuyacakken yatağıma cüceler tırmandı,üzerime çıktılar.bende yataktan fırladım,odamda cüceler var dedim..doktorda kıçıma iğne dayadı.
bakın bunlar oldu..ama belkide olmadı..belkide rüyaydı..yada yarı uykudaydım..ama yarı uykuda değildim..uyanıktım.ama belkide uykuda veya yarı uykuda da olabilirim.
belkide hayaldi hepsi.

ŞİMDİ BUNLAR OLDU DİYE İNSANA ŞİZOFREN DENİR Mİ? DENMEZ DEĞİL Mİ? DOKTOR BANA DEDİ..BİRDE RAPOR VERDİ.

birde metafizik konulara ve dini konulara ve cinselliğe çok düşkünüm.
hayatım ve kafam çelişkilerle dolu.

sizce bunların şizofreniyle ilgisi var mı?

Doktorun ne diyorsa o dur kardeşim haa olmadı başka doktora git oda aynı teşhisi koyarsa dogrudur demekten baska care yok son yazdıklarında normal degil sende farkındasındır

sarasota

zaten kafamı karıştıran da son yazdığım şeyler.
Ama dikkat etmeniz gereken şu,
ben gerçeten şizofreni olsaydım,bunlar kesinlikle oldu demem gerekiyordu.
Ama ben kesin oldu demiyorum,belkide hayaldi diyorum.
Ama hayal değildi onu biliyorum.ama diyelim ki hayaldi.

Benim bunların hayal olduğunu düşünüyor olmam,şizofreni olma olasılığımı ortadan kaldırmıyor mu? çünkü araştırdım çok..şizofrenler şizofren olduklarını bilmezlermiş. Gördükleri hayallere kesin doğrularla inanırlarmış.

E ben kesin doğru demiyorum,belkide hayaldi diyorum.yani açık bir kapı bırakıyorum.o zaman şizofreni olma olasılığım ortadan kalkmıyor mu?

Başka hastaneye de gittim.inanmıyorlar ki bana.
Tutturdular şizofreni diye.

Yapacak birşey yok o zaman sen yaşam ana bak verilen tedaviyide ihmal etme

Şizofrenik şeyler yaşammissin bu senin yaşamını nasıl etkiliyor önemli olan bu bence.normal bi hayatın varsa doktorunuz değiştir bence

Şizofreni insanın hayatını olumsuz etkiliyorsa o zaman ilaç tedavisi verilmeli ama tedavi bir yere kadar hayatının düzenli olması lazım.

Eskiyi bırak boşver takılıp kalma takılırsa bu seni kötü yapar salla gitsin sallayamazssan seni saklarlar kural bu saygıyla arkadasim

Astral Seyahati bende deneyecektim ama korktum yapamadım.. iyi ki yapmamışım

Benim bi arkadaş astral seyahatte malul olmaya çalışıyor kısmet sgk yi inandirabilirse malulen emekli olacak.

Uzaylı değilim caddesi sgk da kurulla öyle bisiklet söyledi maluliyetini istedi kısmet bakalım...eroin ve içinde var arkadaştan ama sgk ya demedi uzaylıları gördüğünü iddia ediyor he deyip inanmış gibi yapınca bize beleş sigara veriyor.

Şizofrenik şeyler yaşammissin bu senin yaşamını nasıl etkiliyor önemli olan bu bence.normal bi hayatın varsa doktorunuz değiştir bence

Şizofreni insanın hayatını olumsuz etkiliyorsa o zaman ilaç tedavisi verilmeli ama tedavi bir yere kadar hayatının düzenli olması lazım.

Eskiyi bırak boşver takılıp kalma takılırsa bu seni kötü yapar salla gitsin sallayamazssan seni saklarlar kural bu saygıyla arkadasim

sallayamıyorum,bozuk plak gibiyim..hep aynı şeye sarıyorum..hayatıma gelince çok düzensiz,mutsuz keyifsiz..iki tane ben var,ben birde diğer ben..ikiside farklı kişiler..ama şizofreni ile ilgili değil bu iki ben..kişilik olarak iki kişiyim..

Astral Seyahati bende deneyecektim ama korktum yapamadım.. iyi ki yapmamışım

korkulacak birşey değil..

Uzaylı değilim caddesi sgk da kurulla öyle bisiklet söyledi maluliyetini istedi kısmet bakalım...eroin ve içinde var arkadaştan ama sgk ya demedi uzaylıları gördüğünü iddia ediyor he deyip inanmış gibi yapınca bize beleş sigara veriyor.

arkadaşını bilemem ama ben yaşadığım şeyi astral seyahat çok iyi biliyorum

arkadaşını bilemem ama ben yaşadığım şeyi astral seyahat çok iyi biliyorum

Kural bu salla gitsin gerçekten saklamayı dene yada öğren inan ki. 6 ay sonra bireyin kalmaz dert etme

İşin gerçeği ne mi hafıza bozuluyor ve müzik dinle hareketli veya arabesk müzik dinle başka yolu yok

Eger kendine yardım etmez sen ilaçlarla bi yere varamazsin hafıza oyun oynuyor çünkü karışık...müzik dinle

Ya arkadaşlar size soruyorum zorla Dr hastaneye sizi yatırdımı hiç

bende paranoid şizofreniyim ilaçlarımı almazsam akli dengem gidiyor

şizofrensen ilaç almadan hayatını sürdüremen

bende ilk hastalandıgımda teşşizler karıştı 3 yıl hasta hasta gezdim depresyon teşşizi koydular ilk önce major depresyonda dediler antidepresanı dayadılar hiç tedavi etmedi sonradan hastalık belirginleşti paranoid şizofreni teşşizini koydular

paranoya

sen bana kesin cevaplar verebilirsin.
lütfen samimi cevapla..
şimdi banada majör depresyon falan dediler..antidepresan kullandım ama hiç işe yaramdı.
bende bütün ilaçları bıraktım.

şimdi hiçbir ilaç kullanmıyorum...şuanda sadece,huzursuz,mutsuz,kafası karışmış biriyim.çok hayal kuruyorum..müzik dinliyorum.arkadaşım yok..kimseyle görüşmüyorum..hep yanlızım..birde çok aniden sinirleniyorum..şimdi senin dediğin gibi şizofren olsaydım ilaç kullanmadığım için yaşamıma devam edemezdim dimi..ee ben yaşamıma çok zorda olsa devam ediyorum..o zaman şizofren değilimdir dimi..

Şizofren teşhisini Dr koydu kişi sağlam gitti hastaneye ama ilaçları sağlam kişi içse bu kişi ne olur nasıl durumla karşılaşır

Sağlam kişi şizofreni ilacı içer de beyindeki kimyasallar bozulur ve sonra şizofrenik olur depresyon ilaçları şizofreniye etkili değillerdir

fringe

yazdıklarını okudum ben de şizofreni hastası bir inşaat mühendisiyim tedavi alarak yıldız teknik üniversitesini bitirdim. birçok şeye doktorlar şizofreni diyebilir. örneğin şiddet, halüsinasyon... sen anlattığın gibi halüsinasyon gördüysen doktorlara göre şizofrensindir ve ömür boyu ilaç kullanman gerekir. şu anda iyi veya kötü durumda olman durumu değiştirmez. ben de gayet normalim ama geçmişte buna benzer durumlar yaşadığım için doktorlar bana şizofren diyor ve tedaviden vazgeçmiyor.

oguz442361

oğuz ama ilaç kullanmıyorum..normalim..şizofren olsaydım ilaç kullanmadan nasıl normal olurdum ki..ben çok hayal kuruyorum..birde doktoruma sadece astral seyahat yaptım diyemi şizofren diyorsunuz bana dedim..o da dediki 1 kez bile astral seyahat yapman veya halüsinasyon görmen yeterli..şizofrensin diye durmadan halüsinasyon görecek veya astral seyahata çıktığını söyleyecek değilsin..bunun 1 kez olması bile yeterli..sen bunları düşünme..ilaçlarını kullan dedi.yazdıklarımı en başta yazdıklarımı okudunuz mu..sizin yorumunuz ne..

Arkadaşlar yanlış anlamayın şizofren deyince aklınıza deli yada aklı gelip giden birimi oluyo hep aklı gidince kimseyi tanımıyomu oluyor anlamadım şey bu

bunlar oldu diye sana şizofren denir ilaçlarını kullanmazsan ve durumun kötüye giderse bir problem çıkarsa ve bunu doktora sen veya ailen anlatırsa, şizofreni teşhisin olduğu halde ilaç kullanmayıp durumun kötüye gittiği için hastaneye yatırılırsın uzun süre çıkamazsın ve rapor oranın %80 olur benim bildiğim böyle. %80 vermek doktora kalmış tabi

yatırır. beni öyle yapmışlar . ailem, doktor size bırakmıyorum ben yatırıyorum imzalayın şurayı demiş. ben dışarıdaydım doktor bana dışarı çık demişti.

ailem de yatırmak istemiş ama doktor ben size yatırayım mı diye sormuyorum demiş

Ozaman herkez kafasına göre yatırıyorsa hastaneye gitmeyelim daha iyi

Üst Alt