Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatı olmalı mıyım karar veremiyorum..?

evet bu ihtimaller herkes için var
ama 35 derece eğim ameliyat için çok erken bir zamanlama.ben 70 derecenin üzerinde bir eğimle yaşıyordum.8 yıldırda ameliyatımı erteledim.hep vazgeçtim.ben baltalimanındaki doktorlara da görünmeni tavsiye ederim.bu derecedeki bir eğimi ameliyat edeceklerini sanmıyorum.
daha öncede belirtmiştim arkadaşımda 36 derece eğim var hatta aynı doktorun hastasıyız.doktorum beni ameliyata aldı ama arkadaşıma şuanda önermiyor.
gitmek istersen doktorumun adı temel tacal.baltalimanında.

kifoskolyoz' Alıntı:
Türkiye'de bu işi çok iyi derecede götüren değerli hekimlerden birisi de Florence Nightingale Omurga Cerrahisi Merkezi Başkanı Prof.Dr.Azmi Hamzaoğlu 'dur ... Ameliyat öncesi herkes mutlaka fikrini almalıdır diye düşünüyorum ...

Ben de Azmi HAMZAOĞLU'nun hastasıyım . Ne zaman olmuştunuz ameliyatınızı ve hangi FN Hastanesinde acaba ? Geçmiş olsun :wink:

Bende bir ay öncesinde ameliyat oldum şuan eskiye nazaran ağrılarım çok azaldı ve rutin işlerimi rahatlıkla yapabilir oldum.ameliyat öncesinde kararım netti ama korkularım vardı.Doktora güvenmek hastanın psikolojik rahatlığı açısından çok önemli.Ben haydarpaşa numune hastanesinde DR CİHANGİR İSLAM tarafından ameliyat edildim.Bu hastalıktan muzdarip kişilere söyleyebileceğim tek şey bir an önce tedavi işlemlerine başlamaları.

hayat çilesi

merhaba burda bulunan ve aynı kaderi paylaştığım kardeşlerim.ben 19 yaşındayım.8yaşında skolyoz hsatalığına yakalandım.ve ankara dışkapıya geldik çattık..orda 6kez ameliyat oldum.3tanesi platin taktılar ama adi platin koyunca kırıldı ve çıkarmak zorunda kaldılar.bu arada vucüt direnci düştü ve bünye güçsüz kaldı iltahap oluştu ayaktan.ve bunuda ankarada dışkapıya götürdük orda tam 2ay oraya gönder buraya git derken süründürdüler.sonra kendileri yaptılar ve doktorlar ayağımı bigüzel parçalamışlar.sonrada beceriksizlerine.aileme bu ayak düzelmez keseriz demişler.daha sonra böle devam etti akıllanmaya başladık ki:istanbul samatyaya geldik.burada düzelttiler sonra uzatma oldu.bu arada sırtımı ihmal ettik tabi ve sırtımıda o esnade ameliyat yaptırdık.değişen olmadı uzatma esnasında ayak iltahap aldı.2sene iltahapla uğraştım ama sonuç bulamadım.sonunda istanbul çapa doç.dr.levent eralp vardı ona muayene oldum.ayaktan umutsuzdu geçmesi uzun sürebilirdi ben direncimi yitirmedim ve dayandım.ve ameleyat oldum erken tedaviye yanıt verdim doktorlar şaşırmışlardı.skolyozum bu arada artı ama doktorlar çook ameliyat geçirmişsin enaz 2sene beklemen vucüt toparlaması lazım dediler.şuan 3senem ve ayağım sağlıklı kesilecek olan.sırtıma uğraşacam ama şuan çapada prof.doktor ufuk bey var ona muayene olacam duyanınız varmı yada bana önereceğiniz bir doktor artık ssk kullanmayacam parayı dekleştirecem paradan kaçmayacam...yardımcı olacak varsa. :cry: lütfen karşılık yazsın..artık buralıyım bende hertürlü yardımada hazırım...

bncede olmasılısn bnde 4 kere ameliyt oldum bizim hastalıımız malesef yavaş yavş düzelenn bi hastalık ama gerçktn ileriki yaaşmın için şimdiden önlemler alınmalıı ben hiç ameliyt olmaynlarıdaa grdm bee çok fazla ilerlemee ve nefes darlıı çekenler varr

slm site üyeleri ve deniz ince

SLM ARKADAŞLAR!!!Öncelikle hepimize geçmiş olsun.Zor bir hastalığımız var ama tedavisi mümkün.Bu yüzden umutlu olmalıyız.Unutmayalım ki sırf hasta olan biz değiliz,nice hastalar var ki tedavi şansları bile yok.Fiziksel görüntü rahatsızlık veriyor olabilir , napalım bizi beğenen böyle beğensin.
Ben de konjenital skolyozum.2 defa hacettepede ameliyat oldum.Çok şükür şu an iyiyim.İlk ameliyatımı 14 yaşında oldum,kemik grafti koydular ve ameliyattan 1 hafta sonra alçıya aldılar. 6 ay alçıda kaldım.Eğrilik 3 sene sonra tekrar artınca 2. ameliyatımı oldum.Bu sefer platin koydular.Şu an çok şükür her şey iyi gidiyor.Bunda doktorumun da büyük rolü olduğunu düşünüyorum. hacettepe ünv. de Doç.Dr. Rıfat Emre Acaroğlu ilk ameliyatımı, şu an yeni Prof olan Ahmet Alanay ikincisini yaptı.İkisi de çok baaşarılı hekimler, tavsiye ederim.
Ameliyat olmaktan korkan arkadaşlar lütfen korkmayın.Moral ve iyi bir bakımla 5,6 ayda eskisinden daha iyi oluyorsunuz. 1 sene sonra da ayakkabınızı eğilerek bağlıyabiliyorsunuz.
Herkese çokkkkkkk geçmiş olsun

nasıl yardımcı olabılırım

Merhaba bir zamanlar ameliyat olup olmama konusunda kararsız olanlardan biride bendim ama suan ameliyat olmuş ve sağlıklı biri olarak karsınızdayım eger merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz sorular varsa yardımcı olmaya calışırım kendimce

Sizin açtığınız başlıklara cvplar yazıyordum ama uzun suredır bakamadığım ıcın ıpın ucunu kacırdım artık bu başlık altında sorularınızı yanıtlamaya calışacagım

geçirmiş ve görmüş biri olarak :D :D :D :)

slm herksee

merhaba arkadaşlar ben ramazan istanbuldan ben 16 yıl bekledim bu ameliaytı çok geciktirdim artık teknolojii çok iyi ama hocanızı iyi seçmelisniz 01.102008de ameliyat oldum ameliayatım çok iyi geçtii ama çok agrım oluyro vidalar kasıyor beni dayanamıyroum soguklarda etkilyor tabiki benim gibi agrısı olan arakadaşlar varmı ve türkiyede tek tafsiye etcegim doktor kocaelii ünv ortapedi ana bilim dalı başkanı porf ..ahmet şarlak yaptıgı ammeliyatlarınnın hepsi başarlı geçti araştırıdm gitmedigim hoca kalmaıştı türkiyede ona güvendim oldum sabır diyor agrı olur diyro ama 1yıl boyunca hep agrım var sizlerde varmı agrı lütfen fikir verin:

vidalar we platinler alınmıo ama sn ameliyat ol 75 derece olmuş hastanede birisi wardı 88 derce di dümdüz oldu akciğere baskı yapabilir bnce ameliyat ol

skolyoz ameliyatında bende çok korktum ama şu anda çok çok iyi durumda. Hiç bir sağlık sorunu yok. Omurgaya takılan çivileri (herhalde çivi deniyordur bilmiyorum) ikinci bir ameliyatla almadılar. Zaten ameliyattan önce de alınmasına (ekstra bir terslik çıkmadığı sürece) gerek olmayacağı söylenmişti.

En az iki uzmanın görüşünü almayı ihmal etme sakın.
Bu ve benzeri ameliyat olan arkadaşlarımızın önereceği doktorlar varsa yazsınlar lütfen...

Üst Alt