Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatı sonrasında manken oldu

Arkadaşlar benim de 120 derece eğrilik 23 yaşındayım ve ne kadar boyum uzar ya da ne kadar düzelirim bilmiyorum. Hiç ameliyat olmadım inşallah bu yaz bi sorun çıkmazsa ben de olacağım umarım ben de onun gibi dümdüz olurum. Ben sağlığıma kavuşayım da mankenlik onlara kalsın... :)

Dokrorum % 60 düzelir dedi ama bu ne kadar oluyor bilmiyorum herşeyi çok merak ediyorum... Lütfen cevap yazsın olanlar...

aynı durumu bende yaşadım düzeltiliyor...

zehirliyaprak;
Yaşın biraz geçmiş kemiklerin sertleşme durumundan dolayı ameliyatın riskli 17yaşında ağır bir skolyoz ameliyatı geçirmiştim doktrum bana biraz geciktiğimi söylemişti 23 te az değil..Umarım iyileşirsin...

Eğrilikler düzeltiliyor sistem çok gelişti ama yaş erken olursa iyi olur... ne kadar erken yaşta olunursa o kadar düzelme olur.... skolyoz ameliyatları artık eskisinden daha iyi ve düzeltiliyor bu kızın düzelmesi bence hiç şaşılmayacak bir şey değil ... ama hemen ayağa kalkamaz birde bunun alçı devresi var...

zehirliyaprak;
Eğer doktorun % 60 dediyse kendine güveniyor ve sana garanti veriyorsa kimseye bakma dal içeri ve ameliyatını ol....

bu yarıdan biraz daha fazlası düzelmek demek...

Gülcan83;

Sanki ne demek tamamen abartmışlar.o ameliyattan çıkan manken olabilr mi hiç.yine belirtisi kalıyor.olnalar var.

benim bi arkadaşım vardı 80 yada 90 derece falandı eğriliği İzmirde doktor Nuri amcam var Nuri erel var el Micro cerrahide o nerdeyse sıfır haline getirmişti onu görünce gözlerime inanamıştım ameliyattan sonra :) ama o zaman Nuri amcam ameliyatı ssk hastenesinde yapmıştı ve ssk imkanları ile resmen bi mucize yapmıştı.ama ssknın durumundan dolayı ve arkadaşımın bünyesinden ameliyat sonrası bazı problemler yaşandı ama ben ilk defa bi skolyozun neredeyse sıfır olduğunu gözlerimle gördüm.doğuştan dümdüz olan biri gibi oluyor.şuan arkadaşım aynı durumuna döndü yaşadığı bazı talihsiz olaylardan dolayı :(

Epikriz ve diğer tüm bilgilere gerek yok ki. Asırlardır süren bir insan modeli yaratma düşüncesine "katkısı var mı yok mu" ona bakarlar. Görsel yayınların severek yaptığı bir hizmet bu. Bakın manken gibi oldu: Olmaıd mı?
Görüntü güzel tanımına uyuyor mu? Uyuyor.
Standartlara uygun hale geldi mi? Geldi.
O halde bu sürümü buyuk iştahla sürerler piyasaya.
Skolyozlu bir bayan model olamaz. Sakatlar kategorisi hariç tabi. Skolyoz göze anormal görünüyor. Sadece hastalık olarak tıpta anormal değil. Göze de anormal görünüyor.
Göz anarşisini engellemek de görsel yayınların görevi. Güzel süürmleri piyasaya sürecek ki karanlık güç konseyinin emirlerini harfiyen uygulasın beyinlere göz kod 1 genlerini yerleştirsin:)
o yüzden bu haber sağlık sektörüyle alakalı değil modern insan yaratma stratejisi ile alakalıdır.(Karanlık Güç Sisteminin Staratejik araştırmalarına hizmet eden bir kurumdur Modern insan yaratma staratejik ve araştırmalar konseyi KIsana MİYSA:):))
Etkisini silecek panzehir bir süre daha bulunamayacaktır uzgunum. Ama gezegen güvenlik konseyi araştırmalarını halen sürdürmektedir.
:)))

Bu şekilde bir sunum Modern İnsan yaratma staratejiik ve Araştırma Konseyi(MİYSA)'nin sunum tarzıdır. Yeni bir sürümü bu şekilde sunar daima:) Sağlık açısından getirisi götürüsü ve saglık adına bir mesajla ilgilenmez. Yeni insan yaratma adına yapılan bir hizmet sunumudur:) Resme bakın ve tercih edin mesaj agırlıklı yani Göz Kodu 1 kod görselidir bu. Sakatlara saglık kodu 1 olarak (saglık açısından neler yapılabliorun cevabı) geçerken beyinlere güzellik ve saglam bedene vurgu yapar. o yüzden işe yarıyor bu tarz bi haber ve sunum genelde:

Omurga ameliyatından podyuma

İngiltere'nin Dorset Bölgesi'nde yaşayan 16 yaşındaki Josie Chapman’ın omurgasına takılan platin, boyunu 13 santim uzatınca, genç kız model olma hayaline kavuştu...

Deşifre etmekten başka yapabileceğimiz bişi yok şu an:)

Söylenenler dogru bende yeni skolyoz amelıyatı oldum. Boyun uzuması egriliğe baglı. Benım egrılık 40 derece 3-4 cm uzama oldu.:p

Üst Alt