Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatından sonra ameliyat izi kalıyor mu?

pınarb

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
mrb acaba ameliyat sonrası sırtta dikiş izi kalıyomu yoksa tamamen kayboluyor mu?

hey allahım artık talepleri abartıp kusura bakmayın ama iyice suyunumu çıkartıyoruz nedir :D iz kalıyomu ben keşke iyleşsem skolyozum düzelsede heryer iz olsa ne olucakki dikiş izlerinden önce atlatacagın biçok adım var onlara yogunlaş

Skolyoza özel bir durum var mı bilemiyorum doğrusu, ama tam sırtımdan bi karış alılmıştı omurilik ameliyatımda, sonrasında estetik-dikiş-zımba atıldı, şimdi iz olduğu nerdeyse anlaşılmıyor. Yani özellikle estetik dikiş olursa (genelde bunun için ekstra talep ve ücret gerekli sanırım) iz kalmaz gibime geliyor. Zamanla silikleşiyor iyice...

sırtta kaslar çok sert oldugu için zımba yani tel dikiş atılır ve büyük ihtimallede estetik o bölgeye çok zordur daha dikkatli ve küçük dikişler olur diye düşünüyorum

ben skolyoz ameliyatı olmadım ama daha önceki dikişlerime dövme yaptırdım çokta şekil oldu :p

:lol: :lol: :lol: DİKİŞ İZİ KALSA NE OLACAK? :D :D :D
ÖNCE İYİ OLMAYI DÜŞÜN ARKADAŞIM....

elbette kalacaktır kardesim ama bunu önemseme sağlığının iyileşmesini düşün geçmil olsun.

tabiki önce sağlık ama insan her şeyi öğrenmek istiyo eğer iz kalmaması için bir yol varsa öğrenmek isterim sonuçta genciz ithal_kunduranın söyledikleri dogru ama kalıyosada tabiki yapıcak bişey yok bu yüzden ameliyattan vazgeçicek diliz

iz kalıyor ve estetik dikiş olmuyor sanırsam bende arastırmıstım ama tek neden bu olmamalı senin için iz kalsın bosver ama sen iyiles gecmiş olsun

vucudumun..delik desik olmadigi yer yok...,hani ,parca ,parca,yerlestirilen oyun var ya.....bende bulamazlar...puzzle gibi.. onun icin iz miz.. seviyorum vucumumu ..benim biraz karisik oldu ama anlayana

saolun ya insana acayip moral veriyosunuz 3 senedir bu ameliyatı olmam gerektigini biliyordum ama cesaret edipte hiç bir şey yapmıyordum bu forumda yazılanları okuyunca yarın gel ameliyat ol deseler hemen giderim

pınarb iz kalsada kalmasada aynı sayılır bu amelıyatı olmassak o samanda egrılık bellı oluor ha iz, ha egrılık ne farkeder een saglıklısı amelıyat:D:D ..
bende skolyozum bende amelıyat olmayı dusunuyorum.. doktorunu ii sec arastır we ol bence amelıyatını..
Allah sifanı werır ins..cok gecmıs olsun..
:wink:

sanada çok geçmiş olsun damla ikizi doğru söylüyosun inşallahsorunsuz bi şekilde ameliyatını olursun

keşke ameliyat olabilseydim bende düzelseydi skolyozda izini gururla taşırdım valla hatta büyük şeref duyardım :)

M.ESRA ERUSTA' Alıntı:
Valla ben bu ameliyatı olduğumda estetik dikiş yoktu,dolayısıyla kaldı.Şimdi nasıldır bilemem ama sanırım şuan estetik dikiş yapılıyor.

tabiki iz kalıyo ameliyetten sonra... benim dikişlerim estetik.sadece çizgi seklinde bir iz var? :)

okudum yazıları insanlar dikiş izine niye bu kadar takılmış anlamış değilim

varsın dikiş izi kalsın sağlığınıza bi faydası olacaksa tedavi imkanlarından yararlanın

dikiş izi kaybolsun diye dövme yaptırmak mantığa aykırı

kendinizle barışık olun

herkese sağlıklı bir yaşam diliyorum

Üst Alt