Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz-Kifoskolyoz olan kim var?

gozdee;

gözde biraz bahseder misin? % kaç skolyozun? Hiç azalma oldu mu?

hasanyangel;

skolyozumun derecesini bilmiyorum ama kimse fark etmiyor. sanırım yüksek değil. dedim ya uzun süredir doktora gitmiyorum. ancak ilk teşhis konulduğunda ki bu 10 yıl önceydi o zamanlar bir omzum daha aşağıdaydı. şimdi o fark kayboldu. sadece eğildiğimde sırtımın sağ tarafı biraz daha yüksek görünüyor. onun dışında bana bir zorluğu yok.

gozdee;
Gözde hiç nefes darlığı yapıyor mu? Ve fizik tedavi egzersizleri , korse veya yüzme bunları yaptın mı? Derecesinde bir azalma oldu mu ki acaba?

hasanyangel;

ben korse kullanabilecek yaşı geçmiştim faydası olmaz dediler. fizik tedaviye gittim bir ay. ama çok ağrılarım oldu bıraktımm. yüzme yaptım ve iki günde bir spora gidiyorum. hayır nefes darlığı yapmıyor. ben kendimi çok iyi hissediyorum. inşallah skolyozlu herkes ağrılarından kurtulur

gozdee;

gözde bilgiler için teşekkürler bende yüzmeye yazılacağım. Ve sporda ne tür hareketler yapıyorsun?

hasanyangel;

Her biri vücudun farklı bölümlerini çalıştıran toplam 9 aletin bulunduğu( hidrolik aletler) bir program her alette 30 saniye kadar çalışılıyor diğer alete geçiliyor böylece vücudun tüm kasları çalışmış oluyor. toplam yarım saat sürüyor.

arkadaşlar bende de kifoskolyoz var. merak ettiğim sizleriniz boyu kaç. genelde boy kısalığına neden oluyor denliyor. benim boyum 1.66 yoksa zaten o kadar da kısa olmuyor mu. bunu merak ettim
:)

Arkadaşlar bende skolyozum. Benim ki doğuştan 1998 de ameliyat oldum. Ankaralıyım. burada ibni sina hastanesinde oldum. Platin takıldı. Lakin yürürken ameliyattan sonra bir bastona düştüm. Bir elimde baston var şuan. Ameliyatın bir kötülüğü bu oldu. Lakin eski ağrılarım yok.

merhaba arkadaslar, benim de kizimda kifoskolyoz (23 derece) var -3 yashinda. ameliyat deyenler de var, sporla gececek deyen doctorlar da. sizin kiziniz ameliyat oldumu? nasil gecdi? detayli anlatirmisiniz lutfen

bdrttn.85 Merhabalar.
benim kizimda da (3 yas) Lomber Kifoz Skolyoz (23 derece) var. Ameliyat soylediler, ama karar veremedik. sizden detayli bilgi ala bilirmiyim? mesela, kac yasinda ameliyat oldunuz? dogusdan skolyoz varmiydi? ikinci ameliyata (platinin cikarilmasi) gerek varmi? onceden tesekkurler

merhaba Ozlem,
Sana 1 kaç şey sorsam olurmu? Bize yardim edermisin?
benim kizim da dogustan kifoskolyozlu. derece 23. Detaylı bilgiye ihtiyacım var. Sende kaç derece? (Lumbar Skolyozmu?) hiç ameliyat olmadin mi? 28 yıl boyunca derece hiç artmadı mı ? Spor yapdınmı? Özür dilerim fazla yordum seni. önceden teşekkürler.

hasanyangel;

ben bfit e gidiyorum ama orası kadınlara özel. AMA spor ve sağlık merkezi olan yerlerde bualetlerden vardır yalnız hidrolik aletler olması çok önemli yoksa omurga zorlanır Hidrolik circular sistem diye araştırabilirsin

selam

Bende k,foskolyoz hastasıyım. 28 yaşındayım. hiç bu konuda doktora görünmedim. Utandım ve korktum acıkcası. Evliyim ve 11 aylık kızım var. ileride kızımla dalga geçerler düşüncesi ile ameliyat olmak istiyorum. Ameliyat masrafları ne kadar ve yaş sınırı var mı... Tedavi süresi ne kadar. bu konuda bana yardımcı olursan sevinirim. Hoşçakal

ben 13 yaşındayken kamburluk başlangıcı tespitiyle Ege Üniversitesinde PROF. Erhan SESLİ tarafından skolyos amaliyatı oldum, belimden boynuma kadar platin koydular, ondan sonra her türlü sportif faliyete katılmam mümkün olmadı, 7 yıl sonra 2010 yılında tekrar bir amaliyat oldum ve platinleri çıkardılar, şuanda hiçbir şikayetim yok Allaha şükür.

Gülcan Hanım ben oldum şuan 20 yaşındayım platınlerım hala duruyo engelli raporu almaya calışıyorum bu konu hakkında bilginiz var mı acaba..

Skolyoz

Merhaba arkadaslr. Skolyoz ameliyati olan varmi? Nerde hangi doktora oldu nasil gecti bana yazabilirmisiniz lütfen?

forum sayfasına bugün üye oldum belki yazacaklarımdan dolayı bugünde çıkartıla bilirim. Arkadaşlar öncelikle bu hastalığın pençesinde olan herkeze
rabbim tez zamanda acil şifalar versim birkaç yorumu okudum bu ameliyattan güzel sonuçlarla ayrılanlar olmuş ne mutlu onlara ama benim acım büyük tarifsiz sadece birkaç uyarıda bulunmak için bu forumda yazmaya karar verdim bizim canımız yandı başkasının yanmasın

benim abimde bu hastalıkla yıllardır uğraşıyordu çekenler bilir ağrılı bir süreç ama korkuluda bir süreç ameliyat herkezi korkuttuğu gibi abimide korkuttu ama sonunda ameliyata karar verdi
30/01/2014 tarihinde İZMİR BORNOVA ŞİFA HASTANESİNDE PROF.ERHAN SESLİ ve ekibinin katılımıyla bu ameliyatı oldu oldu
ama olmaz olsaydı yada o hastanede olmasaydı abimin ameliyatı ii geçmişti ama ameliyat sonrası gerçekleşen komplikasyonlardan dolayı 01/02/2014 tarihinde abimi kaybettim daha 37 yaşındaydı ii olmaktı hayali ama olmadı neden mi? hastanenin pisliği abimin enfeksiyon kapmasına neden oldu yoğun bakımı görmelisiniz döküntü abimin kanaması oldu 2 gün y.bakımdakiler kendi uyarana kadar bunu bile farketmedi ciğerleri su topladı bunu bize ölene kadar söylemediler bile
ayrıca sürekli kullandığı beyiin ilacını dr. yazmadı listeye diye 2 gün o ilaçları vermemişler böyle sorumsuz insanlıktan uzak bir hastane aman bu ve benzeri bir ameliyata karar verirken önce hastaneyi sonra dr. seçin ALLAH kimseye bunu yaşatmasın.

Allah rahmet eylesin. : (

Bu durumda ama diyerek söze başlamak ne kadar doğru bilinmez "ama" sıkı araştırmalar sonucu iyi bir hastane, güvenilir bir doktor var ise işin başında cesur olmakta fayda var derim.

Zira uzun yıllar araştırarak, çözüme ulaşmış biri olarak söyleyebilirim ki, ameliyat ile sağlığına kavuşan yüzlerce skolyoz hastası biliyorum. Hastalık ileri derecede ise ve ilerlemeye devam ediyorsa başka çözümü yok zaten. Bu gibi durumlarda ameliyat olunmazsa da sonuç hüsran olabilir. İki ucu .. değnek gibi mi diyim ne diyeyim bilemedim.

Kimi ameliyat olarak üzülüyor, kimi olmayarak. Bir de ameliyat olarak mutlu olanlar var. Rabbim onlardan eylesin tüm hastaları inşallah.

Ben 19 sene once capada unsal domanice ameliyat oldum 4 sene once bel fıtığı başladı agrilarin artmasıyla bugun emar çektirdim unsal beyden aldigim imzali belgeyle fakat emardan sonra sanki sirtimdaki platinin vidalarinda oynama hissi var acaba bisey olurmu :(

Valla ben 36 yaşındayım hiç ameliyat olmadim iyiki olmamisim böyle daha rahat bence

Izmirden scolyoz arkadaş varsa tanışıp muhabbet etmek isterim bende

Arkadaşlar 31 yaşındayım 90 derece kifozum var nefes darlığı başladı astım teşhisi var hava kullanıyorum. Bir anneyim 3.5 yaşında kızım var. İzmirde ve ankarada ameliyat olma şansım var ameliyat ol der misiniz lütfen yardımlarınızı bekliyorum.saygılarımla

Merhabalar cok geçmiş olsun. Ben 29 yaşımda gectigimiz aralik ayinda ameliyat oldum. 76 derrece kifoz 25 derece skolyozum vardı. Ameliyattan sonra hiçbir ağrı sizi hissetmedim. Iki gün boyunca morfin verdiler. Hastanede 4 gün kaldım. Bir ay sagimdan soluma donerken annemden yardım aldım. Daha sonrasında havuza başladım. Havuz bana cok iyi geldi. Robotluktan çıkardı desem yeridir. Ama şuanda bile cok uzun süre oturamiyorum.uzanma ihtiyaci duyuyorum. Herkeste aynı olmayabiliyormus. Bunun dışında sormak istediğiniz birşey varsa cevaplayabilirim

İnceliğiniz için çok teşekkür ederim şerife hanım. Hangi hastanede kim tarafından ameliyat oldunuz acaba

Rica ederim ne demek. Ben ameliyat öncesi netten çok araştırma yaptım ve bunalıma girdim. O kadar çok korkutucu şeyler yazmışlar ki neredeyse vazgececektim. O yüzden ne yaşadığımı açıkça yazmak istedim.
Benim hocam önceden Haydarpaşa Numune Hastanesindeydi. Bir yıldan uzun zamandır Pendik'te emsey hastanesinde. Prof Dr. Şevki Erdem mükemmel bir insan. Tereddüt etmeden tavsiye ediyorum.

Haklısınız ben de yarım kalacağımı düşünmeye başladım çok zor arkada bi çocuk bırakarak bu ameliyat kararını vermek çok daha zor

İzmirde olan arkadaşlar 9 eylül yada ege üniversitesinde kifoz ameliyatı yapan hoca biliyor musunuz.Acil cvp yazarsanız sevinirim.

Bende skolyoz kifozum seni anlıyorum ağrılar sızılar hepsini bende yaşadım konuşup dertlenmek isterim seninle ben izmirdeyim 05422167844

Başlığı yeniden canlandırayım. Aramıza yeni katılan skolyozlular var ise bu başlık altında bilgi edinmiş de olurlar. Diğer arkadaşlar da son durumları hakkında güncelleme yaparlar haberdar oluruz birbirimizden

Üst Alt