Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz-Kifoskolyoz olan kim var?

Sevgili WaLe
Ameliyattan korkma. Ne kadar erken olursan o kadar iyi olur. Olmamanın riski daha fazla . Milyonda bir bile iyi olma şansın varsa niçin değerlendirmeyeceksin ki...Bunu zaten doktorun sana söylemiştir. Oğlumun 130 derece skolyozu vardı. Biz de senin gibi korktuk, tabii ki riskleri var. Ama hayatın kendisi bir risk zaten, neyse. Bildiğin üzere yaşam kalitesini oldukça düşürüyor. Haziran 2009 da Ahmet Alanay Hocam a ameliyat ettirdik. Muhteşem bir düzelme oldu. Çocuğum kendini çok beğeniyor. Ha bre aynanın karşısında. En önemlisi kalbi ve akciğeri rahatladı. Doktorumuz bu başlangıç dedi. Bir yıl sonra daha da rahatlayacak dedi. Önce Allah'a ,sonra doktoruna güven ve bir an önce ameliyat ol. Artık geciktirme. Korkma. Ne yaşanılacaksa zaten yaşanıyor. Gerçi bu msj ne zaman yazmışsın bilmiyorum. Umarım ameliyatını olmuşsundur.

skolyoz

Slm Arkadaşlar;
Öncelikle hepinize Allah Şifa versin İnş....
Ben 30 Yaşındayım ve yaklaşık bundan 6 yıl önce tesadüfen skolyoz olduğumu öğrendim.. Sonrasında gittiğim ortapedi dr. korkacak bişey olmadığını bu yaştan sonra ilerlemeyeceğini ve iyileşmeyeceğini bana söyledi. İlerleme olmaması halinde zaten sıkıntı yoktu çünkü durumum çok iyiydi..Ama belli bir zaman sonra hafif agrılar hissetmeye başladım.. ve zamanla biraz biraz derken agrılar baya bi arttı.. Yani artmaz denilen skolyoz derecesi baya bi arttı ve Şu anda amaliyatlık duruma geldiğimi çok iyi biliyorum.. (omuz ve kalçamda belirgin bir smetri bozukluğu var ve sanki bir bacagım diğerinden kısa duruyor vs..) Ama kesinlikle cesaret edemiyorum..
Sizlerden ricam Bu ameliyatı olan arkadaşlar öncesi ve sonrası hakkında beni bilgilendirirse çok sevinirim.. (Özellikle gelişme yaşını geçmiş arkadaşlar olursa sevinirim) Amaliyatın riskleri, sancısı, düzelme ne kadar oldu, hayatını ne kadar kısıtlıyor, ne kadar zaman sonra toparladınız vs...
Şimdiden çok Tşk Ederim...
ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN..............

merhabalar ben de kifoskolyoz hastasıyım.11 yaşında bir ameliyat geçirdim ama işe yaramadı.başka bir ameliyat yapacaklarını söylediler.doktorlar ameliyatta %50 felç ihtimali verdiği için ben de ameliyat olmadım.şimdi hastalık ilerliyor.ben de her şeyi yapamıyorum.bazı etkinliklere katılamıyorum.şu an 15 yaşındayım.çok fazla yürüdüğümde bacağım ağrıyor,nefesimde sorun var,midem ağrıyor...bu hastalığın çaresini sabırsızlıkla bekliyorum.bir doktor bize akupunkturla biraz ilerleme olacağını söyledi ama yamukluk sırttaki yüksekliğin kalacağını sadece duruşun biraz düzeltileceğini dedi ve tedavi süresinin çok uzun olacağını söyledi.ben kabul etmedim biraz için o acıyı çekmeye değmez dedim.hayata bakış açım şu bu hastalığın bana verilmesinin iyi bir nedeni var derdi veren allah dermanını da verir elbet.çok şükür ediyorum işlerimi kendim görüyorum birine muhtaç değilim duyuyorum görüyorum konuşuyorum yürüyorum ben daha ne isteyeyim allahtan.çok şükür allah sevdiği kullarına dert verirmiş iyiki bana da vermiş ama ben hastalığımı dert olarak görmüyorum.bazen insanlara kızıyorum ağlıyorum ama sonra yine şükrediyorum.size tavsiyem hiç isyan etmeyin hayata küsmeyin kötü biri profilini göstermeyin şükür edin bu güzellikleri göremeyen insanlar var yaşadıklarının farkında olmayanlar var çok şükür.kafama pek takmıyorum ama hastalığım zaman zaman önüme engel olarak çıkıyor.mesela her etkinliğe katılamoyrum hayatta en sevdiğim şeyi dans etmeyi yapamıyorum ama olsun çok sorun değil.bunları size anlatmak sizlerle paylaşmak istedim.başınızı ağrıttıysam özür dilerim.herkese acil şifalar diliyorum.:)

arkadaşlar bende skolyozum yaklaşık 11yıl once tespit edilmişti skolyoz olduğum... daha ozaman ameliyat olmam gerekiyomuş ama bana fizik tedavi önerildi sadece 2yıl boyunca fizik tedavi gördüm 3yıl korse taşıdım ama ne yaptıysam işe yaramadı şu an 21 yaşındayım haseki eğitim ve araştırma hastanesine gittim 90 derece skolyozum olduğunu sölediler "çok ilerlemiş biz ameliyat yapamayız fel kalırsın" dediler çok üzüldüm
90derecelik olan bi skolyoz daha aza indirilemez mi? ya da düzelme ihtimali yok mu? lütfen bilenler varsa beni aydınlatsınlar :(:(:(

benim 90 derece idi 3. ameliyatımı paü beyin cerrahisi bölümünde doç dr bayram çırak yaptı 63 derece şimdi

Eee bende skolyoZ hastasıyım.Yaş 41.Yürüme de bir sorun yok.Ama merdiven çıkarken zorlanıyorum.Ayrıca bir de nefes darlığı oluyor.

slm arkadaşlar.Bende kifoz var.80 derece.yeni öğrendim ve ameliyat önerdiler.aslındaönermediler mecbusun dediler.ne yapmalıyım.yaşım 40.sevgilerimle

kifoz ameliyatı olan ses versin

slm arkadaşlar.Sitede yeniyim ama bakıyorumda sorulara çok cvp verilmiyor burada.Yani çoğu soruya.Umarım benim sorum için sizden çok yanıt gelir ve sizden faydalanabilirim..Kifoz ameliyatı olan arkadaşlar ses verin.Şimdi nasılsınız?şikayetleriniz varmı?Varsa neler?dereceniz kaçtı?mutlumusunuz?pişmanmısınız.Şimdiden çoook teşekkür ederim.

Kifoz olan arkadaşlar ses verin

Merhaba arkadaşlar,
Bende 80 derece kifoz vr.Hastalığımı ve çaresini öğreneli 1 ay kadar kısa bir süre oldu.Tabi bu beni şaşkına,bozguna uğrattı.Doktorlar ameliyat önerdi.Ama benim bu fikre alışmam gerek.Yaşım 38.Sizden istediğim ameliyat olan veya olmayan kifoz hastaları benimle yaşadıkları ve yaşıyor olduklarını paylaşsın istiyorum.Forumda ağırlıkça skolyozlu arkadaşlar yazmışlar.Allah hepimize şifayı nasip etsin diyerek sizden gelecek msjları bekliyorum.Sesime ses verin.

slm teşekkürler ses verdiğin için.Ama ben ameliyata çok yakın duruyorum pek seçme lüksüm yok gibi.senin derecen ve yaşın kaç?ameliyat düşünmüyormusun?

bende skolyozum sanırım kas hastasıyım oturma sorunu yaşıyorum Allaha şükür pc kullabiliyorum oda olmasa vakit geçmez kas hastalığım çok ilerdiği için skolyoz ameliyatı olmamda ölüm riski var yinede Allaha çok şükür 3 4 yıl daha yaşıyacaz sanırım.

Geçmiş olsun volkan.sana acil şifalar dilerim ama skolyoz hastasıyım sanırım ne demek.doktor teşhis etmedimi

bende kifo skolyozum 28 yıldır şükür ıyıyım bır sorun yaratmıyor şimdilik... boyle yaşamaya devam yapacak başka şeyde yok doguştan kıfoskolyoz um alıştım bu duruma mecburen neyse şimdilk saglıcakla kalın.... herkese acil şifalar vversin ALLAHIM

kifoz olan arkadaşlar seslenin

ameliyat olan ve olmayan kifozlu arkdaşlar yazın lütfen.Ben 80 derece kifozum:ameliyat aşamasındayım.Ya siz?

bende kas hastasıyım 2009 nisan da skolyoz ameliyatı oldum... bizede çok riskli demişlerdi ameliyat yapmak istememişledi ama skolyoz beni çok rahatsız ettiği için ameliyatı kabul ettik Allaha çoook şükür şimdi iyiyim...

selam ben konyadan ismail bende skolyoz hastasıyım ve doktorum ameliyat olmam gerektiğini söyledi bu konuda fikirlere ihtiyacım var bana yardımcı olabilimisiniz internete fazla girme şansım olmadığı icin numaramı yazıyorum 05427270248 şimdiden teşekkürler

Bende skolyoz hastasıyım arkadaşlar. %45 özürlü raporum var. Boy maalesef diğer kardeşlerimden kısa kadı. (1,5 mt)
Yürümede koşmada herhangi bir problemim yok hatta futbol dahi oynamakla birlikte ancak 2007 yılında sol akciğerim hava yaptığı için amatör olarak uğraştığım halter ve futbolu bırakmak zorunda kaldım. Hayatta ilk kez özürlü olduğumu hissettim. Allah sabır ve kolaylık versin dostlar....

Forumu imkanım olduğunca takip ediyorum. Tüm skolyoz hastalarına selamlar....

Skolyoz

Merhaba arkadaşlar, ben ameliyat olmuş skolyoz hastasıyım, özür oranım % 70. benim durumumda olan arkadaşlar tanışmak istiyorum , aranıza yeni katıldım. Tüm arkadaşlara sevgilerimi gönderiyorum

tedavi hakkında....

selamlar arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun diyorum...size güzel bir haber veriim...ben ankilozan spondilit hastasıyım ve haliyle 80-90 derece kadar kifoz oluştu...ameliyat olayını hiç düşünmemiştim bile taaaki doç.dr Kamil Çağrı Köse adını duyana kadar...yeryüzüne şifa dağıtmak için indirilmiş kanatsız melek...SAKARYA ÜNV. EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTAHANESİ ortopedi ve travmatoloji dalı öğretim üyesi...mutlaka görüşmenizi tavsiye ederim...yaptığı ameliyatları ve sağlığına kavuşturduğu insanları gördüğünüzde şaşıracaksınız....bu arada ben 20 temmuz 2012 günü kendisine ameliyat olacağım :)

slm arkadaşlar.ameliyat için iyi araştırmalar yapın ve kendinizi güvenilir ellere tesim edin derim.bu önemli bir konu.bizim önerilerimiz bi yere kadar.

Ben de Torako Lomber Kifoz Skolyoz Ameliyatı oldum 8 yıl önce istanbul çapa da
platin takıldı eğri olan omurga kemiğinin çıkartıldığı bölüme
şimdi çok sağlıklıyım
boyum da ameliyattan önce 175 ti
ameliyattan sonra 186 oldu:)

Merhaba arkadaşlar...35 yaşında ve yaklaşık 15 yıldır ankilozan spondilit hastasıyım...Hastalığım askerliğim sırasında ağrılarla başladı ve kısa zaman içinde vücudumda kifoz olarak kendini gösterdi...o zamanlar konulamayan teşhis, benim fazla ilgilenmemem ve hiçbir ilaç tedavisine girmemem vs sonucu birkaç senede geri dönülemez şekilde ilerledi , şu an ise omurgamda 120derece civarında öne doğru eğiklik mevcut...Bu durum artık hayat kalitemi her yönden oldukça düşürdüğü ve mesleğimde beni zorlamaya başladığı için (müzisyenim ) korkularımı kaygılarımı bir kenara bırakıp doktor araştırmaya başladım, birçok hekimi araştırıp, görüştükten sonra SAKARYA EĞİTİM ARAŞTIRMA Hastanesinde Doçent olarak görev alan DR.KAMİL ÇAĞRI KÖSE yi duydum...hakkında çok olumlu görüşler okuduktan ve ameliyat ettiği birkaç hastasına ulaşıp görüştükten sonra kendisine fotoğraflarımı ve basit detaylarla durumumu anlatan bir mail attım ..yanıt verir mi, ilgilenir mi acaba birkaç gün sonra arasam mı diye düşünürken aynı gece kendisinden "Aykut bey , durumunuz ameliyat edilebilir görünüyor, ben şu-şu günler müsaitim, lütfen hastaneden randevunuzu alıp geliniz, detaylı bakalım " şeklinde umut verici bir yanıt aldım...Malum bizler değil doçentle birebir muhatap olmak, numara almak için bile saatlerce hastanede sıra beklemek zorunda kalan bir nesiliz :)) Aynı gün 182 randevu hattından kendisi için 1 hafta sonrasına randevu aldım...Gittiğimde adım ve randevu saatim kapıda yazıyordu hiç beklemeden girdim...asistanı Deniz Bey kendisinin ameliyatta olduğunu , benim röntgenlerim çekildikten sonra, saat kaç olursa olsun mutlaka görüşmenin yapılacağını söylediklerinde saat 16:00 civarıydı...röntgen odasında detaylı olarak 5-6 röntgenim çekildi , 10dk sonrasında teslim edildi ve doktoru beklememiz istendi...o sırada benimle birlikte yaklaşık 5-6 hasta daha mevcuttu...Bunları bu kadar detaylı uzun uzun yazmamın sebebi çoğu hastanede o saatte röntgen çekilmemesi, çekilse de ertesi gün alın denmesi, saat 16:00dan sonra doktoru bulmanın biraz zor olması vs...Dolayısı ile sadece doktorum değil , Sakarya Araştırma Hastane personelininde çok düzgün çalıştığı bilinsin istiyorum...Doktor beyin ameliyatı saat 17:30 civarı bitti, kendisi 18:00 de hastalar kabul etmeye başladı, bana sıra geldiğinde saat 19:00 olmuştu, gayet güler yüzle karşıladı ve asistanları ile birlikte röntgenleri mi inceleyerek ameliyat hakkında ne düşündüğümü sordu...Hepimizin gibi iyileşmek ve sağlıklı görünüşüme kavuşmak istediğimi ama ameliyat ve riskleri ile ilgili çok bilgim olmadığı için korktuğumu söyledim...kendisi her ameliyat gibi bu ameliyatta da riskler bulunduğunu , bunun binde 1 ölüm yada yüzde 1 felç riskinden başlayarak, ufak tefek komplikasyonlara kadar giden geniş bir yelpaze olduğunu, kendilerinin o güne kadar ölen veya felç olan bir hastalarının bulunmadığını söyleyerek ameliyat olmamı önerdi ve tüm ameliyat sürecini, neler yapılacağını, öncesini, sonrasını tüm detayları ile anlattı...tek şartının ise en az 1 ay kadar önce sigarayı bırakmam olduğunu, sigaranın iyileşme sürecini uzattığını ekledi...Kısacası o saatte dahi bana en az 30-40dk civarı zaman ayırdı, ben tamam hocam ameliyat olmak istiyorum dediğimde bilgilerimi aldı ve ameliyat tarihi için beni arayacaklarını söylediler...Yaşadığım yer Keşan'a dönüp zar zor 1 hafta sonra sigarayı bıraktıktan sonra tekrar mail atarak sigarayı bıraktığımı haber verdim ve ramazan boyunca konser vs olmadığı için çalışmayacağımı ramazanın hemen öncesinde ameliyat olup bu sürede iyileşmemin mümkün olup olmadığını sordum, çünkü bayramda tekrar çalışmaya başlamam gerekiyordu (bu maili atalı bugün tam 45 gün oldu ), kendisi ertesi gün ayarlama yapacağını benim içinde uygunsa 19-20 temmuz gibi ameliyatımı yapabileceğini böylece çalışmaya başlayacağım tarihe kadar yeterli iyileşme sürem olacağını söyledi ...tabi o arada ben aklıma geldikçe merak ettiğim her şeyi sorduğum bir sürü mail attım, hepsine de cevap aldım ...bana mı denk geliyor, herkese mi aynı muameleyi uyguluyor bilmiyorum ama ben hayatımda böyle doktor görmedim :)) Adamın neredeyse tüm hayatı ameliyathanede geçiyor, o arada bir sürü hasta ile ilgileniyor, birde zaman bulup mailleri cevaplıyor ... Sözün özü arkadaşlar, kısmetse 19 temmuz günü hastaneye yatışım yapılacak ve Allah izin verir de bir aksilik olmaz ise 20 temmuz günüde ameliyatım yapılacak...Söylenene göre ertesi günü yürümeye başlayacakmışım ve birkaç gün sonrasında da taburcu edilip evime dönebilecekmişim...Dönüp bilgisayar başına geçebildiğim ilk anda hastaneye yatışımdan çıktığım ana kadar olan herşeyi işte yapılan tahlilleri, anestezi aşamasını, ameliyat sonrasını, ağrı-sız ne kadar, ameliyat iziydi, dikişiydi nakışıydı, nelere dikkat edilmesi gerektiğini en ufak detayına kadar yine paylaşacağım...Çünkü biliyorum ki benim bu tarz ameliyatları olmak zorunda olan ama tam detayları bilmeyen , anesteziden yada ameliyat aşamasından korkan , forum forum dolaşıp ordan burdan yarım yamalak bilgi toplamaya çalışan birsürü kişiyiz...keşke ameliyat olana kadar birsürü yerde yazan ama sonrasında sağlığına kavuşan yada kavuşamayan arkadaşlarımızın hepsi zaman ayırıp tam detaylı yazsa herşeyide bu kadar korkmasak bu işten, yada korkacaksak da neden korkacağımızı bilsek :)) Kısmetse en geç 25 temmuzda falan evde olurum , o zaman görüşürüz arkadaşlar, şans dileyin :)

28 yaşına girdim. omurgamdakı eğrilik bir hayli fazla. bugüne kadar ameliyatdan hep çekindim. sanırım çocukken hastanelerde geçen sıkıntılı günlerim bilinçaltıma yerleşti. nedense cesaret edemiyorum ameliyata. daha kötü duruma düşmekten korkuyorum. çağru köse ismini yeni duydum eğer bu tereddütlerimi giderecekse düşünebilirim ameliyatı.

sevgili canseven arkadaşım, hani benim kadar kaygısı korkusu olan olsa diyorum..mail adresini verirsen ben seni şu anki durumum konusunda aydınlatabilirim...bu kadar sene ilk defa bir doktor bende güven uyandırdı...kendisiyle görüşmek çok kolay sadece randevu alman yeterli , sağlık güvencen falan varsa tek kurus ödemiyorsun hiçbirşey için zaten...biraz internette arastır, dolan, yaptığı ameliyatları kendisiyle ilgili yazıları falan oku ki zaten başlamışsındır tahmin ediyorum :) birde boş gününü ayır kendisini gör konuş , yeniden düşün ameliyat işini derim ben...nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama cok uzaklarında değilsen sakaryanın , harcayacağın hepitopu bir gün...

slm ben sümbül doruk yasım 48 bende de dogustan skolyoz ve kalça çıkıgı var ayagımdada platin var doktorum dayanabildigin kadar dayan zor bi anda geleceksin öyle ameliyat olacaksın dedi dayanması zor ama dayanmaya çalısıyorum engelli kartıda vermiyorlar yüzde kaç olması lazım bunlardan bilmiyorum bana yarcımcı olurmusunuz rica edsem şimdiden tesekkür ederim

merhabalar evet o doktoru bende duymuştum hatta mail atmısdım hemen dönüş yapmısdı beden evraklarımı istemişti fakat ben gönderemedim aslında birebir görüşmek daha sağlıklı olur die düsünüyorum

ben de skolyoz hastasıyım 22 ocakta da ameliyat olucam ve hiç korkmuyorum Tam tersine beni ameliyat etmeyeceklerinden korkuyorum.Allah hepimize acil sifalar versin

Merhabalar skolyoz tanısı konuldu gelin dertleşelim

Merhabalar öncelikle herkese geçmiş olsun. Uzun zamandır belimde kifoz şüpheleniyordum. Bugün doktora başvurdum. Röntgenlerim çekildi. %25 ile %30 arası skolyozum var. Çok üzüldüm , ağladım. :( Hatta ilerleyecek diye ödüm kopuyor? Ameliyat işine gelince de maddi durumumuz sıkıntılı pek parlak değil. Ama yaşımda 18. Daha yaşamam gereken uzun bir ömür var diye düşünüyorum. Napcam bilmiyorum. Elimden gelen tek şey ağlamak . Sessizce bir köşede ağlıyorum işte. :( Lütfen tecrübeleri fikirleri olan yazabilirler mi? :(

skolyoz okadar zor bir hastalık değil...canınızı bukadr sıkmayın.ne hastalıklar var onları düşünün.kalın sağlıcakla

ben de skolyozum. benim ilk okulun son yıllarında başlamış ağır çantalardan... 29 yaşındayım bir oğlum var 2 yaşında. ameliyat olmadım hatta doktora da gitmiyorum artık. çünkü fizik tedavilerin verdiği hareketler dayanılmaz ağrılar yapıyor. doktorlar da ameliyattan başka çare yok diyor ama ben spora gidiyorum. yaşam kalitem de yükseliyor hiç ağrı yaşamıyorum. inşallah ikinci çocuğu da düşünüyorum.

Üst Alt