Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz-Kifoskolyoz olan kim var?

Mrb lar bende skolyozum ama benim omurilik beşinci bölgeden ayrılmış o yüzden ameliyat olmaz dediler olsa dahi felç kalırsın dediler o yüzden olmadım. 20 yaşını geçtikten sonra bel ağrıların olur dediler. şuan 24 yaşına girdim çok olmuyor ama bazen oluyor. Fazla önemsememeye çalışıyorum ama ilerisi için korkmuyo değilim. Korkum ele ayağa düşmek. Rabbim hepimiizn yardımcısı olsun. Benim sırtımın alt kısmında fazla belli olmuyo boyum kısa 145 şuanlık zararı bu inş. Bu şekilde kalır. Rabbim kaldıramayacağımız yükü vermez birbirimize dua edelim.

Merhaba! ben de yıllardır skolyozum.Korse kullandım bana da sonunda ameliyat dediler ve riske girmek istemedim olmadım.Hayatımı normal insanlardan farksız bir şekilde sürdürüyom.Fakat onların sahip olduğu bir çok şeyden kendimi geri çekerek yaşıyorum. Bazen moralim çok bozuk oluyor kendimi işime veriyorken iyiydi. Şimdi boştayım ve yine moralim bozuldu.Sizin yaptığınız solunum egzersileri nelerdir?Bana hangi sporları tavsiye edersiniz?

eşim 1 hafta oldu ameliyat olalı

ve şuan çok iyi 2 ci günü 4 kastlı merdivenden indi 1 hafta oldu ameliyat olalı ve çok iyi yüzde 50 nin üstündeydi skolyozu ve hiç birşeyde kullanmıyor şu an doktoru levent karapınar tepecik ssk da herkese tavsiye ederim sormak istediğiniz bir konu varsa osmansenfilo@hotmail.com

Siteyi bu gece,yine her gece olduğu gibi skolyoz hastalığmı araştırırken keşfettim...Bende sadece bende var sanıyordum meğer kalabalıkmışız:(:(Ben hiç tedavi olmadım.İki yıl önce S skolyoz tanısı kondu fakan fizyoterapistler eğrilik iki yönlü olduğu için egzersiz konusunda çelişkili davrandılar.Şimdilerde yüzme ve masaj dışında hiçbir şey yapamıyorum.Son kontrolümde Kifoz başlamış dendi...Aynaya bakmaktan çekinir oldum ve daha da ilerlemesinden endişe ediyorum...Lütfen bana doktor konusunda yardımcı olun.Ciddi ağrılar çekiyorum ve 30 yaşıma gelmeden iki büklüm olmaktan çok korkuyorum...

hem skolyoz hem polıosekelı var ,çok kuçukkende menıngıyosel amelıyatı geçırmışım...

Izmirde isen nuri erel var bu işin profu üstüne tanımam yurt dışından bile insanlar geliyor ama ssklıyım dersen tepecikte levent karapınar var benim hanım ona ameliyat oldu ve şuan çok iyi tavsiye ederim

Kardeş benim hanım 27 yaşında daha yeni ameliyat oldu ve ikinci günü ayağa kalktı izmirde tepecik ssk da ve çok başarılı geçti ameliyat senin yaşın daha genç daha iyi olur

ben 19 yaşındayım 20 derecenin biraz üzerinde skolyoz var ayrıca kifozda var biraz bel kayması oduğunu söylediler biri bana baktığı zaman sadece beni biraz kambur olarak görüyor bu benim askere gitmeme engelmi daha muayene olmadım ama ya beni askere almazlarsa diye düşünüyorum ayrıca ve bende bu hastalıkların sadece bende olduğunu düşünüyodum ki bu siteyi buldum bu site için emek harcayan herkese çok teşşekkür ederim

sinem_ay;

Her kifozlunun amaliyat olması gerekir demişsiniz bunu ne gibi bilgilere dayanarak söylüyorsunuz burda ameliyat olmayan (olamayan) birçok kifoskolyoz olan arkadaşlar var bunlardan biriside benim 30 yaşındayım ileri derecede kifoskolyozluyum her ne sebep ne olursa olsun doğru dürüst doktora da gitmiş deyilim ama bu şekilde hayatımı devam ettiriyorum ilerisinide düşünmek istemiyorum bir kere doktora Ankara ya gitmiştim doktor ameliyat olmak istiyormusun diye sordu tabiki bende hayır dedim eğrilik ilerlermi dedim ilerlemiş ilerleyeceğin dedi ama yaşlandıkça normal insan bile çöker ya seninde ilerleyebilir normal insan kadar ömründe olmaz dedi açıkca ama ben bunu duymamazlıktan gelim hayatıma devam ediyorum ileride de ne olur bilemiyorum.

Bende Kifoskolyoz Hastasıyım

Selam Arkadaşlar bende kifoskolyoz hastasıyım Sağ Omuzum büyük ama oranını bilemiyicem.1982 dogumluyum ben rahatsızlığımı geç farketmiştim ve malüm ailemde pek ilgilenmemiş veya geçer diye önemsememişti bu rahatsızlığımı.1995 yılında Otobüsün camından kendi vücut yansımamdan dolayı farkına varmıştım,dik durunca Sağa yatık duruyordum ve 1995 senesinde derdime deva bulmak için kapı kapı dolaşmıştık Annem ve Babamla.En son Taksim Alman Hastanesinde emar sonuçlarını alıp Samatya Devlet Hastanesi Ortopedi bölümünün dekanında gitmiştik.Sağolsun Doktor sonuçları baya bir inceledi ve Bi açıklama yapmıştı bize:
Sonuç itibarı ile o dönemde tedaviye gec başladığım için sonuç alınamaz,%95 felç kalma riskin ve ameliyatta herhangi bir ters durum da doktor mesuliyet kabul etmemek için bir kağıt imzalamamızı söylemişti.Annemle bir an gözgöze geldik ve Annem olmaz demişti.Merak ettiğim tıp her geçen gün bu kadar ilerlerken acaba bizim derdimize deva bulunmuşmudur,bu konuda bilgisi olan varmıdır onu merak etmiştim.Size bunları neden anlatıyorum bilmiyorum.belki yıllardır insanların alaycı bakşlarından sıkılıp dertlerimin dışa vuruşudur,belkide sizlerde benim gibi aynı sıkıntıları çektiğiniz için rahatça konuşmamdır sebebini bilmiyorum.Ama şunu söylüyorum bizlerde bu hayatın bir parçasıyız kabul etselerde etmeselerde. Teşekkür Ederim

ilk önce aramıza hoşgeldin... bende aynen senin gibi kifozkolyoz hastasyım bende 1997 de fark ettim ameliyat oldum ama yanlış ameliyat ve yanlış doktoru bulduğım için hastalığım baya ilerldeii hiç gelişme olmadı..şimdi tıp çok ilerlemiş ama..skolyz tedavsisi erken olması gerek geç kaldığım için ben... artık faydası yok... ayrıca skolyoz forumda aradğın herşşeyi bulabilirsin Skolyoz - Skolyoz Destek Grubu

Hoşbuldum,benimle aynı kaderi baylaşan birilerin oldugunu biliyordum gec buldum ama kolay kolay yitirmem inşallah....şimdi sana kafanı takma boş ver diyicem kolaysa kendin yapsaydın diyiceksin ki haklısın o doktoruda Allahım nasıl biliyorsa öyle yapsın.kaderdaşım;)yorumun için çok teşekkür ederim

Teşekkür ederim Zerda Allah yardımcımız olsun

Bedbin aramıza hoş geldin bende skolyoz hastasıyım. Engelimiz ile yaşamayı mücadele etmeyi bildiğimiz ve kendimizi eğitip geliştirdiğimiz sürece artık o bakışlar bizi eskisi kadar rahatsız etmeyecek.

sana katılıyorum çiğ tanesi ben kendimi çok geliştirdim ve artık pek umursamıyorum :) hatta sürekli söylediğim bi laf var rabbim beni çok güzel yaratmış engelimide nazar boncuğu olarak üzerime takmış diyorum :) 3kez ameliyat oldum 90 dereceydi eğriliğim şimdi 80heralde ama otururken yada dik durduğumda dikkat etttiğimde belli olmuyo sadece yürürken belli o da olsun o kadar kusur kadı kızında da olur :D neyse uzatmin hoşgeldin aramıza bedbin :)

Şuanki mutluluğumu tarif edemem,bana bu mutluluğu yaşttığınız için herkeze teşekkür ederim,meğersem bu dünyada boş yere yalnız kalmışım bu zamana kadar;)şöyle bir etrafıma bakıyorum otobüse binince,sinemaya gidince veya herhangi bir kalabalık ortama girince insanların gözünü dikip bakmaları yokmu işte o an hayatım anında siyah beyaz bir filme dönüyo.ben ne kadar istemesemde öyle oluyo elimde değil...

onlar sana dikkatli bakınca sende onlara gözlerini kıs ve dikkatlice bak emin ol ki yaptıklarından utanacaklardır :) ben öyle yapıyorum bakınca korkuyolar hemen tüyüyolar :) erkeklere öyle bakınca pek iyi olmuyo ama hemen aşık oluyolar :D

Evet yanlız değilsin bedbin seninle aynı kaderi paylaşan bir çok arkadaşın var. Onlarla fikir alışverişi yaptığında dertlerini paylaştığında bir çok şeye daha olumlu bakacaksın. Aramıza hoş geldin.

Evet kiymet20 oda nazar boncuğumuz olsun değil mi? :)

ewet engellerimiz aslında bizim nazar boncuklarımız :) Rabbim bizi çooookkk güzel yaratmış nazar değmesin diyede onları üzerimize takmış :D

Olsun oda nazar bonçuğumuz olsun Allahın hikmetine sual olmaz vardır bir bildiği

-evet bende ''bel kemigi egrılıgı'' olarak bılıyorum az önce raporuma baktım dorse lomber skolyoz diyor sanıırm aynı hastalık..
ben de hıcbır zaman sorun etmedım bu hastalıkla 9 yaısnda tanıstık o gun bugundur tanısklıgımız devam edıyor ...9 yaısnda iken adana balcalı has. gıtmıstık tam 1 yıl hastane hastane dolastık sonra doktor o cocukca halımle sordu amelıyat olmak istıyormsun dıye ben aglamaya baslamıstım sonra da anneme ben amelıyat olmak istemıyorum demıstım cunku felc kalma ihtımalı olabılırdı sonraısnda da olmadık ...arkadas ''nazar boncugu'' olarak gördugunu söyluyor bende hep yıllar yılı Rabbımın bana hedıyesı olarak gördum çünkü bu hedıyeyi pek az insana verırı bız o hedıye verılenlerden şanslı olanlarız :)
herseye ragmen hayat her halıyle güzel ...Rabbım hepımızn yolunu acık etsın...

skolyozum mutluyum meningoselim dahada mutluyum:) boşverin kafaya takmayı hayat herşekilde güzel bizler güzel bakarsak..

Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katılanlardanım.Uzun zamandır böyle bir forma ulaşmaya çalışıyordum ve galiba bugün bunu başardım.Bende kifoskolyozum ve şuana kadar bi tedavi görmedim.doğduğumda rahatsızlığım belirgin değilmiş fakat yaş ilerleyince ortaya çıkmış.Sizlerin engin bilgilerinizden ve fikirlerinizden yararlanmak isterim. bildiğiniz tedavi yöntemi veya gittiğiniz doktorlar var mıdır? Şimdiden cok teşekkürler...

merhaba arkadaslar nasılsınız
Ben doğduğumda hiçbir sağlık problemim yoktu.
ama ortaokul buluğ cağına girince hafif bir şekilde eğrilik oluşmuş .
bunuda teyzem farketti.
babam annemler devlet hastanesi ne götürdüler
onlar da anlayamadı
beni ısparta eğridire sevkettiler.
orasıda izmir 9eylül üniver.sevkettiler
ordaki prof bir cok cocukları ameliyat yapmış
platın vs koymuşlar cocukların ameliyatları cok riskliydi ve daha cok kasılma meydana gelmiş.
ben bunları görünce cok korktum acıkcası.
ben bir cok testden sonra
babamlar profla konuşmuşlar ve ameliyat olmama gerek yok demişler.
bende olmadım.
ama cok sükür yürüyor koşuyor
vs bir cok iŞleri yapabiliyorum.

aramıza hg yaprak

yaprakcım aramıza hg bende kifoskolyoz hastasıyım benim rahatsızlığımda 4 yaşında ortaya çıkmış.Ama şükürler olsun Rabbime kendi hayatımı kendim sürdürebiliyorum aslında en önemliside bu değilmi:)

Hoşbulduk .
Evet tabikide cok sükür kendi işlerimi ihtiyaclarımı
kendim yapabiliyorum.
Size rahatsızlık veriyormu?

aramıza hg yaprak

rahatsızlık şöyle sadece sırtımda uyuşma oluyo arada onun dışında bi problemim yok size rahatsızlık veriyomu peki?

Üst Alt