Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz kifoz lordoz cobb açısı ölçümünü kilo sebebiyle bir seferde yapamayız dediler

FatihErcan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Öncelikle siteye üyeliğimi onaylayan admine ve site kurucularına,bu platformu kurdukları için teşekkür ederim.Burada bulunan bütün arkadaşlarıma,kardeşlerime sağlık mutluluk ve huzur dolu bir hayat diliyorum.

Arkadaşlar siteye yeni üye oldum.Daha öncesinde üye olmadan birçok bilgi edindim siteden.Fakat bir sorum var.Ve bilgisi olan arkadaşlarımın yardımını isteyeceğim.Geçen yıl askerlik muayenesinden kilodan dolayı erteleme aldım.Fıtıklarım olduğunu söyledim ama doktor ilgilenmedi.Bende o kalabalıktan kurtulmak için üstüne düşmedim.Bu sene muayene gitmeden fıtıklar için mr sonuçlarımı götürücem.Yalnız sırtımda ve belimde ciddi derece eğrilik olduğunu düşünüyorum.Ve bunu öğrenmek için özel bir görüntüleme merkezine gittim.

Bir iki kere deneyip kilolu olduğunuz için görüntü alamıyoruz dediler. Boyum 1.70 cm kilo 115 kg. Böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı ? Tamam kiloluyum ama çok extrem bir kilo değil.Kilodan dolayı skolyoz ölçümü gerçekleşmediğini ilk defa duydum.Kilolu insanlar skolyoz ölçtüremiyor mu ? Ya da benim gibi olup ölçümü yapılan arkadaşlar var mı ? Var ise İstanbul’da olanlar nerede yaptırdıklarını yazabilir mi ?

Merhaba, hoş geldin! Skolyoz tanısında: Ayakta ve dik duruş pozisyonunda çekilen ön-arka ve yan radyografiler kullanılır. Cobb Açısı bu grafilerde ölçülür.

Bu radyografiler için belli bir kilo üst sınırı olduğunu hiç duymadım. Acaba başka bir görüntüleme yöntemi mi kullanılmak istendi?

Üst Alt