Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Soru] Skolyoz eğrilmesi durduğu halde bu kadar ağrı neden oluyor?

Konular
7
Reaksiyonlar
0
arkadaslar okullarında acılmasıyla benım skolyozumda egılmenın durmasına ragmen hala agrılarım oluyor.. hatta bazen o kadar cok oluyor kı yattıgım zaman ölüyor gıbı oluyorum.. yanı sımdı egılmem durmus olsa bıle böle sıddetlı agrılar cekıcek mıyım süreklı?

benım ARTIK amelıyat olmaktakı tek korkum bı daha amelıyattan sonra yürüyememek. hatta ölümle sonuclanmasından bıle korkuyordum ta kı 2 ay önceye kadar.. hatta bu ölümle ilgili amelıyatımdan 10 gün önce rüya bıle görmüstüm o yüzden de psıkolojım son derece bozulmustu.. insan ne kadarda 'kader de warsa ölmek ha amelıyatta ha yolda yürüken ne farkeder' dese de yıne de olmuyor.. we bır de benım gıbı cok kafayı takıyorsa + bı de ruyasında görmüsse we psıkolojısı iice bozulmussa..... yapamıyor..
o amelıyata gıremedım o anda ıste.. sımdı de doktorlarda muayene oluyorum sureklı kısmetse mayısta ya da en gec hazıran da amelıyat olmayı dusunuyorum..

fakat su anda agrılarım cok sıklastı.. acaba skolyozum tekrar mı egılmeye basladı dıe endıselenıyorum... sizlerden warsa böle ilerlemesi durmus olanlar bana bır yardımcı olsun lutfenn...

ilginize simdiden tsk ler arkadaslar...
herkese saglıklı we mutlu gunler dılegıyle.. :wink:

korkmanın ne sana nede baskasına faydası yok...bende 2 ay önce ögrendim kifoz oldugumu.dünyam basıma yıkıldı...ama nafıle ALLAH bu derdi vermiş,dermanı aramak bize düşüyor.hiç korkma,hersey olacagı yere varır...yarına ne olcagımız bellimi??nasip olursa 3-4 ay içinde bende olucam ameliyat.hem saglıgım için,hemde görünüm için...eğer basına bişey gelecekse,heryerde gelebilir.ne yazılmışsa o olur.içini ferah tut... ve ameliyatını ol...

hasan ## evet faydası yok.... umarım amelıyatın cok basarılı gecer we umarım hemen iilesırsın.. ama sana bı tawsıye; sakın hemen tek doktorla amelıyat masasına yatma.. tek doktorla asla olmuor, bu 3-4 aylık surecte sureklı doktor ara .. ii olan doktoru bulduun anda gıt we muayene ol..sorada o samn karar wer amelıyata hangı doktorla gırecegıne.. en önemlısı bu cunku bı cok doktorun görusunu almak...

allah herkesı acıl sıfalar wersın ..mutlu we saglıklı gunler.. :wink:

merhaba arkadasım biliyosun bende aynı sorundayım şuan omurgakemiklerin dengesiz ve bir müddet sonra agrıların olacaktır bu çok normal ama genede dediğim gibi geç kalmamanı tavsiye ederim.bir an önce tedavini ol..

Merhaba

.İlerlemesi duranlardan bilgi istemişsin.Ben hiç ameliyat olmadım.2 sene önceki eğriliğim değişmemiş.Aynı duruyor.Bu yaştan (28 ) sonra da bi eğilme olmazmış zaten.Aşırı ağrılarım olmuyor benim şükür.Omurgam kendi içinde bi denge sağlamış.Geceleri yatağa yatınca haliyle bir ağrı oluyor ama aşırı değil.Kaç yaşındasın bilmiyorum.İlla ki yaşın çok önemli bi yeri var bu hastalıkta.
Zaten ameliyata karar vermişsin sen.İnşallah çok iyi sonuçlanır ameliyatın ve bütün ağrılarından kurtulursun.Yalnız doktor seçimi konusunda dikkatli olmanı tavsiye ederim ben de.Diğer başlıklara bi göz at.Arkadaşların gittiği doktorlardan yararlanabilirsin.Geçmiş olsun.Allah şifa versin . . .

ben 1999 yılında skolyoz amelıyatı oldum fakat amelıyatttan sonra hıcbır duzelme olmadı suanda da agrılıgım kac derecede oldugunu bılmedıgım ıcın 2.cı bı amelıyat olamıyorum bu egrılıgın kac derece oldugunu ortopedımı yoksa beyın cerrahısındemı ogrenebılırım bu konuda bana yardımcı olursanız sevınırım cunku agrılarım sıddetlı

sevinç batum mesajım sana dereceni öğrenmen için ortepedi uzmanına görünmen gerekiyor.geçmiş olsun.

hacttepe ünic.ahmet alanay.sanırım ist.orada çapada bunu yapabilecek doktorlar vardır...eger bilgi almak istiyorsan msnde sana biraz açıklayabilirim yardımcı olabilirim..

ist..bende gidecem çapaya ve tanıdık doktorlarım vardır yani..istersen telefon açabilirim...

tmm isim soyad ney yani bişekilde oraya isim vermem gerek.size msnde ulaşırım.kardes..

bana bu konuda yardımcı olursanız sıze mınnettar kalırım pekı capa hastanesı ucretlımı yoksa sskyada bakıyomu bı bılgınız varmı

minnettar olmanıza gerek yok kardesim yardımcı olabilirsem benim için o yeter ssk ve bağkur var ama ücretini daha sonra faturlarla geri alabiliyorsunuz..

adım sevinç batum o zaman sız bı konusun ve bana cvp yazarsınız sızden cvp beklıcem

tmm kardesim ben ulaşacam sana bi şekilde bilgi vercem.tmm allaha emanet ol..

allah sızden razı olsun benı bu konuda yalnız bırakmadınız umarım hayırlı haber varırsınız bana sızede gecmıs olsun tekrar sagolun kıb

bana en gecne zaman haber verırsınızsuan ılaç kullanıyorum ama bı faydası olmuyo bana en kısa zamanda haber verırsenız yada onerdıgınız doktorun ısmını verırsenız bende tekrardan bıran once tedavıye baslar veinş azda olsa agrılardan kurtulurum simdiden sagolun hayırlı günler

kardesim ne ilaç kullanıyorsunuz bilmiyorum ben erol abi izindeymiş ben ona ulaşacam cepini arıyorum.ben aradıktan sonra doktor ismi alcam isminizi vercem.sonra benim selamımla gitceksiniz..bir sorum olcak bu ilaç ne ilaçı...ağrı içinmi??? bence fazla geçikltirme.....

zele 1453 benım agrılarım sürekli deil..bazen öyle gunler oluorkı cok yoruluorum ıste o saman cok sıkıntı werıor bana..aslında alıstım bu agrılarada böle olmayada..yasım 18 doktorlar bana gecen yıl gelısımını tamamne tamamla dedı we amelıyatımı yapmadı..ama ben sımdı yenı doktorlar alrastırıorum..en iisi bu...kısmet bakalım inss hayırlısı olur..belkı amelııyat bile olmam..ne guzel senın ılerlemen de durmus..Allah hepımıze şifa werır ins...ilgilendıgın ıcın saol zele 1453...

herkese saglıklı we mutlu gunler.. :wink:

kullandıgım ılaclar agrı kesıcı ama hıcbır etkısı olmuyo veagrılarım bayramdan berı cok hatta oturamıyom veyatamıyorum devamlı ayakta duruyırum ama buzamanda ayklarım agrıyo

selam kaval30 amelıyattan oncedeagrım vardı ama son 1 aydır agrılarım sıklastı

kardesim ben bugün tekrar arayacam erolu sana haber vercem bence sen geciktirmesen iyi olur yaa dayanamadım şimdi bende iyiki bu kadar agrı yok.allahıma şükür allah yardımcın olsun kardesim

Üst Alt