Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sosyal fobi için ilaç antidepresan kullananlar deneyimlerini aktarabilir mi?

@selinpelin efee98 Merhaba, sokakta yürürken insanlar sana bakıyormuş gibi geliyor mu , insanlar senin hakkında düşünüyormuş gibi v.s. geliyor mu?

Merhaba ,

Örnek veriyorum iş yerinin orda içeriden dışarı çıktığımda ve yürürken yere odaklanıyorum o an aklımdan şey geçiyor dediğiniz gibi diğer esnaflar falan fazla diyaloğa girmediğim için benim hakkımda " kesin bunun bir sorunu var" gibi düşündüklerini hissediyorum belki de kimse bir şey aklından geçirmiyor ama insanlarımız dedikoducudur o yüzden bir şeyler kılıfına uydururlar gibi geliyor.

Benim sosyal fobim için yaklaşık 10 yıl önce psikiyatrist psikoloğa yönlendirmişti. Önce hangi durumlarda bu Çekingenlik var anlattım. Ödevler verdi yapmadım sonra o psikoloğa gitmedim. Dediklerini yapmayınca zaten faydası olmaz diye düşündüm. Üstüne gitmemi istedi. Zaten üstüne gidebilecek olsam sana gelmem. Korkmaktan korkuyordum. Zaten hassas insanlarız. Yeni bir tramva mı yaşatacaksın.

selinpelin , efee98 . bunu doktorunuza mutlaka söyleyin , bu belirti psikoza benziyor . Ben de sokağa çıkınca insanlar bana bakıyor , benim hakkımda düşünüyor, tüm dikkatler benim üzerimde toplanıyor gibi hissediyordum ,yıllarca sosyal fobi tanısı ile tedavi gördüm ama daha sonra bir doktor psikoz teşhisi koydu ve kullandığım ilaçlar bayağı işe yaradı.

efee98 Yukarıda yazdıklarımla beraber sana tavsiyem 8 senedir aynı doktora gidiyorsan ve sonuç alamadıysan doktorunu değiştirmen çok doğru olur.

TungaTunga
Ben zaten psikoz geçirdim sayılır 6 ay önce ve antipsikotik ilaç kullanımım şu an var ama doktor kontrolü altında bu ilacı kesicez bu sırada da sosyal fobi için tedaviye başlasak mı diye doktora danışıcam ama psikoz gibi ciddi bir durum geçirdikten sonra böyle bir tedaviye başlanır mı bilmiyorum

Sosyal fobi , okb , bipolar diye gidiyor benimde hastalık hikayem .:eek:

Peki ölümü arzuladığınız oluyor mu? Yani ölüm düşüncesi gelince akla sizi rahatlatıyor mu bu?? Beni aşırı derecede rahatlatıyor, huzura eriyorum ölüm düşüncesi geçince aklımdan.. öyle ergenler gibi tiripli bir intihardan bahsetmiyorum. Söylemek istediğim daha derin. Ben hayatla mücadele edemiyorum, bunun için baya zayıfım bunu anladım. Hatta bana kalsa hayat diye birşey olmasın isterdim. Dostlar yaşım 30 hani bu yazdıklarımdan yaşı küçük biri sanmayın... hayatın hiç bir anından zevk almıyorum, misal yemek yemeye bile öylesine üşeniyorum ki günde sadece bir öğün yiyorum. Bazen 3-4 ay yıkanmıyorum. evet iğrenç biriyim:) gece yarısı yatıp akşama doğru uyanıyorum uyanır uyanmaz da yemek yemiyorum 3 saat sanra falan yani akşam gibi kahvaltı yapıyorum, ve bir dahada yemek yemiyorum. İleri derecede OKB takıntım var, bu takıntı yüzünden herşeyi tekrarlıyorum, ileri derecede kaygı bozukluğum var her anımı kaygıların içinde kıvranarak geçiriyorum.

"Tanrı daima tebdili kıyafet gezer" Çok güzel bir kitap. İnternette PDF siz vardır. Babası tarafından terk edilen annesi tarafından büyütülen ve sonra annesini de kaybediyor. Sosyal fobisi olan bir adamın intiharın eşiğinde iken bütün hayatı yavaş yavaş değişiyor ve sürpriz sonla bitiyor. Ben çok etkilendim.

Son düzenleme:
efee98
Merak ettim peki yaşamı idame ettirebilecek parayı nasıl elde ediyorsunuz yani bu tarz evde rahat bir yaşam sürebildiğinize göre ya aileniz ile yaşıyorsunuz ya da kira geliriniz var muhtemelen

Allah yardımcınız olsun devamlı evde olmak da epey zor dışarısı ile bağınız tamamen kopuyor anlaşılan

ve evet ölüm aklıma gelince bende de rahatlama oluyor ama şunu istiyorum acısız bir ölüm yaşayacak isem ölüm sınırsız uyku tarzında bir şey ise evet bu oldukça rahatlatıcı olacaktır.

osmangazi
pdf ini bulamadım sanırım 300tl ye yakın bir fiyata satılıyor.

Üst Alt